Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nebo iznad Novog Sela pre par dana. Ove žice su deo HARP-a kojim mi iz Stubla upravljamo vremenskim prilikama u selima sa druge strane Morave.
51ca465b22ca70ce620f1cd5a0afca99.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kad vec Kimi pomenu Djurdjic,1993 god.pobegao sam iz kasarne u Senti da bih dosao na svoju slavu,Ali nisam mogao da see vratim jer je sneg napadao preko jednog metra.
 
Znaci strucno sa HARRPom ili bez njega mi necemo da pokisnemo u skorijem periodu :osmeh: Ko zna mozda ispadne nesto dobro od toga pokisnemo lepo kasnije ili na leto pa to u proseku bude jos i kisna godina :ppozdrav:
 
Taj prosek zajebana stvar,sve nesto ide nama na stetu

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
E bas tako....
Sramota koliko nam dobro idr

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Tako ti je to i u ekonomiji zato nam ide kao nijednoj drzavi na kontinentu. Dolaze svi da prepisu sistem rada. Nego da ne kvarim temu o vremenu. Danas smo nesto vracali pamcenje nas nekoliko, i koliko nas secanje sluzi 2013 smo imali oktobar i novembar sa prilicno velikim temp ali vise kise. Ali ako ima neke povezanosti nismo se ovajdili od snega u toku zime vrlo male kolicine
 
Jeste IMT, u pravu ste što se tiče te 2013/14.

Kao što uvek i pričam, nemoguće je izvući bilo kakve realne paralele ili zaključke.

Evo, pošto smo uzimali 2011 jesen kao sušnu i 1963 kao veoma toplu, nakon takve dve jeseni usledile su jake zime. Međutim, uzmu li se druge dve neke takve godine u razmatranje dobije se opet drugačiji neki scenario. Svaka godina neku svoju priču vodi jelte.

Ako se pogleda dosadašnja postavka sistema, ona zaista obećava solidnu zimu. Kako i ne bi, dominatno stanje je anticiklon, uz dominatno istočno strujanje. To što je ovako toplo ne mari, još je rano za dugotrajne magle bilo kroz rani oktobar, posle već kad je dunuo vetar normalno da za nju nije ni bilo uslova . Plus, tome kumuje što je u oblasti iz koje vetar duva (Crno More) takođe napumpan dosta dugo topao vazduh. Ali takvo stanje nije još dugo održivo, samo bi bilo pitanje vremena kada će sibirska ledara da se usmeri na jugozapad.

Ali, šta je sada tu caka... ko nama garantuje da će ovakava postavka sistema i strujanje iznad Evrope da potraje. Niko. To i jeste problem.
 
Nebo iznad Novog Sela pre par dana. Ove žice su deo HARP-a kojim mi iz Stubla upravljamo vremenskim prilikama u selima sa druge strane Morave.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka

Zoki, taj stub da promenite i žice da zategnete. Ne može to tako, zato kiša i neće da "udari". Za optimalno funkcionisanje harp sistema, sve mora biti pod konac.
 
Ako vam je stalo do kise morate da molite ili da pregovarate sa nasim svemocnim dragim vodjom po tom pitanju.
Ipak je on svemoguc u ovoj zemlji. Bog izgleda da je podigo ruke od nas.
 
Kimi jel može od tebe komentar za ove dve slike koju je postavio AccuWeather?. Da li je realna ova njihova prognoza za jesen i zimu za Evropu (pa i za nas)? Pogodiše lepo za ovogodišnje leto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh