Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U najavi je obilna kisa na severozapadu Slovenije pa ce Sava svakako da zivne u narednom periodu.

Stoji i dalje kisa neka i za nas pon/uto, kolicina upitna i dalje.

Za vikend zato fenjara i do 28 stepeni u Podrinju.
 
Kimi kad ćeš imati sigurnu prognozu za pon/uto što se tiče količine padavina? Mene interesuje za moj kraj hoće li je biti i u kojoj meri. Sad vidim na yr.no da su je znatno smanjili - oko 1mm po danu. A to je ništa.
 
Tesko je reci bilo sta konkretno. Problem je sto se daje dosta fenskog vetra, pa modeli nisu sigurni kako ce se ponasati jaka padavinska masa juzno/zapadno kada dospe kod nas.

Ako masa bude dovoljno jaka, grmljavinska, vetar ce okrenuti na zapad i bice uslova time za obilnije padavine, kao sto to daje GFS za sever zemlje. EC pak vise padavina drzi za planinski deo zapada i jugozapada.

- - - - - - - - - -

Ehhh, kad se uspostavi jaka južna struja iz Afrike preko Sredozemlja ka Dinaridima i Alpima... na navetrenim stanama planina to je recept za pravi potop.

Neko je već meteogram za Rijeku.

I navetrene strane Alpa će dobiti ogromne padavine, lokalno do 500-600 litara:

Kod nas Boka, planine oko Mostara isto ogromne padavine:

GFSOPIT06-156-18.png
 
Ovaj sa koordinatama sopstvene njive i puštanja poželjne količine kiše se neba na istu ? :osmeh:

Eeee kamo sreće da se deo ovog potopa prenese i vamo na nas dublje u Balkan i ka oblasti Crnog Mora...

.... ali neka neka Italijani ! Sunčaćete se vi i šetati u majcama, te moliti za zimu dok nas, Rumune i Bugare bude zagazila ruska zimska čizma :ppozdrav:
 
Da pada kisa, napisali bi da pada kisa.
A sad je situacija da ako padne kisa - pasce, ako ne pada - ne pada. Mozda bude toplo a mozda bude hladno. Mozda bude suvo a mozda padne kisa. Sanse su 50-50.
A jesam meteorolog. Pravi!
 
Kimii ima li sanse ovde za nas za nekih 10 lit kise recimo ?
68053a1ad66f7b326fe008677d9b608e.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nenormalno vreme pa nek kaze ko sta hoce. Susa je nenormalna vec 2 meseca, sad i ovo +25 da dolije ulje na vatru
 
Uvek nekom odgovara trenutno vreme. Idealno je za podrivanje, a posle razrivanje i gotovo, video sam da mnogi oru i vrlo lepo izgleda
 
Vetar je malo od jutros pa do sada oslabio i pocela neka kisa da rominja. Ova kosava kada krene kao mutava ne zna da stane. Valjda ce malo povuci rucnu i dati kisi da se probije. Vidim po rain alarmu italija i Slovenija potop.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta je Paore, stigao na red kukanjac uveliko. :osmeh:

Nije normalno vreme svakako, ali opet, ništa već što nije doživljeno. Prosto, advekcija hladnoće ide Pirineji- Sever Afrike pa je onda logično da toplina otuda mora da se pogura ka nama.

Nešto kiše večeras na severu, sutra ujutru i na istoku. U utorak bi moglo biti nešto više.

Kako je počeo novembar 2008-me godine:

Untitled.png


Evo ga taj utorak ujutru, jaka padavinska masa dolazi do naših granica..... ostatak je još nedefinisan:

de-model-de-310-1-modez-2018102800-57-960-83.png
 
Kimi jos nam je samo da kukamo ostalo jer ako ne padne uskoro neka ozbiljnija kisa mislim da od repice i psenice nece biti nista (narocito). Soja ce dobiti jos vise sanse :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh