Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nula litara,
Sve otišlo u tri lepe, kod nas godina za poljoprivredu propala.
Ječam već pozuteo, pšenica menja boju,soja nema sklop, nevredi presejavati nema vlage ...
 
Pa to što nema sklop nije kriva godina nego onaj što radi priprema i seje.Gledam njiva do njive na prvoj sklop 95% na drugoj ni 50% usev soja.Verovatno je ovaj prvi dobio više kiše dok eto kod drugog zatvorila se klapna pa nije,sad krivi svi i sve drugo .Tih priča sam se naslušao ovog proleća jako puno,a najzanimljivije je da je svima njima neko i nešto drugo krivo.:osmeh:spavam:{{
 
Poslednja izmena:
Brankoviću a u Obrenovcu se izlila kišurina. Oluci sipali pun profil. Barič slabo a Umka potop. Tako ti je to sa ovakvim vremenom. Nadam se da će ovih dana biti kiše u celoj zemlji i da sastavi ceo region i da svi dobiju dobru kišu. Gledam sad na yr.no za naš kraj opet od četvrtka se crtaju dobre kiše. A što neko reče ovde kad dodje sreda sve to će da se smanji ili izbriše. Nadam se da do toga neće doći. Ali se isto tako nadam da neće doći i do neke velike vrućine u junu. Neka pšenica polako sazri na ovakvom vremenu a i da padne još koja kiša i da se kukuruzi lepo oplode.
 
Pa to što nema sklop nije kriva godina nego onaj što radi priprema i seje.Gledam njiva do njive na prvoj sklop 95% na drugoj ni 50% usev soja.Verovatno je ovaj prvi dobio više kiše dok eto kod drugog zatvorila se klapna pa nije,sad krivi svi i sve drugo .Tih priča sam se naslušao ovog proleća jako puno,a najzanimljivije je da je svima njima neko i nešto drugo krivo.:osmeh:

Gresis uveliko
kad vam padne kisa lako je pricati kako treba sta da se radi .

Da li si pomislio o roku setve te dve njive o kojima govoris .

Kukuruz sejan pocetkom aprila generalno dobar sklop,
suncokret sredinom aprila tu i tamo sklop,
soja pocetak maja los sklop ...

Radi se to godinama nije od juce pa da bas ne znamo kako treba pripremiti .
 
Pa to što nema sklop nije kriva godina nego onaj što radi priprema i seje.Gledam njiva do njive na prvoj sklop 95% na drugoj ni 50% usev soja.Verovatno je ovaj prvi dobio više kiše dok eto kod drugog zatvorila se klapna pa nije,sad krivi svi i sve drugo .Tih priča sam se naslušao ovog proleća jako puno,a najzanimljivije je da je svima njima neko i nešto drugo krivo.:osmeh:spavam:{

Upravo tako osim u slatinama i teskim zemljistima e tu znanje prestaje bez kise:ppozdrav:izvinjavam se za off
 
@MIRBAN
Jeste bilo u Obrenovcu juce, palo je 10 l. Ali kod nas nije ni cela litra. Isto tako skoro celog meseca kad je dobijao Obrenovac, a i tvoj kraj, kod nas nije bilo.
 
Gresis uveliko
kad vam padne kisa lako je pricati kako treba sta da se radi .

Da li si pomislio o roku setve te dve njive o kojima govoris .

Kukuruz sejan pocetkom aprila generalno dobar sklop,
suncokret sredinom aprila tu i tamo sklop,
soja pocetak maja los sklop ...

Radi se to godinama nije od juce pa da bas ne znamo kako treba pripremiti .

Kažem ja da svi mi grešimo ,samo neko prihvata svoje greške uči iz njih i ne ponavlja ih više ,dok onim drugima je sve drugo nešto krivo.:ppozdrav:
 
Gledam iz grada oblaci crni ka Elemiru mozda jos dalje, Kumane. Izgleda po radaru da ce pokisnuti taj deo Kumane, Melenci ,N.Becej. Nadamo se i tamo kisi. Nas atar gradnulica opet nista, kao i juce.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Ovo je već čudno.Namešta se iz pravca Kumana ali izgleda da nas opet obilazi .Sa druge strane diže se nešto severno u pravcu Kikinde a kod nas neka rupetina.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh