Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vetar,vetar i samo vetar, po prognozi kiša bila predviđena za utorak,kako se približavao utorak,tako je pomereno za sredu,pa za četvrtak pa za petak,tako će da je pomeraju jedno mesec dana.Ječmovi opušteno dolaze na red za jedno 10 do 15 dana, a i pšenica stim da ima takvih da ako se pokriju troškovi biće odlično.
 
Cujem da je Ljubovija dobila jak grad... kod nas pece kao na raznju,ali nema oblaka,ceo dan vetar duva.
 
Ja sam danas parao kukuruze. U dolovima su još i dobri a na bregovima baš nekako jadni. Fali kiše opasno. Sad će neko da kaže što ti kukaš kad ste dobili preko 100l, e to i mene frustrira: tamo gde su mi njive 0l, 3-4 km dalje u selu oko 50l, još par km preko 100l...

Uzgred, trenutno se čuje grmljavina severoistočno.
 
Poslednja izmena:
Grujo, ide li to mozda istocno ka Surcinu? :osmeh: Vec par dana gledam od mene ka vama i tamo zamraci i ode dalje kojekude...
 
Profesore najbolje bi bilo da procitas pre nego sto pitas. Covek je rekao da ce maj biti ispod proseka, sto i jeste.
 
Poslednja izmena:
Kod mene pljuščić doneo 6l. Nadam se da je i u ataru bilo toliko.

edit: bolja kiša je bila severno od sela, čujem da na segedincu (ali gore) leži voda
 
Samo voda kod mene,slabi on prema vama,nije nešto izdašan,ali trenutno je situacija daj šta daš.

Kula dobila dobar led
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh