Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta mlatite i lupate to bre po 1000put, kakvo loše/odnosno lepo vreme po svetskom prvenstvu ? Batalite više te teorije zavere i slične gluposti, uzmite knjige malo i internet i edukujte se.

I nije tačno, nazire se nova promena sa zapada i posle tog famoznog 15-og.

Sutra veče kiša i pljuskovi u Vojvodini, posebno zapad Srema i Bačke.
Kimi gde gledas te prognoze, koje sajtove prepirucujes da gledam?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Prekjuce pijavica izmedju Vrsca i Vlajkovca
808dff55c0620f37b332ee1e4d357c0b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prema nekim prognozama stabilizacija sledi posle 20.07. i trajaće do 10.08. A temp bi bile 30-33C. Posle toga ide opet promenljivo sa suncem i kišama i temp od 22-28C. Samo da u ovom narednom periodu ne odu temp naglo na 35-40C jer onda neće da valja za sve useve jer će brzo da završe. Bolje neka oni polako sazrevaju. I naravno bilo bi lepo da za Sv. Iliju padne jedna lepa kiša koja bi nadoknadila potrošenu vlagu gde je manje palo ovih dana. Ali videćemo šta će se dešavati narednih dana.
 
Za suncokret i nebi valjalo da bude mnogo nekih padavina u avgustu...

Nešto ne verujem da je mogući scenario nekih ekstremno visokih temperatura, evo već smo na pola jula za koji dan.
 
Najmanje. I soja da bude 40. Sever Banata će zameniti mesto sa južno Bačkom po pitanju padavina. Nećete više biti rejon sa najmanje padavina u Vojvodini.
 
Darko a da li si verovao da će od polovine juna pasti ovoliko kiše? Ni ja ne bih voleo te velike temp. Neka ostane na ovih 28-30C. I naravno noćne ispod 20C.
 
Iskreno ovoliko kiše nisam očekivao, ali s obzirom kakva je bila prošla godina, zatim blaga zima, suvo proleće, očekivao sam da se slavina kad tad mora otvoriti. Imao sam neku ledinu koja nije orana10 godina, tek u januaru sam uspeo da je uzorem i opet se izvaljivale suve grudve.

S obzirom na trenutnu vlažnost i prognozirane temperature za narednih desetak dana, što se mog kraja tiče, iako ne bude kiše, očekujem lepe jutarnje rose, i mislim da će kukuruz lepo istrajati do kraja trke. Samo da ne bude nekog nevremena, mada mislim da i sa tim se polako privodi kraju.

Inače danas sunčano i toplo, nije neka vrućina, ali nisu ljudi navikli posle ovog talasa sa temperaturama ispod proseka, pa su svi kao opijeni.
 
Šta mlatite i lupate to bre po 1000put, kakvo loše/odnosno lepo vreme po svetskom prvenstvu ? Batalite više te teorije zavere i slične gluposti, uzmite knjige malo i internet i edukujte se.

I nije tačno, nazire se nova promena sa zapada i posle tog famoznog 15-og.

Sutra veče kiša i pljuskovi u Vojvodini, posebno zapad Srema i Bačke.
Potpuno si u pravu.
Samo ljudi traze neki razlog za ovako vreme pa neka im a ovo je idealno vreme za poljoprivredu. Prosle godine je bilo tako vreme da nikad vise ne bih takvu godinu pozeleo.
I moje misljenje je da ce celi Jul biti promenjiv.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa zar nije tako ?

U vezi ovih bujica i poplava... mislim, meni je žao ljudi kao pojma i živih bića.... ali brate, ide prilog o poplavi i izlivanju nekog potoka, a kuće nasađane tik uz njega, maltene samo što nisu u koritu potoka/rečice. Pa mislim, ne razumem, gde je logika ? Šta sad, ako su tu kuće, nema zbog njih pravo potok da se izlije.. ne razumem. Neću uopšte da ulazim tu u priču o našoj aljkavost, zatrpavanju istih smećem raznih vrsta, neodržavanjem, odnosno klasičnim srpskim problemima. Poenta je da se zna da u našim predelima vode (posebno manje, dakle rečice i potoci) imaju izrazito bujični karatker... vi i da ga očistite i održavate kao u Švajcarskoj, džaba vam, kad tad će pasti tolika kiša da ni vaša zaštita neće moći da spreči izlivanje.

Leti, uprži ona suša, kiše ni na vidiku... "Eto, upalili Harp, Rusi gađali oblake, Ameri prskaju iz aviona", hoće da nam satru seme i slično.

Krenu kiše, voda, poplave... "Evo, namestili oblake na nas, hoće da nas potope da se podavimo, da nam struli sve od vlage da pocrkamo od gladi"

Pa mislim stvarno... vazda bitno da je neko drugi kriv.
 
Najbolje bi bilo kada bi svako imao svoj oblak, iznad svog imanja, i kada mu zatreba kiša povuče kanapče kao na vodokotliću i pusti kiše koliko mu odgovara, povuuče kanap i skloni oblak da bi ugrejalo sunce.:osmeh:
 
Prije par dana na autobuskoj stanici pričaju o vremenu i kaže jedan čiča da nema poboljšanja dok se ne završi loptanje u Rusiji. Drugi na to da sigurno tuku raketama kad onaj prvi poče monolog.
Ma neeee, kakve rakete. To sirotinja poput nas Srba tuče raketama da otopi led, ali opet padne kiša, a Rusi dignu avione i prosto grću oblake strujanjem vazduha k'o ralicom. Vidiš ti zemo kako do podne bude sunčano, a onda sa istoka krenu oblaci i predveče kad su utakmice eto kiše.

Šta odgovoriti na takve argumente? :osmeh:
 
Pored svih problema u zetvi psenice zbog kise ali ja bi potpisao da svake godine bude ovakvo kisovito bez visokih temperatura ,veceras lepo vece pocinje vetar i seva sa zapada
 
Danas opet kisa,oko 19h pocela evo jos pada.zemlja vise ne moze da upija,mogla bi da se premesti gde je u deficitu,malo ga pretera vise,svaki dan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh