Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Njegova prognoza nije direktno vezana za nase mesto vec za ovaj juzno backi region. To sto smo imali dve lepe kise u maju mesecu je i dalje daleko od majskog proseka. Prosle godine je palo oko 140 l u maju pa kad je zasusilo nismo skoro nista dobili do septembra. Jest to sad lepo, ali nije ni kod nas ceo atar pokisao. Oblaci su vrlo lokalnog karaktera i u ove zadnje dve kise pada na istim mestima dok ista dobijaju vrlo malo. Naravno i to je dobro spram nekih koji nisu dobili nista. Ova kisa je glavna agrotehnika i dzaba sve masine i znanje ako nema nje pa nek kaze ko sta hoce.
On je meni jos zimus rekao da se ocekuje povoljnije godina nego 2017. ali ne nesto puno, tu oko proseka. U svakom slucaju je za sad sve pogodio, a dalje cemo videti.
 
Skoro svi su dobili kisu tako da sigurno hoce... Mada sad ce opet krenuti kuknjava, novi krug. Svakom je svoja muka najgora, cak i ako zna da ima i onih kojima je jos gore....
 
Krenem ja danas za Beograd , nekoliko kapi me ispratilo , dođem do centra Stare Pazove bio kao neki pljusak , skrenem za Banovce na izlasku iz Pazove kiše nije ni bilo , izađem na auto put NS-BG kad me uhvati pljusak kod Lidla odjednom nevidim gde vozim a sunce sija bukvalno kao da je neko kofama sipao vodu , 2-3 km stade pljusak i do bg i nazad nije više ni padalo, kući kišomer suv kao barut.
 
Od sutra krece kako je mnogo kise palo. Ne moze da se udje u njive.

Da postoji kladionica, u ovom trenutku, zajedno sa KishRobert, mislim da bi kvota da cemo mi kukati od prevelikih padavina posle ovih predstojecih 3-4 nestabilna dana bila negde oko 1,05.
Ni ja ne volim da kukam. Istina je da se nadam. Mada mi je prosle godine bilo mnogo teze kada mi je sva onako lepa soja propala.

Ako se secam, Kish je prosle godine tanjirao kukuruz od suse. Dok su neki kukali svakodnevno pa na kraju usli beracima u iste te njive.
 
Није лако,мирне душе читати ову тему кад ти је мерљива количина кише пала пре 37 дана!!!
 
Kod nas palo oko 15lit i grad malo paao,ja nisam bio kuci kad je pala kisa ali sad sam stigao i ima dosta vode sa strane pune bare.
 
Ovde kako je oblak prošao tako je bilo i kiše...

Na Novom Beogradu gde ne treba medju zgrade je stuklo dosta, a dalje gore ka ataru Surčina ništa... :/
 
Kuknjava smeta nekima koji su se vec i zasitili kise.
Nije nikakvo kukanje kad se iznese cinjenicno stanje, samo sto neki koji su dobili kisu gledaju iz nekog drugog ugla situaciju.
Kod nas jako slaba kisa od 3-4 l.
I dalje preostaje jedino da se nadam do Utorka - Srede da cemo u jednom mahu dobiti bar nekih 15 lit.
 
Mi smo i zaboravili kad je bilo kiše.Kapi je bilo da ne bude da nije bilo ništa.:ppozdrav:Ja sam bio ove nedelje u N.Sadu u bolnici i tako se lepo spustila u četvrtak ujutru.Ja pošaljem poruku mojima a oni vuku detelinu--ništa od kiše.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh