Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ni kod mene nece, a nadao sam se da ce pasti. Bas je najavljivali ali se svelo na 5 litara za ova 3-4 bas nestabilna dana.. Ima vlage jos uve sto je bitno.
 
Trenutno pljušti u selu, ono baš solidno! Oblak je došao sa istoka, ne mogu da mu procenim putanju, tj. da li će dobaciti do auto puta. Ovako kako se sad čini baš i neće.

- - - - - - - - - -

Bilo je ovo brzinskih 14.5l. Na žalost bio sam u pravu, ovaj oblak nije dobacio do meni interesantnog dela atara...
 
Izgleda da se ustalila jedna putanja kojom oblaci već satima putuju. Evo kod mene opet solidno pada, po radarskom snimku ponovo kisne istok i jug, dok su severni i zapadni (meni bitan :osmeh:) deo atara ove večeri izvisili. Ja se držim teze da letnje kiše nikad ne može da bude previše, ali deo atara prema Bečeju je toliko kiše dobio od sredine maja na ovamo da sad to može biti mnogo lošije po useve nego npr. u delu atara prema Vrbasu gde je do treće dekade juna vladala suša, ali je potom bilo solidno kiše, nikad odjednom previše već fino raspoređene.
 
Kod nas je palo 60l za dva dana.
A dosta kolega nine skinulo psenicu, pa je pocela sa klijanjem u klasu.
 
Kod mene je noc zavrsila sa 19l. Verovatno je koja litra vise bila prema Beceju. Segedinac i Razlevi su izvisili (mozda 2-3l), naravno ovo je pretpostavka prema radarskoj slici...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh