Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
O.K. a 2016-e kome nije trebala kiša od njih??? I "poslali nama"...:ppozdrav:
 
Kod mene svepsti potop i nevrijeme
967f452fba54fec6ad61fa585f4ef3a2.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
@Kris

Ne mislim ja da je to tako baš bukvalno. Evo tebi kiša, ili suša..
Oni verovatno deluju na način koji njima odgovara, a šta nama stigne kao posledica tih dešavanja je
rezultat interakcije tog uticaja i trenutnih atmosferskih prilika.
Klima je vrlo kompleksna, a kad čovek remeti ravnotežu dešavaju se nepredvidive stvari.
Na primer, igranje sa genetikom i GMO biljkama i životinjama..
Ja se nešto ne sećam da je kod nas ranije bilo monsunkih perioda i takvih drastičnih izlivanja kiše, dakako i takve strašne suše.
2016 je u Bečeju tokom žetve, krajem juna palo preko 100mm za 1 sat!?
Toga pre nije bilo. Padalo je kao da neko poliva sa bezbroj vatrogasnih creva..
 
Ne mlatite molim vas i ne brukajte se po 1000x put sa tim komentarima kako negde pada/nepada zbog kojekoga i koječega.

Dobar deo zemlje kisne, negde je već ima i previše. Nastaviće tako još 2-3 dana.

Brzo se nazire opet iza toga nova promena, bez velikih vrućina i u narednom periodu.
 
Kimi, je l' postoji neko objašnjenje zašto se kod ovih sporopokretnih oblaka (ili čak i nepokretnih, tj. koji se tu i stvore) dešava da se istresaju skroro uvek na istim lokacijama, a da neposredna okolina (desetak km vazdušne linije) ostaje bez kiše ili je ona znatno slabija. Da li je to slučajnost ili postoji neko pravilo (npr. gde padne veća kiša bude hladnija zemlja pa onda taj faktor utiče da se tu ponovo stvaraju oblaci)?
 
Леп сунчан дан ,чула се грмљавина у даљини без кише подразумева се.
Идеално време за гледање утакмице уз роштиљање...
 
Odavno ovoliki oblak nije bio nad ovim delom Vojvodine.
Do sad nekih 35 l lepe i mirne kise bez vetra.
2r21y.jpg
[/IMG]
 
Opet pljusti kod nas....od utorka svaki dan pada bar dva sata a vecinom vise...po komsiluku ukinuli travu al nisu prilike da ce ju i kupiti
 
Kantometrom (baždarena kanta od 20l, preračunavao litražu na površinu otvora kante) je pokazala da smo dobili oko 80 litara kiše za sat vremena. Nije bilo leda al je tukao vjetar samo tako.
 
Nas nije promasila pravi pljusak 10l u kisomeru

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Miroslave jel mi živimo u istoj Padini ? Kod mene 21 litra :osmeh: . A prošli put je bilo obrnuto, kod mene je mnogo manje padalo . Mada juče sam obišao naš Padinski atar i mogu ti reći da ima mesta gde maltene nije kiša ni padala, pogotovo oko Seleuškog puta.
 
Ma ide u konus, jbm je ja. Neces vjerovat da sam sigurno 15 poljoapoteka u Bijeljini obisao i trazio kisomjer i nikad niko nema niti je nabavio...
 
Pa napraviš očas posla , što kupovati . Ja uzmem pet flašu od 2l odsječeš da bude ravna , dno poravnaš nečim npr plastelinom , zalijepiš lenjir , komad drvenog metra ili slično i to je to.
 
Ma znam da može i tako ali eto, volio bi da i ja imam pravi kišomjer kao ovdje što slikaju ljudi al izgleda da ću stvarno morati tako sa flašom i gotovo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh