Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko cujem neki su skidali sneg sa krovova kod nas. Boga mi nije svejedno kad pogledas koliko ga ima. Nisam merio santimetre, ali sam isekao jedan komad od m2 pa kad se istopi videcemo koliko ga ima.

- - - - - - - - - -

2mewh9c.jpg
[/IMG]
Trebao si izmeriti i debljinu snega, da bi znali koja količina snega u mm, daje količinu vode u mm.
 
Nije merodavno debljina snega jer u međuvremenu bilo i dosta topljenja. Ali u korito bilo i vode jer na pčetku padavina topio se sneg. Inače kod nas palo "ostalo" 46 cm snega.
 
1 litar vode = 1kg ili 1000g

Dovoljno je izmjeriti tezinu snijega sa 1/4 metra kvadratnog ili cak i manje i lako je preracunati u litre.
 
Pozoves odmah vlasnika zelene povrsine, ako je to opstina onda njihovu komunalnu sluzbu, oni posalju komisiju koja napravi zapisnik i sa tim zapisnikom odes u tu komunalnu sluzbu i podneses zahtev za naknadu stete, koju nadognadjuje garantni fond.

Ako je vlasnik fizicko lice onda pozoves policiju koja ce uraditi ubijaj i poslati nadleznu inspekciju.

Jedina zackoljica je da auto mora biti parkiran na za to predvidjenom mestu tj parkingu.

Jos je lakse ako imas kasko, dovoljan je samo zapisnik sa kojim odes u svoje osiguranje i dobijes naknadu.

Svaka cast kolega na detaljnom objasnjenju, verujem da to mali broj ljudi uopste zna proceduru. Evo nastavlja se i dalje pucanje grana. Malo pre malog matiza preklopila pozamasna grana. Steze minus stizemo do 6ce. Jos i magla gusta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene u Temerinu - 16.

- - - - - - - - - -

Meteorolozi mogu u penziju, vise ne mogu ni priblizno pogoditi.
 
Ja cujem da mi klima promenula zvuk.Al su i prognozirali svaka im cast ,zaladilo opasno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh