Cena Suncokreta rod 2018

Svega ima više 10% više posejanog nego prošle godine, samo neznam gde, stvarno ste smešni ako verujete u te priče.
 
Neverujem nikom ,cesto i sebe proveravam ,to sto govorim sam zakljucio delom sto sam video a delom ovde kako ljudi pisu ako lazu sebe lazu ja od toga nemam nista.Problem je sto u rejonima gde uspeva soja ljudi seju suncokret jer se plase suse:ppozdrav:
 
Moj veoma dobri prijatelj koji me jako ceni a bogami i ja njega,:zli:, ove god je posejao sunju, kuruza nema,a nikad ga ne seje,a zato izgleda jako moćno,a hibrid onako cenim pionir dal 25 ili 99.
 
soja nece biti 40 din ondak ne mislite vajda da ce suncokretu biti veca cena!?!!!
18.06.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Danas mi rece covek koji se bavi otkupom da ce suncokret biti oko 30din sad 2din+-.Repicu jedva placaju 35-36din a suncokret je uvek bio jeftiniji od nje.
 
Ови из инфо тима кажу да се праве термински уговори на 26 динара.
 
Ja sam dobio informaciju da ce otkup poceti sa 28 dinara, a doplate ko zna. Meni ove godine 60% povrsine pod suncokretom, valjda ce prinos bar biti dobar. A i da ne bude kao nekad, godina rodna a dzepovi prazni.
 
Nazad
Vrh