Cena Suncokreta rod 2018

Naravno da ge ne zanimaju drugi kad treba da izvadi pare, a kad treba da primi robu onda sve moze... Zato je u Dolovu Agros ili ti Bozovic ispusio od ove godine. I da napomenem, nije mu to prvi slucaj, To je radio i proslih godina.
 
Isto i meni reko Bozovic ja neplacam vise od 37 a ne zanimaju me cene po Vojvodini i oni sto placaju 38 pa i vise tako da ove godine cu dobro da razmislim kome prodajem.
 
Ne znam cemu ova tema 1. januara... pa neko nije dobio ni konacnu za rod 2017, siguran sam da ima i takvih, a vec bi o ceni 2018, i ovi sto su ekstra prosli suncokretom nek malo smanje dozivljaj, nije svugde rodilo preko 2 tone, ima ljudi koji nisu imali ni 1000 kg/kj, koja je tu matematika, koja racunica, koja agrotehnika... Ima tema suncokret 2018 koja je i vise nego dovoljna, a ova tema moze slobodno pod kljuc do septembra 2018... :ppozdrav:
 
Ne znam cemu ova tema 1. januara... pa neko nije dobio ni konacnu za rod 2017, siguran sam da ima i takvih, a vec bi o ceni 2018, i ovi sto su ekstra prosli suncokretom nek malo smanje dozivljaj, nije svugde rodilo preko 2 tone, ima ljudi koji nisu imali ni 1000 kg/kj, koja je tu matematika, koja racunica, koja agrotehnika... Ima tema suncokret 2018 koja je i vise nego dovoljna, a ova tema moze slobodno pod kljuc do septembra 2018... :ppozdrav:
Ja kad ovako napisem,odmah budem okarakterisan kao osoba koja kvari parti.
 
sve zelje oko cene suncokreta za 2018 su u ovo vreme samo Bozicne i Novogodisnje zelje i cestitke :ppozdrav: jedino sto je sigurno necemo biti kao svaki put zadovoljni sa cenom ma kakva god ona bila
 
Poslednja izmena:
Ne znam cemu ova tema 1. januara... pa neko nije dobio ni konacnu za rod 2017, siguran sam da ima i takvih, a vec bi o ceni 2018, i ovi sto su ekstra prosli suncokretom nek malo smanje dozivljaj, nije svugde rodilo preko 2 tone, ima ljudi koji nisu imali ni 1000 kg/kj, koja je tu matematika, koja racunica, koja agrotehnika... Ima tema suncokret 2018 koja je i vise nego dovoljna, a ova tema moze slobodno pod kljuc do septembra 2018... :ppozdrav:

Ovi koji su pisali da su dobro prošli pisali su u svoje ime, bar ja.Jasno sam napisao,da bi bio bezobrazan da ne budem zadovoljan jer znam kako je u okolini rađalo ,cenom normalno nisam zadovoljan,i što kaže kolega nikad nećemo ni biti,prema tome malo konkretnije pišite na koga ste mislili da smanji doživljaj.:ppozdrav:

I meni je pšenica podbacila zbog suše 40% pa nisam ževčio na nikoga koje pisao da ima dobar prinos u svoje ime.
 
markokurjega - nisam mislio na nikog licno! Ja ne mogu nikako da budem zadovoljan ceno od 36 dinara, 38 dinara i kraj, kad je jebena nafta 150 dinara, seme 220 evra...Konacnu cenu cekamo 4 meseca, da su pametni nisu trebali nista da nam doplate itd itd arendu da ne spominjem, da mogu najradije bi izbacio, videcemo sta ce biti do proleca, ostavio sam neke parcele za suncokret mozda promenimo nesto...
 
ova tema sluzi da se medjusobno informisemo kome je koliko, i gde isplacen suncokret, a drugi igraci (kad nam pokupe rod 2018.) ce nam dati malo para da imamo za troskove, i da im i naredne godine posadimo suncokret
 
Tema malo zapostavljena ili niko nema saznanja? Sta ocekivati oko cene novog roda kad je cena ulja ovih dana 105 dinara?
 
Ma nije malo moze biti i najjeftiniji unregionu, ali nek nam puste subvencije onda bar ko u hr. Ili hu.
 
Interesantno je da kada je ugovoren izvoz ulja u Tursku da u nasim prodavnicama cena ulja padne za 20%. Junece meso koje takodje izvoze u Tusku je poskupelo, skocila i cena junadi. Tacno je da je suncokreta posejano vise nego ikad i da obecava dobar rod, ali cena nebi trebala da bude niza nego prethodne godine, znaci u rasponu od 36 do 39 kako kod koga i kako kome.
 
Kako god okrenete isto kao i proslih godina, nama 20 din manje a mozda i vise nego njima. Opet ce biti ista pesma, 80% izvoz za Bosnu po ceni od 53 a mozda i vise, nama mogu davati i 30 din. ionako necemo se buniti!
 
To, sto suncokret obecava dobar rod bi trebalo da znaci da se malo ovajdimo i mi koji ga sejemo, ali nije tako, korist imaju svi i otkupljivaci i preradjivaci i drzava pa i potrosaci jedino seljak ostane kratkih rukava.Realna cena ovogodisnjeg roda trebalo bi da bude od 42 do 45 din.
 
seme uljane repice kupuju po 34-35 din sa pdv!!za suncokret ce dati 30din akontalnu cenu posle (ako im cefne) izbiju nam oci sa 1-2 din sa pdv!!
 
Nazad
Vrh