Cena Suncokreta rod 2018

Kod Race u Lokvama od danas nije vise akontacija 30 din/kg nego 28 din/kg.

Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
BRavoo VIktorija i MK, kako je krenulo jos cemo mi iz naseg dzepa trebati da im dajemo jos 2 din pored te akontacije od 25din.


Prica ona matora u nedelju u emisiji BRAZDE,kako nema problema sa placanjem kod njih samo zadruge pustaju profakturu i taj dan im legne novac na racun?!Pa koga ona zezaju...Zadruge ovde kod nas koje rade sa njima nikad gore nisu prosli ove godine sacekali 2meseca da im se isplati novac za uljanu repicu,sta li ce biti i sa suncokretom
 
Jedno je činjenica taj Raca kod nas sve što obračuna plati za nekoliko dana.E sad ima svima nešto smeta ,meni je iza kuće pa slabo nosim robu kod njih.
 
Problem je sto mu je na vratima stajala akontna cena 30 din za kg dok je otkupio suncokret, da bi namamili sve vise musterija, a sad od ponedeljka obracunaju po 28din/kg. Korektnije bi bilo da su isplatili svima kojima su doneli do tog datuma po staroj ceni, a od ponedeljka po novoj ceni.

Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
Ne razumem samo zasto nisu isli na obracun ti koji su zavrsili sa skidanjem suncokreta odmah, a znali su da je cena kod Race 30 dok na drugo mesto u Recolti 26. Bilo je za ocekivati da ce smanjiti cenu.
Sta su cekali? Konacnu cenu?
Druga stvar, na vise mesta neki otkupljivaci su izasli sa 30 ili vise din. pa sad kad su Logisticari navaliti sa cenom od 28 zasto bi i dalje ovi drugi platili vise.
Bice i gore od svega ovoga, nemocni smo mi.
 
Treba da bude gore, a i bice, videli ljudi da ovde iznose rekordne prinose, cetiri, pa i vise tone po hektaru, i to "naplativog", ljudi prezadovoljni, vec jure nove povrsine koje bi uzeli pod kiriju, arendu, dizu cena zakupa, pa sta ocekujemo. Niko da povede ozbiljnu raspravu oko cena, i oko naseg proizvoda, i kostanja djubriva, semena, nafte, hemije, da se cena zna pre zetve a ne, otera se na otkupno mesto, izruci, i otkupljivaci ksd sve zberu, prave kalkulacije, koliko i kad da plate. Izgleda da cena, niceg, nije vazna, postalo je vazno da taj i taj radi 25, 50, 500 hektara zemlje, da je uzeo toliko i toliko zakupa, da se za taj zakup lavovski borio i izborio ..........
 
Gde je sreca da bude 20din.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh