Cena Suncokreta rod 2018

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Suncokret je u prošloj godini bio jedna od naisplativijih ratarskih kultura gledano na ulog i angažovanu snagu. Šta očekivati u ovoj novoj.
 
Ja nisam optimista koliko pratim dosta ljudi smanjuje kukuruz pa tamo gde ne ide soja ici ce suncokret a znamo kakva cena bude kad se poseje vise suncokreta
 
Pa jeste ispala naisplativija kultura sa prinosom od 2000-2200kg/kj bez premca je ove godine kod nas,ko je posejao i ko ga je imao je prošao najbolje.
 
Mene je suncokret ove godine izvukao,kao da sam predosećao povećao sam površinu za duplo.Expres hibrid nikad jeftinije prskanje nisam obavio,bačeno pred setvu 90 kg urea,dao je 1900 kg JUS ,da nije bilo njega bilo gadno.
 
Robert se verovatno cudi zato sto kod nas ni suncokret nije rodio ja sam recimo imao prinose oko 900kg po jutru a najbolji koji sam radio usluzno je bio 1300 po jutru barolo kasnija setva a takvo stanje je bilo u vecem delu atara ,mismo pukli na svim kulturama jedino psenica je dala kakav takav prinos ali nismo osetili zbog male cene
 
A cena podbacila bar za 15% tako da je u mom slučaju u nekom egalu sa sojom.
Skuplji troškovi bolji rod finansijski tu negde,jedina prednost što je zauzeo mesto na najgorim njivama
 
Najisplativija??
Eh sta se sve ovde sve ne pise u zadnje vreme.
U mom slučaju Suncokret 2300 kg/kj x 40 din; Soja 1000kg/kj x 52 din; Pšenica 3700 kg/kj x 19,82 din i Kukuruz 3400 kg/kj x 17din(trenutna cena). Najmanji ulog je na Soji sledi Suncokret zanjim Kukuruz i najveće ulaganje je na Pšenici barem kod mene da se opet nebi neko načuđavao.
 
U mom slučaju Suncokret 2300 kg/kj x 40 din; Soja 1000kg/kj x 52 din; Pšenica 3700 kg/kj x 19,82 din i Kukuruz 3400 kg/kj x 17din(trenutna cena). Najmanji ulog je na Soji sledi Suncokret zanjim Kukuruz i najveće ulaganje je na Pšenici barem kod mene da se opet nebi neko načuđavao.
Ko je placao suncokret 40 dinara?
 
Ove godine preskacemo "cuku"....Prca cena,malo su se pogubili hibridi nije vise to to,zemlja je malo upropastena,msm da za ozbiljnu proizvodnju treba uvesti i tretmane Fungicidom.
I zemlja koja je namenjena za prolecne useve nije za njega,greota sejati tu tako da ide soja i kuruzi.
 
Svaka vam čast.Mene i soja puno košta.Kupovno seme,platIm sejanje,zaoravajuće đubre,na proleće malo Kan,hemija za dubinsko,platim špartanje,sam kopam,platim kombajniranje i ove godine minus na mojoj zemlji.
 
A ljubav gde je tu ljubav (malo me cudi da tako lako ljudi kazu izdaj zemlju u arendu),nasi dedovi bi rekli bice dogodine bolje i nastavili borbu sa zivotom to izdavanje prodavanje jednostavno nije bilo opcija inace mnogi unuci danas ne bi imali zemlje:ppozdrav:
 
Koliko smo imali kiše vidi se lepo po prinosu soje a 2016 sam imao prosek oko 2800 kg/kj. Što se tiče cene ranije je napominjano da kod nas Suncokret niko nije isplatio ispod 40 din( pet otkupnih mesta). Repa posle one krađe 2014 god polako prelazi u zaborav mada mi je pomalo žao što i dalje nije u plodoredu. Pošto sam postao veteran i došao sam u te neke godine gde sekiracijU treba svesti na najmanji mogući nivo smatram da je ovako bolje.:ppozdrav:
 
Koliko smo imali kiše vidi se lepo po prinosu soje a 2016 sam imao prosek oko 2800 kg/kj. Što se tiče cene ranije je napominjano da kod nas Suncokret niko nije isplatio ispod 40 din( pet otkupnih mesta). Repa posle one krađe 2014 god polako prelazi u zaborav mada mi je pomalo žao što i dalje nije u plodoredu. Pošto sam postao veteran i došao sam u te neke godine gde sekiracijU treba svesti na najmanji mogući nivo smatram da je ovako bolje.:ppozdrav:
Molim te objavi koje su firme placale tu cenu suncokreta, za sledecu godinu ce ovi "moji" otkupljivaci gledati kako moj suncokret odlazi daleko daleko ... svi su imali pricu "36 akontna cena a posle cemo se ravnati, kako svi tako i mi ..." e posle su doplatili do 37, Agros iz Panceva mi rece "a mene ne zanimaju drugi, ja doplacujem do 37 ..."
 
Nazad
Vrh