Cena Suncokreta rod 2018

Smisljena otimacina.
Izadju sa cenom od 210e a mi svi kivni oni posle 3 dana daju 260e i svi mirni i zadovoljni.
A kako cujem u Bosni oko 400e. E narode sta smo docekali i sta dozvoljavamo.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Tako nam I treba,zuti nam nisu bili dobri,sad ovaj majmun opeljesice nas do koze,kod zutih smo sa cisternama vukli gorivo,bombu smo imali kod kuce,a sad kod ovog idemo sa kanistorima za gorivo:haha:


NIJE SLOBA KriV,MI SMO GOVNA
 
Samo me zanima gde odose tih nasih sest do osam dinara i da objasne zbog cega je manja cena u odnosu na proslu a proizvodnja je skuplja dvadesetak posto u odnosu na proslu godinu.
Radoznao sam i za ovih 6 do 8 din. ali nije bas u pitanju samo ova razlika vec ta razlika do onih 50 i kusur din gde oni prodaju. E to me me boli i iritira, po cemu su Bosanci bolji i plus na toj ceni od 40 plus dinara imaju i subvencie.
 
Radoznao sam i za ovih 6 do 8 din. ali nije bas u pitanju samo ova razlika vec ta razlika do onih 50 i kusur din gde oni prodaju. E to me me boli i iritira, po cemu su Bosanci bolji i plus na toj ceni od 40 plus dinara imaju i subvencie.
Da i to, ali dokazano je da su Bosanci bolji i pametniji od nas, neko ovde pomenu proteste, nema od toga nista, nema protesta u okruzenju, a zasto bi i bilo kad imaju zadovoljavajuce cene svojih proizvoda.Za vikend ujutru pogledam neke emisije za poljoprivredu i zapanjim se, na jednom kanalu tema cvece i jagode, na drugom pcelarstvo, i to snimci od proleca, i to je vazno, ne podcenjujem ni jednu proizvodnju, ali ni rec o suncokretu, psenici, losoj ceni i pitam se kakvi su to novinari koji vode poljoprivredne emisije, mozda ne smeju da pipaju tu temu.Ujedno, ako je trzisna ekonomija, zasto nisu cene i kod nas kakve su na tim k......m berzama.

- - - - - - - - - -

Ili trzisna ekonomija i berza za nas vazi samo kad cene padaju, onda pada mnogo brze, a kad cena raste onda mi nemamo nikakvu vezu sa berzom.
 
Te emisije odavno negledam jer su počeli da lobiraju, normalno na našu štetu. Visoke cene Dizela više niko i ne pominje.
 
"Victoria logistic doo je zvanično izašla sa konačnom cenom od 28,50din/kg+PDV, za zemljoradničke zadruge, fco utovareno u vozilo."
Lepo, lepo...
 
Nacuo sam u selu da placaju akont od 21 do 23din... Katastrofa!

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Ako bude konacna cena ispod 30din ili ako je ovo sto je viktorija izasla istina od 28din,kod mene suncokret nema sta da trazi vise,ploce za suncokret cu da poklonim nekom drugom ili sejalicu cu da prodam.Ovo je prevazislo svaku meru,kod komsije rumuna 320e a kod nas 220e.
 
Sta bi ti hteo, da se obogatis pa da ides na more i zimovanje? Sta si radio oko suncokreta, 10 dana i sad hoces da zivis od toga cele godine? Budimo realni!

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Sta bi ti hteo, da se obogatis pa da ides na more i zimovanje? Sta si radio oko suncokreta, 10 dana i sad hoces da zivis od toga cele godine? Budimo realni!

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
U pravu si , treba svi da smi iscepani, musavi seljaci i mrs u stalu vile u ruke i cisti govna......
Stvarno si realan.......hvala ti sto nam otvaras oci
 
Ne trazimo mi da se obogatimo, trazimo cene ko i u drugim zemljama oko nas, da imas malo mozga i malo prelistas temu nebi pisao tako primitivne komentare!!!

Sta bi ti hteo, da se obogatis pa da ides na more i zimovanje? Sta si radio oko suncokreta, 10 dana i sad hoces da zivis od toga cele godine? Budimo realni!

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Sta bi ti hteo, da se obogatis pa da ides na more i zimovanje? Sta si radio oko suncokreta, 10 dana i sad hoces da zivis od toga cele godine? Budimo realni!

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока


Ja i sa suncokretom i bez njega idem i na more i na zimovanje i na jos po neku avanturu izmedju toga.Ti mozes da budes realan sa tvojom zemljom kod tebe tu gde je 1 klasa,gde suncokret rodi 2300-2500kg,a sta mi da kazemo sa 1600kg da budemo realni sa 28din????
 
Mislim da napadate coveka dzabe svi smo u istom loncu, covek je samo sarkasticno citirao izjavu naseg vodje od pre godinu mozda i dve ako me secanje ne vara:osmeh:
 
Sta se palite bre odmah. Ja da imam zemlju 1 klase mislis da bih sejao suncokret na tim njivama? Ja sam napisao svoj prosek za ovu godinu, imam i ja gde sam imao 1500kg suncokreta ne sekiraj se nista.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Znam da ne bi sejao suncokret,kod vas kukuruz preliva.Sad kakva je situacija ispod 7t/kj sigurno necete imati kad ovi kod mene na losijoj zemlji ciljaju na 5000+.
 
Nazad
Vrh