Cena Suncokreta rod 2018

Ja sam pre dva dana sedeo u Srbobranu u jednoj zadruzi i kazu mi da ispod 32din suncukret nece biti cak ima tendaciju rasta cene jer je svugde u okruzenju jaka susa.Kazu mi da su ljudima nudili za kukuruz 15din/kg i da oni salju svoje kamione u njivu ali kaze ljudi ne pristaju tako da ce i cena kukuruza biti veca.Ovo sto je Viktorija izasla sa cenom pa prosle godine su isto nudili neku mizeriju od cene ako me secanje dobro sluzi pa je cena bila veca!
 
Roba ide za Bosnu, poprilicno, ali, ni oni ne izlaze sa konacnom cenom, sve to da se ne bi zamerili njihovom najvecem prodavcu, a da ne kazem kome...zovu ga king secera.
Malo njima proda skupo, malo ovde potrosi jeftine sirovine za ulje i ne kontrolise trziste, tj nema monopol uopste, a posto to nema, nema ni razloga na neko u NASOJ zemlji radi svoj posao, ovako samo cutu, sedu i prolaznike gledu, kao da ne kazem kao ko.:haha:
 
Kaze Vukosav Sakovic....prosle godine su preradjivaci placali 3-4 dinn vise pa su bili na gubitku pa sad ove godine ce videti gde ce se naci preradjiivaci i proizvodjaci............strasno kako nas lazu i klepaju
Pa kako su pre par godina platili 55 din za suncokret ????
 
To taj Sakovic sto rece da se sa cenom psenice nece nista desavati.Covek lupa za medalju ili ga neko placa da tako prica.
 
To što vidite i čujete na TV, je sve isto kao da ... tupi, bolje pogledati neki film (ako ga neko pusti), tu barem znate da je u pitanju bajka, a ne da se zaluđujete bez veze sa vestima.
 
6 do 8 din. skinuli u odnosu na proslu godinu a oni i dalje prodaju na 50 i kusur, pa koja je to bagra a mi budale do neba i nazad. U bilo kojoj normalnoj zemlji da su tako nesto uradili zgazili bi ih i presli preko njih poljoprivrednici, dok mi sanse nemamo ni da pisnemo a ne da se organizujemo.
Samo me zanima gde odose tih nasih sest do osam dinara i da objasne zbog cega je manja cena u odnosu na proslu a proizvodnja je skuplja dvadesetak posto u odnosu na proslu godinu.Pisem i ja gluposti, ko jos objasnjava bilo sta MARVI, je l seljaka u Srbiji smatraju stokom, tu je da odradi sta treba a za uzvrat ima da jede i to toliko da nije gladan ali da nije ni sit!
 
6 do 8 din. skinuli u odnosu na proslu godinu a oni i dalje prodaju na 50 i kusur, pa koja je to bagra a mi budale do neba i nazad. U bilo kojoj normalnoj zemlji da su tako nesto uradili zgazili bi ih i presli preko njih poljoprivrednici, dok mi sanse nemamo ni da pisnemo a ne da se organizujemo.
Pa mi da se organizujemo prosli bi kao i oni za gorivo. Dobijes kaznu i budes miran. Ovog majmuna samo metak moze da skine sa vlasti.

Kod nas se nesto prica za 30-32din ali niko jos ne zna tacno.
 
Nazad
Vrh