Bitcoin [sta je to i kako radi]

Kakve veze to izvlačenje moje rečenice iz konteksta ima veze sa životom?

Ja ZNAM kako ljudi NA VLASTI muljaju sa tim! A ne da JA ZNAM kako uzeti neke pare od toga!

Svake valute ima neka određena količina i svako od nas može da kupi/menja za istu... Ne vidim zašto je problem kupiti tako i BTC :)

Uostalom, ovo je tema koja je prvobitno otvorena zarad kolega koje se zaista INTERESIJU za koine, a ja kao kompjuteraš sam rešio da se potrudim da objasnim koliko je u mojoj mogućnosti šta su oni i kako rade...

Ako vam se nešto ne sviđa ili imate da bacite hejt kao i na sve što se inače baca hejt po Srbiji, otvorite temu "Kako hejtovati Bitcoin-e" ili tako već nešto slično... Bez uvrede zaista... Isto tako bi bilo kad bih ja pitao nekoga koliko on dobija po hektaru nečega pa počnem da pričam "Ma jeeeste, idi laži nekog drugog..." Ako razumete šta hoću da kažem...

Ja nisam ovde da nikoga ubeđujem u nešto, ali vi hejtujete ljudi za sve pare... Od onog što za 100e kupuje 'leba u pekari do ovih što ne tumače moje postove lepo pa ispada da ja ovde solim pamet i da ja nemam šta da tražim sa običnim ljudima... Pa ja da imam i 1000 koina opet bih bio ovde i pričao sa vama ljudima jer sam ja jedan običan čovek i ni jedne pare ovoh sveta ne bi promenile ono što jesam... ČOVEK!
 
Е и о овоме да прочитам овде и да ако ми падне на главу неки део од путничких авиона којима су коридори изнад мог села и умрем . Кад се и овде филозофира о непостојећим валутама , није ни чудо што смо ту где смо.
 
Mene samo zanima sta ce se desiti kada svih 21 milion bude u opticaju, tj kada se zavrsi sa rudarenjem? Pretpostavljam da ce onda biti moguce samo trgovanje sa ovo valutom i da ce postati sve manje popularna.
 
Tako mene valjda prosle godine zove kum i kaze: " kume oces li da namlatimo pare "? Pre toga pricali za neke sume i neka drva pa razmisljam sigurno je naso negde pa da kapne neka para. Kad ti on meni kaze da ja nema nista da radim sve ce on, a zaradu delimo. Ja vec razmisljam o kakvoj li je prevari rec? On poce da mi objasnjava da se ja registrujem na neki sajt, a on vec registrovan pa mu to znaci. On ce da klikce tamo i dan i noc ja nemam obaveze i pare ce da kapnu dobre. Ja mu tad reko da nema leba bez motike.
Ja to i zaboravio pa proslo neko vreme i onda se nesto setim da ga pitam jel mlati pare? Kaze meni kum ovako: " navlakusa kume, nema nista od toga. Ja poce da se smejem, a on ce: " ma znao sam ja da nema leba bez motike, al reko da pokusam". Eto sta sve nece da izmisle da zaludjuju narod.
 
Količina novaca, bilo papirnatih, bilo virtualnih, je ograničena. Možemo to usporediti s tortom koju smo zajedno dali ispeći, a sad svatko uzima svoj dio. Ispravno bi bilo da svatko uzme toliki dio koliko je sudjelovao (radom ili financijski) u izradi. No čim netko odreže više od toga, napravio je to na štetu nekog ili nekih koji režu poslije njega. Vrlo je lako moguće da posljednji ili više njih ne dobije ništa, jer torte jednostavno više nema.

Život je nažalost vrlo grub i što je najlošije, najgore obično prođu najpošteniji. ::lose::
 
Ovaj balon oko bitcoina nije nesto novo, sve je to vec vidjeno samo se ispoljava na razlicite nacine, prva je bila tulipmanija (lalamanija :) )

https://en.wikipedia.org/wiki/Tulip_mania

i na hrvatskom https://hr.wikipedia.org/wiki/Tulipomanija

i nesto vise o fenomenu https://en.wikipedia.org/wiki/Economic_bubble

prvo procitajte, razmislite pa tek onda "investirajte" svoj tesko zaradjeni novac.

samo moja 2 centa

P.S.

cena bitcoina danas:

uJr9298.jpg



pa sad vidite kako se neko proveo ko je kupio ovo "cudo bozje" koje je pre par dana kostalo 19.000$

This time next year we'll be millionaires, my ass


Greater fool theory

Greater fool theory states that bubbles are driven by the behavior of perennially optimistic market participants (the fools) who buy overvalued assets in anticipation of selling it to other speculators (the greater fools) at a much higher price. According to this explanation, the bubbles continue as long as the fools can find greater fools to pay up for the overvalued asset. The bubbles will end only when the greater fool becomes the greatest fool who pays the top price for the overvalued asset and can no longer find another buyer to pay for it at a higher price. This theory is popular among laity but has not yet been fully confirmed by empirical research.
 
Poslednja izmena:
Samo da ne bude ono " ko zadnji, magarac"

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Изгледа биткоине можеш купити.....ал их немож продати. Јел има неког овде да је лични купио и лично продао биткоин или његов хиљадити део?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Изгледа биткоине можеш купити.....ал их немож продати. Јел има неког овде да је лични купио и лично продао биткоин или његов хиљадити део?

Ja. I hteo sam da napišem i o tome i sve slikovito predstavim i objasnim, ali kako ljudi krenuše da hejtuju i pljuju po temi odustao sam od toga...

Pusticu ti u PP ovih dana posle praznika... I koga bude interesovalo nek piše u inbox, da me ne bi sačekali sa vilama i bakljama na to što budem objavio :haha:

- - - - - - - - - -

pa sad vidite kako se neko proveo ko je kupio ovo "cudo bozje" koje je pre par dana kostalo 19.000$

Ok, to jeste istina, ali njima nije niko kriv što nisu znali za to ranije pa ga kupili po 1000 ili po 5 hiljada! Ja sam prve kupio kad je bio oko 1380e, a posle za 4995e (nisam pri kompu sada, ali pokazaću vam moj nalog sa BTC) Imam kupljen i Etherum i Ripley. To su isto dve brzo-rastuće kriptovalute...
 
"I koga bude interesovalo nek piše u inbox, da me ne bi sačekali sa vilama i bakljama na to što budem objavio :haha:"

Proximus nastavi sa postovima u ovoj temi ti ovo Bitkoint cudo nisi izmislio vec se trudis da pojasnis .

Od mene imas zahvali se !!!
 
Више је ових што их занима, него "хејтера" или да их назовем дежурним мрзитељима.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
I koga bude interesovalo nek piše u inbox

Proximus nastavi sa postovima u ovoj temi ti ovo Bitkoint cudo nisi izmislio vec se trudis da pojasnis .

Od mene imas zahvali se !!!

I od mene .

Zanimljiva tema , i sta je u tome lose sto covak hoce da nam pojasni ?

Cemu otvorena tema ako proximus nama koje zanima ista poruke shalje u in-box ?

Interesovanje za ovu oblast raste , malo-malo ponegde na net-u osvane text kako je sve to piramidalno . . . . evo i o tome par recenica

BTC siguno nije piramidalna šema Da bi bio piramidalna šema BTC osnova bi morala da raste eksponencijalno i da u jednom momentu pukne usled prekida uliva novih sredstava.
Medjutim to se ne dogadja sa BTC jer je njegova vrednost "sadašnja" a ne neka vrednost očekivana na budućem prilivu sredstava.
To se neće dogoditi ni kad BTC dostigne 21 milion komada.
BTC može da funkcioniše i bez priliva novih sredstava, samo da služi za razmenu na nivou sadašnje vrednosti ili i manje.

To su karakteristike koje razgraničavaju BTC od piramidalne šeme.
Najgore što BTC može da pogodi je inflacija sopstvene vrednosti.
Ali vlasnici BTC se ne uzbudjuju oko toga jer su već naplatili svoje troškove i polako ostvaruju dobit (bar kako oni sami tvrde)
 
Kriptovalute nisu nista novo, bitcoin je trenutno jedna od najpopularnijih i najskupljih. Nema nikakvo pokrice i vredi onoliko koliko je neko spreman da plati za njega.Ni jedna valutana svetu nema 100% pokrica vec samo dovoljnu kolicinu da se u tu valutu ne izgubi poverenje.

Mt. Goks je bankrotirao 2014 kad je provaljeno u sistem i ukradeno 850 000 bitcoina koji su tad vredeli 450 miliona $, a bese 2010 vredeo samo 2$.

Dobra stvar je sto nemas nikakvu kontrolu, ako tebi neko posalje recimo 2 bitcoina i ti ih primis nema finasijske i ostalih.

Recimo neko ima 1 bitcoin i nadje prodavca koji hoce da proda traktor za isti. Ti mu posaljes bitcoin on tebi isporuci traktor.

Ali posto je kripto valuta znaci da je softver, a svaki softver ima rupu i niko ti ne garantuje nista, mozes nekom da posaljes butcoin, a on ti ne preda pomenuti traktor i izvisio si.

Ili ako izgubis kljuc, izgubio si sve, a bitcoin ostaje zarobljen isto i ako neko umre, a niko nema njegov kljuc.

A mogu i pare da se peru i ostale nelegalne radnje.

Sve u svemu pomame je nastala zbog trenutnog skoka i trenutno brokeri mogu da se "klade" samo na to da ce da raste, ali ne i da ce da padne.

Jos jedna dobra stvar je sto moze da se deli do besvesti mozes da ga kupis i za 1$, dok kod zvanicnih valuta toga nema.

Ko je poceo na vreme sada vec ima ozbiljan kapital.

Za rudarenje trebaju jake masine i to se ne isplati,to su komponente koje vuku ogromnu kolicinu elektricne energije, a i kostaju poprilicno, zato oni koji se ozbiljno bave idu u hladne krajeve, jer samo klimatizacija za ozbiljno rudarenje kosta papreno.

Obrni okreni nije za prost narod.
 
Jel se to meni čini da neki novi članovi iz 2017 pokusavaju da nas nabede da je to nesto super? :off_topic:
 
Evo ja kao clan odavno da kazem neki svoj stav...mislim da je bitkoin kao valuta osudjen na propast...ima mnogo mana, i nece zaziveti kao valuta! Ali!!! Mislim da su kriptovalite buducnost. Kad bih znao koja, ja biha Vam rekao

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh