Bitcoin [sta je to i kako radi]

evo me,ajde namo pokazi sta si ulozio i sta si naplatio :ppozdrav:

Nista , ni jedno ni drugo , duplo nista , nego sam hteo malo da dignem temu :osmeh:

Malo mi je simptomaticno da svi komentarisu kada pada a kada raste onda tajac :sta:

Inace sve oko tih kriptovaluta meni je toliko imaginarno i poprilicno neshvatljivo ( sto ne znaci da su losa investicija )

Doduse , ja ne razumem ni kako uopste funkcionise internet :haha: a ima ljudi koji vladaju materijom

i mlate pare .
 
Da osvezimo temu . . .

faDV3QXg


Kazu da do bozica ( naseg ) ide na 30 000 ( prema dolaru ) ::novac::
 
Ovo ispade valuta za postovanje , ko bi rekao ?
Nesto razmisljam dok se ostale sustece novcanice stampaju do besvesti zbog zelje
razno-raznih vlada da nekako pokrenu privredu u ovoj belo-svetskoj recesiji
potpomognutoj koronom bit-coin ima ogranicenu emisiju i to je garant njegove stabilnosti .
Verovatno ovde neko bolje moze da objasni situaciju i na ozbiljniji nacin tumaci a i ulaze kapital
u ovu pricu pa i nama " nepismenima " malo pomogne :bravo:
 
Ovo ispade valuta za postovanje , ko bi rekao ?
Nesto razmisljam dok se ostale sustece novcanice stampaju do besvesti zbog zelje
razno-raznih vlada da nekako pokrenu privredu u ovoj belo-svetskoj recesiji
potpomognutoj koronom bit-coin ima ogranicenu emisiju i to je garant njegove stabilnosti .
.........................................................................................................................................................................................
Samo nebo je granica . . .



pre par meseci vredeo je duplo manje ( gornji grafikon ) , sledeci put kad okacim grafikon bice preko 100K USA $:ppozdrav:
 
Kad onomad bese inflacija pade nam plata na 4 marke ( sad izgleda neverovatno al tako je bilo )

i kaze tada meni kolega , jbte da sam ranije ( kad se moglo ) kupio 400 maraka sada bi na gomili

imao 100 plata ?!?

Eto , 1 bit-coin danas vredi kao 1kg zlata ................... eh , da sam ranije kad se moglo.........

T8hSw1HC


sad ne znam zasto sam ovo ispricao ali ako ne steti mozda ce nekome da vredi ?
 
Poslednja izmena:
Ја и даље не видим како наплатити паре од тог биткоина?Јел ко,ико од вас који пишете на форуму наплатио паре а има те биткоине?И како ако јесте.Злато продаш и узмеш кеш.Занима ме како продати ово,коме и преко кога наплатити?
 
Ti si jos i dobar ,

ja ne znam ni kako ga kupiti a kamo li kako ga prodati .

Doduse , osobe koje vladaju tim tehnikama ne kucaju na ovakvim mestima vec svoje znanje

unovcavaju na pametniji nacin .

To je ono , neko zaradjuje motikom a neko olovkom . . .
 
Ја и даље не видим како наплатити паре од тог биткоина?Јел ко,ико од вас који пишете на форуму наплатио паре а има те биткоине?И како ако јесте.Злато продаш и узмеш кеш.Занима ме како продати ово,коме и преко кога наплатити?
Mozes da kupis i da prodas licno sa nekim, moze i preko menjacnica.

Mozes da kupujes u insotranstvu razne stvari i kod nas mozda nesto.Mislim da ima i domaci sajt za prodaju ili menjcacnica.
Kad nisam uso u tome na pocetku, posle se nije isplatilo toliko.
Ili da sam kupio ili rudario ali propustio sam voz.
 
Kad nisam uso u tome na pocetku..................
Izgleda da svi slicno razmisljamo i samo je pitanje od kada racunamo taj dobar pocetak ?

Evo recimo , Decembar mesec 2020 god ( pre 3 meseca ) bio je na 20 000 USA$ a sada 3x vise .

Mozda je tada bilo dobro za pocetak , ili kad izadje na 100K USA $ kazemo za ovaj trenutak da je dobar pocetak ?

p.s da li osobe koje izvrse kupo-prodaju pomenute valute u nasoj zemlji placaju neki porez ili

mozda takvim transakcijama nije moguce uci u trag . Mislim , jednog trenutka ce se videti priliv novca na mom

deviznom racunu ? Koliko se secam otvaranje racuna u inostranstvu nije dozvoljeno nasim gradjanima ili gresim ?

 
Poslednja izmena:
Otvaranje racuna u inostranstcu nasim gradjanima je zabranjeno.

Porez mislim da nisi uobavezi da platis.Nism siguran da li podpada u grupu frilensera.To ce tek da jure oji nasi kreteni.

Transakcijama je teko uci u trag pogotovo ako koristis strane menjacnice.Mada je jedno vreme bilo mnogo muljanja sa njima kao "hakovane" su mnoge vilo je mnogo prevara laznih menjacnica svega i svacega mngo su ostali praznih racuna.

Ima provernih naravno.

U tu celu pricu se trebalo uci ili na samom pocetku kada je bilo bese 50-60$ jedan bitkoin ili malo kasnije kada su svi poceli da rudare bese vrednost nesto oko 500-600$.Rasla je vrednost postepeno do nekih granica pa padovi... Izlazilo gomile bezvrednih coina.

Imas vise tema o svemu tome na bencmark forumu.Ja sam davno prestao da ih citam.Ko nije uso na pocetku da rudari nemoj bezveze da se mlati sa tim.

Mnogi samo trguju sto je po meni pametnije nego da se bakces sa rigovima kada se na startu propustilo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh