Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

Koji je prvi radni dan uprave za ag. placanja, kad moze da se podnese zahtev za 2019 godinu za grla prodata od 1.09-31.12- 2018-te godine?
 
Jel bilo nekih uplata ovih dana?

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Jel poslali mozda nekome slucajno resenje za mehanizaciju za onaj konkurs u julu sto je bio ?
Mada znam da ima ogromna vecina ljudi koja jos uvek ceka za onaj konkurs sa predracunom iz 2017.
 
Da li neko zna koliki je procenat povrata prilkom kupovine poljoprivredne mehanizacije za ratare po kokursu za mlade poljoprivrednike?
 
Da li neko zna koliki je procenat povrata prilkom kupovine poljoprivredne mehanizacije za ratare po kokursu za mlade poljoprivrednike?
Sve zavisi da li konkurises na republicki ili pokrajnski?Na republicki 75% a vojvodina na 90%

- - - - - - - - - -

Jel poslali mozda nekome slucajno resenje za mehanizaciju za onaj konkurs u julu sto je bio ?
Mada znam da ima ogromna vecina ljudi koja jos uvek ceka za onaj konkurs sa predracunom iz 2017.

Znam par clanova kojima je pred nove godine legla sredstva,ali su predali da`l 1 ili 2 dan konkursa.A od nove godine do sada jos nikome nije legla uplata ili resenje.Sve sto su dobijali ljudi ovih dana su resenja koja su bila zavrsena u decembru.

Sacekaju da usvoje buzdet za ovu godinu,valjda ce ga usvojiti do augusta:haha:
 
Ja sam zvao danas oko 14h ne javlja se niko. Poslao sam sve 10 dana nakon pocetka konkursa.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
MI što smo poslali za ovce odn. selekciska kuđa,tamo negde u maju e to još nije ni u obradi,a gde su ovce poslato u nov. i jagnjad u oktobru.
 
Izasla uredba o raspodeli sredstava. Sad ih vise nista nesprecava da plate.
https://www.agrofin.rs/subvencije/u...ljoprivredi-i-ruralnom-razvoju-u-2019-godini/

Uredba se odnosi na raspodelu sredstava za citavu godinu.Ta raspodela teoretski bi trebala da prati priliv na racun ministarstva poljoprivrede,a sto zavisi od uplata ministarstva finansija.
Nazalost,poljoprivreda nije u vrhu pripriteta vlasti,a i vrhovni nije bas ljubitelj poljoprivrednika pa je propustena prilika da se isplate zaostala dugovanja u vremenu kada je budzet Srbije bio u suficitu,pa su se mogla opredeliti dodatna sredstva (ne znam tacno koliko milijardi,ali sigurno ne malo) da se dug izmiri.Ovako uvek gro sredstava iz tekuce godine sluzi za izmirenje dugova iz ranijeg perioda.
Ako se budu ove godine drzali ove uredbe,za podrsku mladima je opredeljeno dosta manje sredstava nego 2018.Pozitivno je da je za investicije u osnovnu fizicku imovinu poljoprivrednih gazdinstava (konkurs za mehanizaciju) opredeljeno skoro tri milijarde dinara (u 2018,ako je verovati tada aktuelnoj uredbi iznos je bio 400 miliona dinara,pa je gotovo celokupna suma otisla na konkurs iz 2017)
 
Nazad
Vrh