Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

I jos sledece godine da smanje cene proizvoda bar za 2-3 din,ako vec ukinu subvencije,prosle god sam ureu kupio po 33 din a ove god. je 45

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Još ćemo mi da plačemo za žutima.A gle ironije one velike proteste kada je vlast htela da ograniči subvencije do 30ha, (u tom momentu 90% gazdinstava ne bi izgubilo ništa) vodila je sns bagra ista ona koja sada potpuno ukida subvencije i za gorivo i po ha.I mi sad ćutimo ,jesmo g...vna i to velika.
 
Došla je mečka da se valja baš zahvaljujući našoj neslozi i deljenju na 5 vrsta poljoprivrednika.Ko može da kaže danas da je poljoprivrednik a da drugi koji isto ulaže kao i on nije,jer je njega isto tako neko isterao iz neke firme kao višak i sad mu to daje status poljoprivrednika.Da smo bili složni pevala bi se drugačija pesma.Ovako sad kad nam sednu na grbaču,teško će da siđu.
A ove priče o podsticajima za krava-tele.
Prvo su nam ukrali po koji mesec,drugo-nismo dobili ni dinar a već obećavaju neka povećanja.
Mislim da smo sad u ćošku i da nazad nema.Nemamo alternative.Žita mogu lako da izvise-u startu smo krenuli sa gubicima a dalje je velika pomrčina.
 
Ja mislim bas suprotno tj. da smo dosli do ovoga jer nismo hteli da priznamo da ima kako ti kazes 5 vrsta poljoprivrednika. Svako ko zivi iskljucivo od poljoprivrede je poljoprivrednik ostali su penzioneri, radnici, doktori, advokati kojima je poljoprivreda dodatno zanimanje. Oni mogu da se bave poljoprivredom, ali i ne moraju jer imaju alternativu dok cist poljoprivrednik mora da proizvodi ili za socijalnu kategoriju ili za neki lobi i zato mora biti potpomognut kroz neki vid subvencija.
 
Ne mora. Može i da se zaposli negde. Gde piše da onaj ko nije ništa završio i neradi nigde mora biti potpomognut od strane države? Nije to problem uopšte. Nismo konkurenti u ovakvom odnosu snaga na terenu, ušli smo u makaze cena repromaterijala i naših proizvoda a bez subvencija smo.
 
Ja mislim bas suprotno tj. da smo dosli do ovoga jer nismo hteli da priznamo da ima kako ti kazes 5 vrsta poljoprivrednika. Svako ko zivi iskljucivo od poljoprivrede je poljoprivrednik ostali su penzioneri, radnici, doktori, advokati kojima je poljoprivreda dodatno zanimanje. Oni mogu da se bave poljoprivredom, ali i ne moraju jer imaju alternativu dok cist poljoprivrednik mora da proizvodi ili za socijalnu kategoriju ili za neki lobi i zato mora biti potpomognut kroz neki vid subvencija.

I ti se druže baviš dodatnim zanimanjem,tako da i ti nisi baš tako čist poljoprivrednik:ppozdrav:
Nismo mi prckavi ciljna grupa.Znaš ti vrlo dobro ko kod nas i dalje radi a ima poprilično zemlje i kroz razna prebacivanja gazdinstava dobio svaki dinar od države-kako te zoveš.Malte ne u svakom gazdinstvu imaš ili zaposlenog ili penzionera i tako mi udaramo jedni na druge a na one na koje bi trebalo udariti-ili ne smemo ili im se uvlačimo u **greška.
 
Znaš,na šta mislim.Ne zameram ja tebi ali nemoj napadati ove ljude što moraju pored mizerne plate,ili penzije dodatno obrađuje koji hektar zemlje ili drži koju kravu a ove što rade i po 100ha i rade u firmu podržavaš a mi sa 10ha (svoje) zemlje bodemo oči i nemamo pravo da se zovemo paorima.Ti možeš za jednu svirku da zaradiš možda pola moje penzije (ne lako) ali to nije hobi.To se zove borba za opstanak.Ne znam da li znaš ali ja sam svirao u Guslama dosta pre tebe.Pitaj Jovicu,Peru,Raču..
 
Još ćemo mi da plačemo za žutima.A gle ironije one velike proteste kada je vlast htela da ograniči subvencije do 30ha, (u tom momentu 90% gazdinstava ne bi izgubilo ništa) vodila je sns bagra ista ona koja sada potpuno ukida subvencije i za gorivo i po ha.I mi sad ćutimo ,jesmo g...vna i to velika.
Ti si to teksad shvatio.
Jednino srbi imaju zelju da crkne komsiji krava, ali i njihova da crkne da komsija slucajno ne trazi mleka.
Dobra je vlast kakav je narod.
 
Izgleda se tema subvencije 2019 neće ni otvarati pošto neće biti o čemu da se piše.:cao: Šteta baš je bilo zanimljivih postova oteše nam i to malo zabave.
 
Znaš,na šta mislim.Ne zameram ja tebi ali nemoj napadati ove ljude što moraju pored mizerne plate,ili penzije dodatno obrađuje koji hektar zemlje ili drži koju kravu a ove što rade i po 100ha i rade u firmu podržavaš a mi sa 10ha (svoje) zemlje bodemo oči i nemamo pravo da se zovemo paorima.Ti možeš za jednu svirku da zaradiš možda pola moje penzije (ne lako) ali to nije hobi.To se zove borba za opstanak.Ne znam da li znaš ali ja sam svirao u Guslama dosta pre tebe.Pitaj Jovicu,Peru,Raču..

Ima takvih likova dosta na forumu.
 
Znaš,na šta mislim.Ne zameram ja tebi ali nemoj napadati ove ljude što moraju pored mizerne plate,ili penzije dodatno obrađuje koji hektar zemlje ili drži koju kravu a ove što rade i po 100ha i rade u firmu podržavaš a mi sa 10ha (svoje) zemlje bodemo oči i nemamo pravo da se zovemo paorima.Ti možeš za jednu svirku da zaradiš možda pola moje penzije (ne lako) ali to nije hobi.To se zove borba za opstanak.Ne znam da li znaš ali ja sam svirao u Guslama dosta pre tebe.Pitaj Jovicu,Peru,Raču..
Procitaj malo bolje sta sam napisao. Sigurno nisam napisao da su poljoprivrednici oni koji rade po 100ha i rade u firmi, a sto se tice dodatnog hobija sto nisi ostao u tome ako si bio tako perspektivan?
 
Nije hteo hleb da ti otima a i organizovao je blokade protiv subvencija,cilj mu je bio da se sva drzavna zemlja i subvencije daju Kosticu,Miskovicu i Knezu a ove sto rade 101 hektar streljati a ko radi 99 hektara skupljati humanitarnu pomoc...
 
Nazad
Vrh