Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

Da li je istina da Nemacka ima subvencije 500e po ha? A Rusija cak 700e po ha?

Cuti o tome nesme da se prica da se nebih stvarala pometnja medju poljoprivrednicima. Mi treba da mislimo samo kako nasa drzava se bori za naseg seljaka i kako nas pomaze odvajajuci od svojih usta 30 eur/ha za subvencije.
 
Ne sme da se priča ni da imaju jeftinije gorivo i repromaterijal od nas a država im subvencioniše kupovinu mehanizacije za razliku od naše gde se prave "konkursi" za odabrane. Nas to ništa ne treba da zanima sve što je dovoljno da znamo je da se moramo ponašati "tržišno":haha: Posle uvozimo robu iz inostransva pošto su naši seljaci lenji i glupi ne znaju efikasno da proizvode. Da bi plasman uvozne robe išao lakše još smo im ukinuli i carine za njihovu visoko subvencionisanu robu valjda da bi nas što pre oduvali, majčinski odnos prema domaćim poljoprivrednicima nema šta. Baš bih voleo da vidim šta bi poljoprivreda razvijenih zemalja proizvodila da posluje pod našim uslovima i da im celu poljoprivredu drže dva-tri tajkuna sa odobrenim monopolima. Tvrdim da bi odavno bankrotirali.
 
Poslednja izmena:
Siroma, pola ga nema... juce na jutarnjem citaju naslove kaze procenjuje se da je 90.000 ha prodano stranim locoma peko poltronskih firmi. Ko tu koga izdaje, i gde je poreklo imovine.... a nama namerno ne daju nista da nebi smetali pri zauzimanju teritorije.
 
Влада је на данашњој седници дала сагласност да Републичка дирекција за робне резерве бесповратно испоручи 3.436.850 кг минералног ђубрива КАН 27 % Н физичким лицима – носиоцима пољопривредног газдинства која имају пријављене површине под воћем у 2018. години.

Неопходно је да се јединицима локалне самоуправе поднесу пријаве у року од десет дана од дана објављивања јавног позива.

Пољопривредници који имају право на бесповратну испоруку минералног ђубрива могу да преузму 300 килограма по хектару, а највише за један хектар пријављене површине под воћем.
 
Koliko me secanje sluzi ovo jeste bilo obecano i jednu godinu isplaceno ali za aktivna polj.gazdinstva koja su se izjasnila kao nekomercijalna (staracka domacinstva ,polj.penzioneri...) kao jednokratna pomoc.
Sledeca godina zabasurena , a o ponovnoj isplati po osnovu tuzbe i to najvise u Macvi kako navodi tekst ovde niko ne govori ni rec.
 
Kako kaže markojx neka javi onaj koji je dobio ove pare po tužbi. I neka nas sve upiti kako i sa kojim papirima da i mi preko nove tužbe naplatimo ovo.
 
Kanda da si malo zaluto...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sto se brinete, to sto drzava bude izgubila tuzbe i plati zaostale subvencije oni ce pokriti iz sadasnjih i buducih subvencija koje nam nece dati. Nece nam smaljiti akcize za gorivo itd, nece nam pomoci zbog suse iz 2017, nece se boriti sa monopolima u poljoprivredi. Sve ce se raditi u interesu krupnog kapitala i svoju licnu korist.
A jos ce i lepo imati da pricaju kako su "oni" drugi zajebali, a eto mi sada placamo za njih. Zivi bili.... svi u vlasti.
Mozda niko nije ni dobio te tuzbe, vec samo pricaju da bi mi kao znali gde odlaze nasi novci.
 
Dajte ljudi niste valjda ozbiljni da verujete u ove priče,to je opet potez vlasti da nam "dokaže" zašto nema para u budžetu za nas,i ujedeno da još malo pljuju prošlu garnituru, to je jedino što su radili od kad su na vlasti.Ako je to istina,zašto onda ne dobijamo 1000 eura za akcije koje nam je dinkić javno obećao.Zato što je dinkić njihov igrač i on se ne sme dirati.
Ne znam da li je neko gledao emisiju sučeljavanje na RTV ,na pitanje kada ćemo konačno imati subvencionisano gorivo pokrajinski sekretar za poljoprivredu odgovara da trenutno razmatraju uz kako kaže predlog nekih poljoprivrednika,da nam ukinu i ove subvencije i prebace ih za jeftinije gorivo.Tako da manite se odšteta nego razmišljajte da li ćemo imati uopšte subvencije sledeće godine.
 
Nazad
Vrh