Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

То држава тера сељаке да се удружују. Тако изјави министар , да су субвенције такве да би се пољоприбредници удруживали у задруге. Испаде да на западу не постоји ништа друго осим задруга . И ко гарантује фер плеј у оквиру задруге ако се удружи један са 30 и десет са по 2 хектара???? Или један који је преоравао биљеге и улазио у туђе и још двојица којима је тај преоравао ? Или ако се удружи један који је радио прво себи па кад заврши себи и прођу сви рокови и још њих којима је радио како је.написано? Ако је то регулисано законом ко може да гарантује стриктност тог закона пошто су код нас закони растегљиви као жвака?
 
То држава тера сељаке да се удружују. Тако изјави министар , да су субвенције такве да би се пољоприбредници удруживали у задруге. Испаде да на западу не постоји ништа друго осим задруга . И ко гарантује фер плеј у оквиру задруге ако се удружи један са 30 и десет са по 2 хектара???? Или један који је преоравао биљеге и улазио у туђе и још двојица којима је тај преоравао ? Или ако се удружи један који је радио прво себи па кад заврши себи и прођу сви рокови и још њих којима је радио како је.написано? Ако је то регулисано законом ко може да гарантује стриктност тог закона пошто су код нас закони растегљиви као жвака?

Ipak se ne bih složio sa tobom.Mislim da država samo želi da paori-seljaci ili kako da se već zovemo lepo batale rad za sebe i da služe lokalnim otkupljivačima za male pare.Ovo je toliko blizu realizaciji da ne veruješ.Sve će se pušiti jer svi zakoni,uredbe,nameti,cene goriva i repromaterijala idu u tom pravcu i to velikom brzinom.
 
U Hrvatskoj, ako zasadis orah, imas godisnje 1500e po hektaru. Znaci samo sto ga imas, svake godine dobijas ovoliko para i nema nikakve veze sa jednokratnim povracajem za sednice. To mi je pricao nas clan Bobo. Mozes da kupis kosilicu, onu na koju sednes i vozis se, i tako odrzavas travu, i da zivis pristojno pored toga sto zaradjujes i na plodu oraha.
Ako zasejes neku travu, onda imas 700-800e po hektaru.

Ovo kod nas je bruka i sramota, i samo mozemo trositi reci uzalud kada govorimo o njoj i poljoprivredi.
 
Pa druze ti kada uzmes za 10ha zemlje godisnje 15.000e, ti sa tim novcem mozes povecati svoju kupovnu moj i razvijati svoju industriju.
 
Kada ce davati odgovore za mlade poljoprivrednike sto je trajao do 15_og avgusta na predracun,jel ima neko informacije ?
 
Gde može da se nađe informacija o nepovratnim sredstvima za mlade poljoprivrednike,one ispod 40 godina starosti?Koji su uslovi,koliko minimum zemlje mora da se vodi na njih,koliko vremenski mora da imaju reg.gazdinstvo na sebe,i ostala pitanja?
 
Kada ce davati odgovore za mlade poljoprivrednike sto je trajao do 15_og avgusta na predracun,jel ima neko informacije ?
Ne verujem da ce tu sta biti jos, "tek" je 4 meseca proslo od tad pa sad kad krenu praznici i cuda nista do februara. Neko moje licno misljenje..

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh