Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

Kolega Zoran,svrbe ga subvencije godinama,drago mu sto sad dobijamo 4000 din/ha do 20 hektara umesto 16000 din/ha do 100 ha.
 
A ako spoje to sto je vec neko rekao ovde da od 1.1.2019 ce svako gazdinstvo morati da vodi knjige pa taj moze subvencije

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Procitaj malo bolje sta sam napisao. Sigurno nisam napisao da su poljoprivrednici oni koji rade po 100ha i rade u firmi, a sto se tice dodatnog hobija sto nisi ostao u tome ako si bio tako perspektivan?
Ranije si pisao,samo su kod njih nosioci bili članovi porodica.Što se tiče perspektive u tamburaškom orkestru,jednostavno je sudbina bila drugačija.Nisam ni rekao da sam bio perspektivan,samo da sam počeo pre tebe..Samo da pojasnim članovima foruma da se član Gusala postajalo posle 8 razreda a ja sam več u 5-om postao član-da li bih nešto postigao da sam nastavio da sviram to niko ne zna.Napustio sam,to jest Franja me je isterao jer sam igrao šah za našu školu i nisam se pojavio na probi a poslužitelj Đura (pokojni) je pijan preneo Franji nešto što ja ni u snu nisam ni mislio a kamoli rekao.Posle su me zvali ali je ponos bio jači i tako sada sviraju neki drugi momci što reče Balašević.
A što se tiče subvencija,svi treba da dobiju ako ulažu kao i ti-kakve veze ima ko je šta.Nađeš posao i lepo radiš i zemlju i odradiš još po neku svirku i eto para koliko hoćeš a da li bi mogao da sve to postigneš to je druga priča.:ppozdrav:
 
Kolega Zoran,svrbe ga subvencije godinama,drago mu sto sad dobijamo 4000 din/ha do 20 hektara umesto 16000 din/ha do 100 ha.

Ti i tebi slični ste se pogubili zbog ovoga a mi što nismo pravi paori mislim da jedno 4 godine nismo dobili ni dinar pa sad malo da vidite kako je bilo nama što nemamo paorske diplome i teramo traktore iz 80-ih godina.
 
Nama su subvencije najmanji problem...
Raspada se sve oko nas, nemamo zdravstvo, obrazovanje, nemamo policiju, nemamo pravosudje, nemamo slobodu, nemamo trziste. Prepusteni smo na miloost i nemilost dusmanima kako spolja, a jos vise iznutra. Narod nam nestaje i odseljava se. Ne postoji nikakva vizija ili strategija u drustvu osim potpaljivanja mrznje ka komsijama i razlicitima.
Subvencije su tako sitna kap u ovom nasem beznadju. Ako ce taj novac nekom stvarno pomoci da u ovoj zemlji zivi bolje ili da ne ode na mrski zapad, evo javno ih se odricem. I stavljam ih na raspolaganje ovoj Demonkrastoj vlasti.
 
258a16h.jpg

Ovako cemo i mi da doguramo.
 
Kažu najveće povećanje budžeta za 2019 godinu je u ministarstvu poljoprivrede. I to zbog većih subvencija. Da li se zna na šta se misli?
 
Da bi se sa tim novcem isplatila zaostala dugovanja.
Mislim da još nije počela isplata za umatičena grla za 2018, verovatno čekaju da usvoje budžet za 2019 pa da od tog novca počnu isplatu.
A najviše će se uložiti u prehrambenu industriju, znaš li samo koliko sendviča treba spremiti ....
 
Poslednja izmena:
A treba nešto i za vojsku,policiju,rep srpsku,kosovo,poneki autoput da se reizgradi.
Jer poljoprivredni budžet je ipak razvojni :haha:
 
Poslednja izmena:
Ovo je više za novu temu Subvencije za 2019

https://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2018&mm=11&dd=29&nav_id=1475769

Nedimović:
Ne očekuje negodovanja budući da se neće povećavati davanja po hektaru koja iznose 4.000 dinara. Četiri hiljade dinara ostaje.
"Davanje po hektaru uglavnom se, kaže, pretvori u potrošnju i nema koristi za poljo-proizvodnju. "

Pravi ekonomista nema sta. Da Evropske zemlje nemaju ta davanja koje vec imaju pa kad bi kupovna moc Eu poljoprivrednika se srozala na nas nivo. Pitam se da li bi Francuz Nemac bas tako lako dolazio do kupovine novih masina a time pravio potrosnju. Bas bi radila poljoindustrija kao sto danas radi. Ali koga to briga vazno da dve godine ne mogu ( NE ZELE) da rese dizel za poljoprivrednike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto da daju, kada ih niko na to nije naterao? Zasto da daju kada ti niko to nije ni obecao na izbornim obecanjima?

Da ih muka natera (da im se fotelja ljulja), izgurali bi budzet za poljoprivredu i na 15%, a druge grane bi trpele umesto nas.
 
Sinoć sam video neki prilog sa ZR tv da u 2019 neće iti one socijalne pomoći od države po ha. Imate li nekih info o ovome?
 
Tako govna kazu. Navodno tu mizeriju koju smo dobijali nismo ulagali u proizvodnju pa ce kroz neka druga davanja kao da nam pomognu.
 
Nazad
Vrh