Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

Jel zna neko do kad mogu da se predaju zahtevi za povracaj za osiguranje useva?
 
Imam neki predosećaj da tog povraćaja viiše neće ni biti ,a i ovo što smo predali biće ko kanda na kukovo leto.
 
2,4 mu sve je.... ,bas bih voleo da nam kaze gfe je ta cena? Kod nas koliko sam ja upucen je 2,2 e po kg

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da je do sada to bio kruzni tok u kom smo dobijali te cetiri hiljade i vracali kroz porez i odvodnjavanje, od sad cemo mi drzavu da subvencionisemo za taj iznos izgleda..
 
Sad se sve ogolilo.. Ko sad ne vidi neće da vidi jer ima debeo interes.

Budžet za vojsku prebacio milijardu evra a bio planiran 600 miliona. Šta imamo od tog, gde su rezultati? Ne daj bože da zatreba svi će se razbežati i glumiti nesposobnost.
Doneli su uredbu o vraćanju akcize na gorivo za sve one koji se bave javnim prevozom. Verevatno tu spadaju i taksisti.
Za poljoprivredu nemaju načina jer će ih paori "izigrati".
GSP Beograd dobija osim toga svega preko 100 miliona evra subvencija direktno da bi velegradjani mogli da se voze ipod cene ili često bez karte.
Pomažu se opštine, zapravo vlast u R. Srpskoj, Ne kažem da ne treba, ali odavde se samo odnosilo. Kada će neko nama da "pomogne"?

A za nas ništa, zapravo samo novi i veći nameti. kako čitam kolega Matić napisa da je za odvodnjavanje podignuta osnovica sa 3300 na preko 6000 Din tako da možemo očekivati duplo veća potraživanja nego do sada. A žestoka nevidjena jesenja suša hara već više od četiri meseca.

Ovo sve je samo vrh ledenog brega. Ima neka neobjašnjiva mržnja i oholost u čoveku koji je umislio da je nekakav vodja prema selu i paoru.
U stvari nije to toliko ni nejasno.
Vlast je skoncentrisana u gradove, tamo je najveći deo populacije. Mi smo manjina.
Nekada su vlastodršci izjavljivali da sa seljakom treba kao sa guskom, očerupaš ga i on ponovo operja, pa opet..
Isto to je i sada. Gaze po nama da bi povećali nejčešće nezaslužene plate i penzije i ugodili većini koja ih drži u sedlu.
 
U opstini backa palanka je podignut porez na imovinu 100%,umesto 25.000din ja sam dobio 50.000din... Kazu podigli su porez zbog izgradnje bazena u B.Palanci... Da je kod nas u selu dao bih jos vise ali ovo je bezobrazluk... I onda ce sns-ovci reci da su oni izgradili,lako se hvaliti tudjim parama...
 
Sad se sve ogolilo.. Ko sad ne vidi neće da vidi jer ima debeo interes.

Budžet za vojsku prebacio milijardu evra a bio planiran 600 miliona. Šta imamo od tog, gde su rezultati? Ne daj bože da zatreba svi će se razbežati i glumiti nesposobnost.
Doneli su uredbu o vraćanju akcize na gorivo za sve one koji se bave javnim prevozom. Verevatno tu spadaju i taksisti.
Za poljoprivredu nemaju načina jer će ih paori "izigrati".
GSP Beograd dobija osim toga svega preko 100 miliona evra subvencija direktno da bi velegradjani mogli da se voze ipod cene ili često bez karte.
Pomažu se opštine, zapravo vlast u R. Srpskoj, Ne kažem da ne treba, ali odavde se samo odnosilo. Kada će neko nama da "pomogne"?

A za nas ništa, zapravo samo novi i veći nameti. kako čitam kolega Matić napisa da je za odvodnjavanje podignuta osnovica sa 3300 na preko 6000 Din tako da možemo očekivati duplo veća potraživanja nego do sada. A žestoka nevidjena jesenja suša hara već više od četiri meseca.

Ovo sve je samo vrh ledenog brega. Ima neka neobjašnjiva mržnja i oholost u čoveku koji je umislio da je nekakav vodja prema selu i paoru.
U stvari nije to toliko ni nejasno.
Vlast je skoncentrisana u gradove, tamo je najveći deo populacije. Mi smo manjina.
Nekada su vlastodršci izjavljivali da sa seljakom treba kao sa guskom, očerupaš ga i on ponovo operja, pa opet..
Isto to je i sada. Gaze po nama da bi povećali nejčešće nezaslužene plate i penzije i ugodili većini koja ih drži u sedlu.


Jedino resenje je pobeci iz ove baksuzne drzave,definitivno.Mi seljaci smo u ovoj drzavi zadnja rupa, za nista se ne pitamo.Sela nam se prazne masovno
 
Ovo davanje od 4000 za 20 ha nije ni trebalo biti. To je uglavnom otislo u pogresne dzepove. Bolje bi bilo da nam ukinu akcizu na dizel i da ga obeleze da ne sipaju pojedinci u auta.
 
Pa kad krene plejada o tome kako treba biti konkurentan sa cenama, pa smanjiti troskove i slicna cuda. Sto jeste tacno i tome teze svi proizvodjaci, samo sto smo mi osudjeni na poraz kada drugi imaju subvencije pa cak i kad je proizvodnja na nuli subvencija daje zaradu. Takav liberalizam ne postoji ni u knjigama, bas bih voleo da cujem zagovornike istog kako ce nam docarati da smo svi isti u trzisnoj utakmici.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh