Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

Meni ta priča sa 4000 din od jednom nije pila vodu od početka,jer zašto bi oni svima davali za đubrivo, ima ljudi koji nikad nisu podnosili za đubrivo,i te pare praktično ostaju državi,pa ne vidim razloga da ih sada nekom poklone,pošto ova vlada nikom ne daje samo uzima.

Ako je tako zasto bi onda uopste davali i onih 2000? Mogli su i tu da stave racune za deklarisano seme...
 
Pravo je vreme da naša poljoprivreda oživi i da pošteni poljoprivrednici i stočari dobiju subvencije kakve zaslužuju!
 
Opet su nas izradili za gorivo, koji na pumpama iznosi 154din za litar,sto nisu dali direktno 8000-10.000 din za ha pa neka kazu evo vam i za gorivo i za djubrivo sve u kompletu,nego sad ce da se izvade kako nisu nasli plan kako da daju za gorivo.Sramota za takvu zemlju koja zivi od poljoprivrede!!!


Hvala vam puno sendvicari sto ste izabrali ko ce da nam vodi drzavu.
 
Члан 6.
Директна плаћања, у зависности од врсте подстицаја из члана 5. став 2. овеуредбе исплаћују се у одговарајућим максималним износима, и то за:
1) премију за млеко у износу од седам динара по литру млека;
2) основне подстицаје за биљну производњу у износу од 4.000 динара похектару;
3) подстицаје за квалитетне приплодне млечне краве у износу од 25.000динара по грлу;
4) подстицаје за квалитетне приплодне товне краве и бикове у износу од25.000 динара по грлу;
5) подстицаје за квалитетне приплодне овце и овнове, козе и јарчеве уизносу од 7.000 динара по грлу;
6) подстицаје за квалитетне приплодне крмаче и нерастове у износу од10.000 динара по грлу;
7) подстицаје за родитељске кокошке тешког типа у износу од 60 динара погрлу;
:cool: подстицаје за родитељске кокошке лаког типа у износу од 100 динара погрлу;
9) подстицаје за родитељске ћурке у износу од 300 динара по грлу;
10) подстицаје за квалитетне приплодне матице рибе шарана у износу од 500динара по грлу;
11) подстицаје за квалитетне приплодне матице рибе пастрмке у износу од300 динара по грлу;
12) подстицаје за тов јунади у износу од 10.000 динара по грлу у тову;
13) подстицаје за тов јагњади у износу од 2.000 динара по грлу у тову;
14) подстицаје за тов јаради у износу од 2.000 динара по грлу у тову;
15) подстицаје за тов свиња у износу од 1.000 динара по грлу у тову;
16) подстицаје за краве дојиље у износу од 20.000 динара по грлу;
17) подстицаје за кошнице пчела у износу од 720 динара по кошници;
1:cool: подстицаје за производњу конзумне рибе у износу од десет динара покилограму произведене рибе;
19) подстицаје за краве за узгој телади за тов у износу од 10.000 динара погрлу;
20) регрес за трошкове складиштења у јавним складиштима у износу од 40% трошкова складиштења.

Baš sam dokon, jel de ?

Poče nevreme pa me otera od stajnjaka

- - - - - - - - - -

1) подолско говече и буша (бикови, краве и сва грла преко две годинестарости) у износу од 30.000 динара по грлу;
2) подолско говече и буша (сва грла од шест месеци до две године старости)у износу од 18.000 динара по грлу;
3) подолско говече и буша (телад испод шест месеци старости) у износу од12.000 динара по грлу;
4) домаћи биво (бикови биволи, биволице и сва грла преко две годинестарости) у износу од 30.000 динара по грлу;
5) домаћи биво (сва грла од шест месеци до две године старости) у износуод 18.000 динара по грлу;
6) домаћи биво (телад испод шест месеци старости) у износу од 12.000динара по грлу;
7) домаћи-брдски коњ и нониус (сва грла старија од шест месеци) у износуод 30.000 динара по грлу;
:cool: балкански магарац (сва грла старија од шест месеци) у износу од 10.000динара по грлу;
9) мангулица (црни, бели и црвени сој), моравка и ресавка (приплоднeкрмаче) у износу од 10.000 динара по грлу;
10) мангулица (црни, бели и црвени сој), моравка и ресавка (приплоднинерастови и приплодне назимице) у износу од 5.000 динара по грлу;
11) овце расе/соја праменка (пиротска, кривовирска, бардока, липска,влашко виторога и каракачанска) и чоканска цигаја (сва грла старија од дванаест месеци)у износу од 4.500 динара по грлу;
12) балканска коза (сва грла старија од дванаест месеци) у износу од 4.500динара по грлу;
13) живина-сомборска капорка, банатски голошијан и сврљишка кокош(кокице и петлови) у износу од 400 динара по грлу.

http://www.minpolj.gov.rs/download/Uredbe/Uredba-podsticaji-2018.pdf
 
I kaže 2000 din za tovno jagnje,a ja čekam već 9 meseci i ništa.
koga oni jebu,šta koiji moj oni daju,kao oni daju ,ma more marš u pm vam i oca i mater.
Ko kontaktira sa onim debelim neka mu kaže da subvencije ako postoje treba da se isplate ,a ne da služe za mazanje očiju debelih guzova iz Novog Sada ,sprat 6.
 
SRAMOTA, čekam od maja prošle godine za 40 komada tovljenika i 6 junadi - NIŠTA nisam dobio do dan-danas.
 
Meni nije jasno gde piše da gazdinstvo koje je registrovano u martu 2018 ne moze da konkuriše za ove podsticaje?
Ja nigde ni u jednom plavilniku niti uredbi nisam video da piše...

Sent from my SM-G850M using Tapatalk
 
Isplata je do 20ha i dalje.

- - - - - - - - - -

Meni nije jasno gde piše da gazdinstvo koje je registrovano u martu 2018 ne moze da konkuriše za ove podsticaje?
Ja nigde ni u jednom plavilniku niti uredbi nisam video da piše...

Sent from my SM-G850M using Tapatalk

Parcele koje su upisane u setvenu strukturu posle 30.09.2017. prvi novac dobijaju,tek u 2019 godini.
 
Ok, hvala.
A jel to piše negde ili je to da tako kažem stvar iz prakse?

U tom slučaju ja moram da čekam uredbu za 2019 da bih konkurisao za subvencije?

Pozdrav
Milan

Sent from my SM-G850M using Tapatalk
 
Da li je izašla nova uredba za 2018 godinu za subvencije za sisteme za navodnjavanje? Ili važi pravilnik od prošle godine?
 
Nazad
Vrh