ATV ili QUAD za poljoprivrednike (ali i sve ostale)

frkani

Član
Učlanjen(a)
17 Sep 2012
Poruka
1.632
Lokacija
Kostajnica
Ima li ko iskustva sa ovim četverotočkašima ATV ili QUAD ili ih ne svrstavate u motocikle. Imam nekog kineza već 7 god a vrijeme je za zamjenu. Ide on još ali ima nedostataka. Dvoumim se između kupovine novog kineza ili polovnog iz neke poznatije ergele kao suzuki, jamaha i sl. Nov je nov ali ako za godinu dvije padne ispod kvaliteta polovnog sa pedigreom, nema ga smisla kupovati. Razmatram one od 250 do 400 kubika po mogućnosti 4x4.
 
Odvojio sam ovo pitanje, jer ova vozila zaslužuju posebnu temu.


 
Nadam se da će se javiti neko sa iskustvom. Vozio sam samo ovog kineza od 150 cm. Ima snage i motor mu je dobar. Ostalo služi ali je loše. Nakon kupovanja novog prvo treba sve ponovo dotegnuti inače će sve pootpadati od vibracija na lošem terenu. Nije za gaženje vode. U dubljoj vodi se ugasi a ako je nivo vode do svjećice ide dobro ali svi ležajevi će stradati. Blatobrani su za ukras. Ako je blato bolje je ne voziti jer prednji točkovi bacaju blato na noge. Nema diferencijal pa pri skretanju ne treba pregoniti sa brzinom.
Za teren je dobar. Za lov i ribolov je odličan. Nije preširok pa kad okoračim među prolazim bez problema između dvije parcele kukuruza. Za starije ljude je mnogo bolji izbor na neravnom terenu od ovih na dva točka. Pogon je varijatorski. Dobro je kad daš gas on ide a kad pustiš stane. Ne valja zato što na nizbrdici, ako se pusti gas, mašina ne koči jer nema dovoljan broj okretaja za uklučenje varijatora. Zadnja disk kočnica drži dobro. Prednje su doboš i treba jače pritisnuti.
To su neka moja iskustva.
 
Evo da prenesem iskustvo sa svojim cetrvorotockasem. Arctic cat 650 2004 , 75hp. god je bio. v2 motor. automatik menjac, 4x4 il 2x2. blokada difa.

potrosnja ogromna. ne znam koliko sta, al podosta. ja sam mu jebo majku milosnu. skakao sa visina sudaro se s jugom, prevrtao. kvarova nisam imao osim kaisa i jedne poluosovine.

zaklao sam ga kad sam pokusao da prodjem kroz vodu. dobio hidro udar i cao

uglavnom dobra sprava i za rad i za zajebanciju


https://www.youtube.com/watch?v=UpehXb-P8r0
 
Vidim na You Tube da gaze vodu do sjedišta. Dali je to neka posebna izvedba ili su i redovni proizvodi određenih proizvođača u mogućnosti da rade u tako dubokoj vodi? Nije da on samo prođe kroz vodu već se zaglavi i radi u vodi. Nije mi jasno kako kad su to sve benzinski motori, što znači trebaju struju.
 
Imao sam priliku da vozim malo Yamahu Raptor doterao rodjak, mocna stvar nema sta. Probali smo je I po snegu ne staje. A ja sam imao neku ponudu da uzmem nov ATV Peda 1700e ali iskreno nisam bas ubedjen u neki kvalitet. Ne trazim ja da bude kao Can am, yamaha itd ali bar koliko toliko da me sluzi. Mom drugu cale vozio Peda skuter do posla I po gradu, proveo je dosta vremena kod majstora za 3 godine koliko ga je imao a kupio je novog. Tako da sam odustao od te zamisli jer meni je potreban za obilazak njiva I kad idem da pecam varalicom jer tad mogu sa malo opreme. A za teto potrebe moze posao da mi zavrsi neki enduro/cross za manje para bez problema.
 
Imamo ovu temu za ATV pa za kolegu Worm.
I sam često razmišljam na tu temu, šta kupiti? Imam kineza 150 kubika. Kod mene je 10-tak godina. Mašina mu je dobra ali šasija loša. Mene služi ali za tvoju težinu nije. Zadnja osovina je tanka (26 mm) materijal loš, velik razmak do oslonca pa bi se uvijala i ubrzo pukla. Za vožnju van puta je dobar ali na putu spor. Varijatorski pogon nije baš podešen pa kreće tek na većem broju obrtaja što može da živcira jer se dobro čuje a sporo ide. Ja sam stavio teže tegove pa to riješio.
Razmišljam o nekom polovnom ali pouzdanijeg proizvođača a opet za tako malu cijenu teško će se naći nešto da nije istrošeno. Ipak bi radije uzeo polovnu jamahu nego novog kineza ako su u pitanju ovi 150- 200 kubika. Za ove jače nisam siguran u kvalitet ali svima im je cijena visoka.
Meni se sviđao jedan Crossland 400 4x4
Prešao 3604 Km i koštao 2990 e.

I još nešto. Izbjegavaj ove što imaju blatobrane širine dlana. Kad je blato i povezeš malo brže imaćeš blata i u ušima. Prednji točkovi ubacuju blato direktno u čizmu. :osmeh:
 
Imamo ovu temu za ATV pa za kolegu Worm.
I sam često razmišljam na tu temu, šta kupiti? Imam kineza 150 kubika. Kod mene je 10-tak godina. Mašina mu je dobra ali šasija loša. Mene služi ali za tvoju težinu nije. Zadnja osovina je tanka (26 mm) materijal loš, velik razmak do oslonca pa bi se uvijala i ubrzo pukla. Za vožnju van puta je dobar ali na putu spor. Varijatorski pogon nije baš podešen pa kreće tek na većem broju obrtaja što može da živcira jer se dobro čuje a sporo ide. Ja sam stavio teže tegove pa to riješio.
Razmišljam o nekom polovnom ali pouzdanijeg proizvođača a opet za tako malu cijenu teško će se naći nešto da nije istrošeno. Ipak bi radije uzeo polovnu jamahu nego novog kineza ako su u pitanju ovi 150- 200 kubika. Za ove jače nisam siguran u kvalitet ali svima im je cijena visoka.
Meni se sviđao jedan Crossland 400 4x4
Prešao 3604 Km i koštao 2990 e.

I još nešto. Izbjegavaj ove što imaju blatobrane širine dlana. Kad je blato i povezeš malo brže imaćeš blata i u ušima. Prednji točkovi ubacuju blato direktno u čizmu. :osmeh:

Ja bih kupio nešto za oko 2000 €. Muči me isto pitanje. Nov Kinez ili polovna marka. Kolika ti je potrošnja bila? Jel moguće registrovati ga kao poljoprivredno vozilio (negde sam čuo da je moglo). Ili možda povraćaj? :) (ovo malo teže).
Vozi se sa B kategorijom? ATV-MOTO iz Bačke topole pravi replike. Jel neko imao iskustva sa njima?
 
Ovde kod mene ima nekoliko Quad mašina od kojih se ističe jedan marke Polaris.1100 ccm3, kabina, tovarni prostor, registrovan na zelene tablice, nov novcijat a cena 25k evra. 😱 Komšija je uzeo letos takođe nov ali nije Polaris već neki Kinez.Velik je i nema kabinu a cena 10k evra.
 
Vozio sam ovog, preko 80km/h lenijom jako zanosi. Pegla rupe fino, snage dosta, automatski menjac, 800 kubika bas lepo povlaci. Mislim da je nov nesto oko 10-15k.

29007ec699b3f7d0ff4e6129e0d9d265.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ovo na fotografiji je UTV, univerzalno terensko vozilo. ATV je terensko vozilo za sve terene, "četvorotočkaš" u našem jeziku. Bitna je razlika jer je i razlika u ceni velika, UTV je skuplji od ATV generalno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
UTV је од utility terrain vehicle - теренско возило јесте, али не универзално, већ употребљиво, корисно или како већ преведете реч utility.

Много симпатичне направе, али бре - скупе се к'о отров, како они квадови који се зајаше као мотоцикл, тако и ови "сајд-бај-сајд", где се седи као у ауту. А да не причамо колико те проклетиње троше горива (превише за мој укус).

Постоје и они прости и проступачни квадови неких обскурних кинеских брендова са погоном ланцем само на задње точкове и без диференцијала, са моторима од мотоцикала типа до 250 кубика (или још горе, од скутера, са мање од 10 коња и са варијатором), али за те паре бих рађе пичио по атару на неком кинеском софт-ендуро мотоциклу.

Одавно ја имам неку луду идеју за некакво лако отворено атарско клопарало на четири точка за кога бих употребио шасију и трасмисију од неког теренца са неким омањим мотором, ал' никако да ми се на радару појави неки одбачени крш погодан за ту сврху. Ем уз сво ваше мајсторисање на таквом "прометалу" јефтиније не мож да прођете, ем сами можете да га прилагодите вашим потребама (да није само за возикање, већ да однесе и донесе нешто где треба), ем немате проблем са ширином колотрага (што квадови могу да имају на разлоканим џадама). Уверен сам да би свако од нас ко се у животу 'вата алата, лако направио нешто такво, а да не личи на нешто из "побеснелог Макса", већ да буде мало културније, макар да буде налик возилима британског LRDG из Другог светског рата... Мислим, прашине на тим британским возилима и на овим атарским самоградњама би било исто, само још да поставимо и "митрољезе". ;)
 
Ja bih kupio nešto za oko 2000 €. Muči me isto pitanje. Nov Kinez ili polovna marka. Kolika ti je potrošnja bila? Jel moguće registrovati ga kao poljoprivredno vozilio (negde sam čuo da je moglo). Ili možda povraćaj? :) (ovo malo teže).
Vozi se sa B kategorijom? ATV-MOTO iz Bačke topole pravi replike. Jel neko imao iskustva sa njima?
Na prvom mjestu je namjena i cijena. Ne znam kako ih registruju ali vidim da ih ima sa tablicama u redovnom saobraćaju. Nisam nikad registrovao a vozim samo po selu. Do sad nisam imao problema.
Potrošnju nisam nikad mjerio ali nije velika ako se vozi na manjem broju obrtaja ali to može gdje je ravno. U brdu mora gas.
Dabi manje trošio malo sam ga prepravio. Povećao sam točkove na 12 coli i povećao težinu tegova na varijatoru.
Sa onim točkovima je bio spor na malom gasu pa da iole bolje ide traži gas preko 4000 o/min. Sad ide sasvim solidno na 2000 o/min.
Veći točkovi mogu ako nije za brdo i ako ATV ima varijator. U brdu me vuče svuda sa ovakom prepravkom ali ne idem u neke ekstra nagibe. Mislim da oni sa mjenjačem nemaju problema sa povećanjem točkova.
Koristim ga veoma često da odem na pecanje. Sviđa mi se što mogu da tamo gdje nema puta okoračim među i idem kroz kukuruz a da nikog ne oštetim.
 
Та категорија sxs је много широк појам. У америци тата роксор се води као сајдбајсајд а копија сј 7. Има и код руса занимљиво решење монкок шасија и ти убацујеш мотор и пренос.
 
Да, ако имају хомологацију за радно возило(зелене таблице као за трактор). Већина атв-а је тако регистрована. Квад иде на беле таблице. Барем од ових што сам видео.
 
Зорге, покуповали су све од посрнуле ауто индустрије, чак мислим да су и они имају неки конзорцијум. Једни праве велике камионе а други пикапове и теренце. Или ту има и кинеза (хино) нисам 100% сигуран.
 
Nazad
Vrh