Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

najlakse je kupiti kamion,ovde nas ima dovoljno da mozemo dati preporuku.Problem je registracija,tahograf,policija i razne druger inspekcije.
Ako ga uzmete za sopstvene potrebe,nesmete voziti robu trecim licima jer kazne su ogromne
tahograf je posebna prica,radim u transportu od 92 a ni dan danas neumem da pravilno ispunim listic i potvrdu o odsustvovanju
 
Ih bre pa listic je prost :osmeh: Sad od kad se gleda AETR moras rucno da zatvaras traku, to su nas po Rusiji terali davnih dana, al ovde to mali broj praktikuje pa samo pljuste kazne :osmeh:

A sto se tice potvrde ni to nije strasno u krajnjem slucaju prihvata se i "precrtana" traka ukoliko nije bilo belezenja cekica ili volana, samo opet rucni unos pozadi da je svo vreme bio krevet za to ni u EU ne prave problem.

Kod rucnog unosa moras da imas bar 15 min cekic jer se racuna da si za to vreme stigao do kamiona i vizuelno proverio isto kad zatvaras mora minnimum 15 min cekic.
 
Jeste dosadno za svoj kamion, al za ove sto voze po firmama AETR je spas :osmeh: Znas kako je bilo nekad kad je ispisivao u rolni kad mu das traku dodje panduru da se obesi :haha: Il kad smo doterali Volva iz Nemacke kod ST kontrola na naplatnoj, dobar dan, dobar dan trake za 28 dana,ja mu pruzim karticu kao da sam ga popisao :haha:
 
@mirosti
[video=youtube_share;bcX6LgZ_Lz4]https://youtu.be/bcX6LgZ_Lz4[/video]
13t jeste Merc, Volvo itd nosivost. Ovo ljudi to malo ojacaju da moze koliko ti volja. U Eu za ojacavanje znam za Ginaf i Terberg (daf i volvo osnova).
 
Za MB 4141 licno znam da tera standardno 30 t i to po losijim putevima. Mada se desava da guma lako strada na nekom kamenu. Po asfaltnim putevima 35 t bez problema. To ko moze da priusti stvarno mislim da vredi. Ja sam ga vozio sa 30-35 t tereta + cisterna sa vodom valjda bese 8 kubika, to bre vuce kao lokomotiva.

Inace za sitnije poljoprivrednike fapcina 1620 nosi 10 t bez problema, jedino sto slabije vuce.
 

sta mislite o ovom kamionu, kipa 5,3m, gace do gore, nosivost 16t, neto je prazan 9600kg, staje 19-20t psenice, 10t suncokreta...
izgleda lepo kamion, nije ofucan.
Da li se na 5,3m moze staviti 5 paleta djubriva u redu?
Da li bi ovakav kamion mogao kipati rizlu i zemlju bez pretovara?
Menjac 4+4, retarder, trostrana kipa, jastucar...
 
Pa naravno da bi ga pretovario sa zemljom....
Po meni bi lepo mogao raditi sa tim kamionom uz neku lepu kiperku.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zasto da ga pretovaram sa zemljom?
Mislis zbog vece zarade?
Sanduk bez gaca je oko 10 kubika....

Ima trenutno malo posla kid nas da se vuce rizla iz Bora za jednu firmu. Ali ne znam koliko je pametno vuci sa ovakvom kipom....
Jedni kid nas vuku sa Scaniom paletni kiper na 5,6m kipu.
Sa prikolicom bi mogao da vuce djubriva iz Panceva, a kod tebe da dotera drva...
 
Zasto da ga pretovaram sa zemljom?
Mislis zbog vece zarade?
Sanduk bez gaca je oko 10 kubika....

Ima trenutno malo posla kid nas da se vuce rizla iz Bora za jednu firmu. Ali ne znam koliko je pametno vuci sa ovakvom kipom....
Jedni kid nas vuku sa Scaniom paletni kiper na 5,6m kipu.
Sa prikolicom bi mogao da vuce djubriva iz Panceva, a kod tebe da dotera drva...
Hteo sam ti reci da moras da pazis na utovar takvih tereta.
 
Rizlu teraj slobodno, ali sa zemljom realno mu je 5-6 kubika, posto ces veravatno da uletis kod Strabaga na iskop za ovaj put sto vam rade?To je sve samo nije zemlja ima tu tampona, zila i raznog djubreta tako da nemoj da forsiras svih 10 kubika ako hoces da ti traje kamion, prikolica ima da ga sahrani :osmeh: Imas ti dosta brda kod tebe.
 
Za te neke radove vise preferiram trostrani metalni sanduk...kad utovarna lopata sa visine izruci kasiku hoce da poljulja.
 
Ma sad se svi povampirili, gradilista koliko hoces, teraju se i matore Rabe samo da se izguraju rokovi.Cak na jednom gradilistu vozi i mrcina iz muzeja Volvo njuskas :haha:
 
Zezas T110:osmeh:,Dobri su to kamioni...ti vuces volan desto a on cima levo pa gde se nadjete...50%\50% sansa nije lose realno.
 
Daleko je od zezanja :osmeh: ovi nasminkani su se ubacili u koridore :osmeh: Ima jedan gazda par milona stukao u nove kamione samo zbog ovog novog auto puta :osmeh: Evo u Kragujevcu ima 8 gradilista za pod bager, a kamenninpesak vuku ko blesavi :osmeh: Odavno nije bila bolja sezona za kamiondzije,prosto mi zao sto sam batalio :sjasi:
 
Nikad nije kasno:osmeh: evo ja imam jednu 32-ku da ti prodam...ima malo da se ulozi ali zbilja neunistivi su motori,10 konjica kad zagalopiraju nema greske.
 
Nazad
Vrh