Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Gospodo i drugovi šoferi dobar vam dan.

Tamo na lucerki se povela rasprava, pa me interesuju neki detalji.

Male bale, koliko toga stane na uobičajeni kamion, šleper, kakve su cene transporta, koliko košta za koju količinu da se u Pančevu natovari i na Horgošu istovari ?

Koliko koštaju, ako znate, radnici za utovari-istovari ?
 
Zavisi koliko kilometara, ali uvek se nadje neko ko radi ispod svake cene.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Gospodo i drugovi šoferi dobar vam dan.

Tamo na lucerki se povela rasprava, pa me interesuju neki detalji.

Male bale, koliko toga stane na uobičajeni kamion, šleper, kakve su cene transporta, koliko košta za koju količinu da se u Pančevu natovari i na Horgošu istovari ?

Koliko koštaju, ako znate, radnici za utovari-istovari ?
Jel to hoćeš od Srđana da kupuješ lucerku?

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Spajki moram ti reci da to jeste jeftinije od traktora ali spram nasih cena u selu nije preterano jeftinije. Meni su isle 2 zmajevke usluzno 3000din tura ne birno odakle. Stane 15-16t kukuruza iliti 0.2din/kg. Tvoj kamion staje 30t x 0.2din = 6000din. 2 Nove farmtech od 10t, tj 20t obe ide tura po 5000din ali je brzi od zmajevki, jer su prikolice nove i samo vatra nema sta da pukne uvije se itd itd. Jedina prednost kamiona je sto je brzi da kazemo onda.
Ima takvih i kod nas da rade po slicnim cenama,njihov kombajn+prevoz+ da predas robu kod njega u firmu.Inace 3000 dinara po turi je van svake pameti cena.Ja prevoznicima koji mi dolaze u ispomoc sa zmajevkama placam 0,5-0,6 din/kg.
 
Pocerino

Ne znam kako se zove čovek, Dragan Kovačev, da da da, u vezi te priče pitam.

Nemam ja nikakvu predstavu, ni saznanja na tu temu, koliko toga može stati u kakav tovarni sanduk...

Cena jednog takvog transporta me interesuje ?
 
13.6m x 2.45m x 3m pa koliko natrpas u tu kubikazu. Najrentabilnije ti je kamion koji nosi wc papir jer vuce tandemku i maks dozvoljena duzina je 17.5m gde tovarni prostor ako su 19 inca gume je 3.2m x cca 15m duzine (kamion + prikolica) x 2.45m sirina. Cena racunaj od 90din/km pa na vise.
 
Radnici za utovar i istovar ako ide ista ekipa oko 10 dinara od bale ukupan trosak koji oni dele medjusobno samo sto sad svi radnici imaju vece prohteve pa se desi da ispadne 12 ili vise. U klasicnu komercijalku slepu 13.6 moze lepo da se sadene 500 bala bez problema a ako su manje i preko 600.
 
473fca46af05c5d02753c40c95288b4a.jpg


4f3e16bb95ffc3e622be6f868b5b3c42.jpg


Ovde je stalo 560 bala. Samo pazi kakav si sa manevarskim prostorom i tamo gde tovariš bale i tamo gde planiraš da istovaraš. Drugar kaže da je išao sa kamionom i prikolicom onda bi stalo malo manje, oko 500 bala ali bi bilo mnogo lakše za manevrisanje.
 
Po meni za te novce bolje jos malo dodati i kupiti truka i kadu..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh