Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

To kao ono ako moras da pitas koja je potrosnja onda nije za tebe:osmeh: koja je potrosnja?:haha:
 
Pa sad kad vec pitas, racunaj 30-35 ipak je palicar ZF i to pod bagerom radi, ako je transport ode to na 40 :osmeh: Al vodi se na mene :haha: nego sadasnji vlasnik ovekivao da kipuje pare :haha: pa sad kuka da ga udomimo kod nekog :osmeh:
 

sta mislite o ovom kamionu, kipa 5,3m, gace do gore, nosivost 16t, neto je prazan 9600kg, staje 19-20t psenice, 10t suncokreta...
izgleda lepo kamion, nije ofucan.
Da li se na 5,3m moze staviti 5 paleta djubriva u redu?
Da li bi ovakav kamion mogao kipati rizlu i zemlju bez pretovara?
Menjac 4+4, retarder, trostrana kipa, jastucar...
Jesi odustao od onog Actrosa sto si gledao u Sapcu?

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Može,ali mora da se vodi računa,stranice su nežne,a i kipa mu je malo duža. Vozač mora biti pažljiviji nego sa običnim kiperom,troosovincem. I pri utovaru,i u vožnji i pri istovaru.
 
Ako je renault sa volvo tehnologijom nema greske, ako je raniji ne znam. T range je Volvo FH
 
Jebs to,i mi svi pokupovali turke sa kaoPerkinsom a evo riknule dizne i pumpa na pola sa tek 3500 sati

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Jebs to,i mi svi pokupovali turke sa kaoPerkinsom a evo riknule dizne i pumpa na pola sa tek 3500 sati

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Pa kada su prodavci prećutali da vam kazu da je motor neka "licenca" Perkinsa.Pa valjda se zna gde se pravi Perkins danas može naći,samo u MF-u,sve ostalo je upitno.
 
Nema tu sta. To je 2x jeftiniji traktor od zapadnog i upola ranije ce mu sve crci. Medjutim kako on meni pravi 200-250rs godisnje meni ce sluziti 15tak godina do 3500rs

P. S. Kod renoa u volva situacija je ipak drugacija. Motor i sve periferije oko motora su Volvo kada se zagleda t range reno. Razlika je u ceni jer brend reno ne drzi cenu.
 
Znači za 500-600rč godišnje turčine ne treba uzimati u obzir jer će vrlo brzo doći sve za remont
 
Nazad
Vrh