Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Pa da, cetvoroosovinac. Posto je spomenut kiper i ozbiljan kamion, za njega znam da se uklapa. U pretovar moze da tera 35 t bez problema.
 
Vidim da se povela prica o kamionima kiperima za poljoprivredu, sta bi preporucili, da nije skupo i da radi posao,kiper kamion , nosivost ~ 8,9 tona, da radi solo bez prikolice?
 
Kod nas kazu ako hoces radnika kupi Man,ako hoces sminkeraj kupi Mercedes...
I kod nas se slicno govorilo-MAN radni,Mercedes paradni. :osmeh:
Tako je bilo nekad,sad je sve drugacije.Kako u svemu ostalom,tako i sa kamionima.Jednom prilikom sam cuo na tv-
"Sad (pri kupovini novog),vise se gleda izgled kamiona,nego marka.Sve je to sad tu negde sto se tice snage,kvaliteta,izdrzljivosti."
Mozda ovo nije potpuno tacno,ali dobrim delom mislim da jeste.

Vidim da se povela prica o kamionima kiperima za poljoprivredu, sta bi preporucili, da nije skupo i da radi posao,kiper kamion , nosivost ~ 8,9 tona, da radi solo bez prikolice?
Dobro vam je predlozio Goran G. Moze da dodje u obzir npr FAP 1921. E,jedino sto je njegova nosivost malo veca od ove sto ste naveli i mislim da je oko 10,do 11 t.
 
Ovoga Rivala sam kupio jesenas popola sa drugarom ali sam ga isplatio oko nove godine, Vozim ga na B ,92 god motor fiat 2500ccm turbo trebalo bi da je 100ks sanduk 5,2o x 2,20 registrovan do jula.Na slici nosi 6 rolobala 150x120
kolika je registracija za te fapove i manove što preporučujete Diklofenu da kupi

ea0fec527920265.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da za Rivala nije više od 20000,za Navaru 2005 god koja je nosivosti 1000 ili 1100 kg plaćam registracija 18000 godišnje
 
Bilo je tesko odluciti se izmedju njega i Atega ali sam shvatio da mi ipak ovaj vise odgovara. Za sad sam stvarno prezadovoljan, videcemo u buduce.
Sto se potrosnje tice, nije veliki potrosac s' obzirom da ima 180ks inace 6 cilindricni turbo motor.
U proseku oko 20l jos da ja manje pritiskam gaas, piiih

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
U pa dobro trosi, mada 6 cilindra nije sala. Ima jedan moj poznanik MAN oko 180 ks, ne znam tacnu oznaku, ali ta klasa. On sa njim najvise tera drva i kaze da mu trosi od 15 do 18 litra. Isto dobar kamioncic, mada mislim da je VOLVO bolji.
 
Od skoro je kod mene pa ne znam bas kako bi bilo na manjim obrtajima kad se vozi, mada imam brda dosta.
Ne verujem bas da je bolji od MAN-a, znam samo da je MAN udobniji dosta.
Moj drugar ima MAN-a 12 - 180, kaze oko 30L potrosnja, 4 cilinda, uzbrdo i nekako ali nizbrdo nikako

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh