Tender za semensku robu prolece 2018

Јел ти пуно сандуче? Послао ПП ал не одговараш.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Bojan je trenutno zauzet,radi pa nije video poruku,na forumu nece biti online tek veceras...tako da ako mogu nekako da pomognem...
 
Sve sto ste poslali u inbox, videcu samo sto manje vise samo uvece sam na forumu. Preko dana radimo pun gas:ppozdrav: Prve pregovore od nedelje vodim, i tamo do 22-23.1 odlucujemo koga cemo, da bi uhvatili januarske rabate za P.
 
Ako može,pišite i mene na spisak ali ako može na odloženo plaćanje. Količinu ću pokušati sutra sračunati,malo sam bio raštiman zadnjih par nedelja....
 
Za sada jos nista precizno nemamo. Niko nece da izadje prvi sa cenama. Sutra ocekujem da kompletiram nasa trebovanja i saljem mejlove firmama, pa teramo dalje. Kada bude delikatnije precemo na prepisku preko email-a kao i lane.

Sinisa za odlozeno cemo probati, ali je problem kako instrumente obezbedjenja napraviti da firma bude sigurna da ce naplatiti robu.
 
Bio sam u guzvi zadnjih 10 dana i nisam mnogo blejao po forumu,sad ovde citam da je zadnji dan za porudzbinu bio juce,izgleda sam uprskao stvar sa tenderom...
 
Nisi uprskao, jos nismo odlucili ko ce nam biti dobavljac. Ja sam 15.1. naveo kao rok, da bi blagovremeno skupili kolicinu, primicemo naravno i nekog ko je malko zakasnio.
 
Trenutno stanje je da se jos opipava trziste. Sa 3 firme sam razgovarao i dalje mi se niko nije izjasnio sa zvanicnom ponudom. Jedni su trebali u petak, pa su me zamolili za ponedeljak (sutra), jedni ce se izjasniti posle Zlatibora, a treci takodje sutra. Ono sto je ocekivano je da Pionir nece davati specijalne rabate za januarsko placanje, i to mi jos nije potvrdjeno ali tako se ocekuje. Inace interesovanje za kukuruz semenski je jako lose, firma iz Banata mi je iskreno rekla da su prodali tek oko 1000 kesa do sada, a da su prosle godine u ovo doba vec imali 5000 kesa prodatih. Sve u svemu njima ne ide prodaja.

Veceras Dobrican i ja formiramo mejling listu i onda sva prepiska ide preko mailova da se ovde ne bi iznosili javno stavovi i cene.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh