Tender za semensku robu prolece 2018

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
15.557
Lokacija
Stapar
Kao sto naslov kaze. Prologodisnja akcija je zavrsena uspesno. Semena su posredstvom firme Meteor Komerc stigla do krajnjih kupaca. Probili smo led, i sada ulazimo u slican pohod sa iskustvom i verom da mozemo imati masovnoji porudzbinu i samim tim bolje cene nego lane.

Postupak je slican kao i prosle godine: Javljate se meni ili @Dobrincan u pp, facebook ili mail. Napisete vasa trebovanja, stavimo vas u listu i sakupljamo kolicine do nekog trenutka kada resimo da prelomimo i da uzmemo jednu od ponuda.

Vasa prijava treba da sadrzi:
Ime Prezime
Adresa
nick sa foruma
kolicine semena u vidu firma, hibrid, kolicina (suncokret i/ili kukuruz)
email adresa

Jos cemo dodavati i menjati u samom toku sta se pokaze da je potrebno.

Ono sto Vas molim kada napravite porudzbinu nekih hibrida, gledajte da to bude konacna, menjati se moze, ali uzmite u obzir da za menjanje je potrebno vreme, koncektracija kao i tu promenu provuci kroz sve tabele. To je posao koji smo radili lane, ali gledajte da toga bude minimalno. Ko je u pdv-u potrebne su generalije i za to, uplata elektronska mora biti sa istog racuna kao i racun na koji zelite gotovinski, jer smo imali slucaj lane da jedna velika porudzba nije mogla dobiti gotovinski zbog ovoga.

Ako je jos neko spreman da pomogne u popunjavanju tabela i ima vremena neka se javi Vladi ili meni na pp. Imajte razumevanja da mi nismo 100% vremena na forumu i da u roku 24h cemo uneti promene da ne mozemo odmah.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_QZI9JFGVb2ia3T1V6uwFi7uPaTw0nBbz6JuAQYkgFI/edit?usp=sharing

:ppozdrav:
 
Svaka tebi čast kad imaš volje i vremena da radiš opet istu stvar:osmeh:
 
Imam tri pitanja. Kako bi isla isporuka juzno od BG-a ?? Koji rok isporuke bi se islo ?? I jel potrebno avansirati ili se placa pouzecem ?? Prosle godine nisam ispratio kako je islo jer sam vec porucio seme kad je zapoceto sa ovom temom.
 
Imam tri pitanja. Kako bi isla isporuka juzno od BG-a ?? Koji rok isporuke bi se islo ?? I jel potrebno avansirati ili se placa pouzecem ?? Prosle godine nisam ispratio kako je islo jer sam vec porucio seme kad je zapoceto sa ovom temom.

Sto se tice rokova isporuke to cemo pregovarati kada budemo imali kompletnu ponudu,prosle godine ako ne gresim isporuka je pocela negde u martu. Prosle godine za Pionir ko je zeleo januarski rabat (najpovoljniji) morao je uplatiti ceo iznos do kraja januara.
 
Najjuznije su isli do Pozarevca jer je tamo bilo robe dosta, za Leskovac su slali brzom postom.
 
@pujol
Izvinjavam se. Zaboravio sam. Uglavnom znam da je stiglo i da je to reseno.
 
Jel samo kuk. i suncokret ,ima nas dosta koji ćemo morati soju nabavljati iz vaših krajeva.
 
Sto se tice rokova isporuke to cemo pregovarati kada budemo imali kompletnu ponudu,prosle godine ako ne gresim isporuka je pocela negde u martu. Prosle godine za Pionir ko je zeleo januarski rabat (najpovoljniji) morao je uplatiti ceo iznos do kraja januara.

A ko ne zeli taj januarski rabat moze platiti prilikom preuzimanja semena to jest pouzecem ili..
 
Pazite takve stvari jos naravno da ne znamo, jer jos dobavljac nije ni izabran niti smo formirali porudzbenicu. Na prvom tenderu je bilo moguce uplatiti im ranije ko hoce bolje rabate za P, za ostale hibride je bilo svejedno. Ono sto se savetuje jer verujem da velika vecina sada ima online placanje je da se plati elektronski, da vozaci ne nose pare sa sobom.

@Steco
Za soju je skup prevoz jer je jeftina kila te robe. Koga budemo izabrali oni ce formirati i cenu soje ko bas bude zainteresovan ali mislim da ta cena ne moze biti konkurentna sa lokalnim zadrugama zbog prevoza, sto i ti znas kao prevoznik.
 
A zasto se cuti o proslogodisnjim cenama.Izadjite sa tim cenovnikom od prosle godine,sta tu ima da se krije ako sve radite transparentno.Ima nas koji bi narucili.
 
Nazad
Vrh