Bastenske pumpe za navodnjavanje

Mogu samo da ti kazem sretno u trazenju, posto ga ja ne nadjoh . Tri takozvana majstora razlicito pricaju .I onda ti se najvise isplati da vidis ima li komsija,prijatelj neku pumpu koju probas i dobijes svoje misljenje .
 
Hvala za adresu,nazvacu pa cu videti ima li nesto za mene,
bio sam do Beograda i 100 radnji obisao,i na kraju mi je izgleda resenje samo hidropak,nijedna spoljasnja pumpa nece da vuce preko 8m dubine,samo potapajuca
 
ljudi sto se zezate kupite italijanku potapajucu spustite u bunar i resite problem ona vuce i do 60-70 metara negde oko 70l u minutu i kosta oko 15 000 dinara izlaz je na col i pet cetvrti
 
jedan moj drugar hoce da stavi pumpu od hidrofora ali bez one posude za vodu nego direktno iz pumpe da ide u crevo bas cu videti kad zavrsi kako radi
 
Odg: Bastenske pumpe za navodnjavanje KAMA 10

Поздрав свима!
Ја сам из околине Куле и имам КАМА 10 пумпу за воду. Задовољан сам са њом али ми је сад искрсао проблем: цркао ми је семеринг и не знам где то у близини има да се купи. Да ли неко зна његове димензије па ћу да потражим?
Хвала :kisa:
 
Imam sovjetsku potapajucu,iz 1989g.
Moze do 40 m dubine i onda ima protok ne manji od 432 litre/h.
Voda u bunaru mi je na 10,11 metara i tada daje 10l/min.
Sada je prave ukrajinci i na pijacama kosta 2.000 din.(ko se cenka moze i nize)
Prikljucak joj je za crevo 3/4"
Inace sve pumpe vuku do 8m,a preko te dubine opet moze svaka ali joj treba injektor(takozvana "mamutova glava").
 
Ako je plave boje i ima ulaz izlaz pod uglom od 90 stepeni ta se licno meni nesvidja.Kupio komsa ( zaboravih reci: uspravna je i ima rucku gore) probavali smo tri sata i nista .Problem je sto nemas gde da sipas vodu ,tj.navlacih vodu tako sto uhvatis za rucku i dizes gore dole , kad krene voda ti je ukljucis u struju.Ona malo baci vodu i stane i tako tri sata gore dole .
Na kraju je kupio Pedrolo i resio problem.
 
Било би добро да могу. Купио сам је од другара без семеринга. Он га је скинуо и рекао да ће метнути други и тако већ годину дана. Питао сам га за ознаке али их он не зна. то је онај семеринг са графитним прстеном који је он поломио. Није ми требала та пумпа јер имам Томос-ову набуџену на електромотор. Сад ми треба јер је Томос прејак за копани бунар и брзо ми извуче воду. Кама 10 је у питању.
 
Sale je napisao(la):
Ako je plave boje i ima ulaz izlaz pod uglom od 90 stepeni ta se licno meni nesvidja.Kupio komsa ( zaboravih reci: uspravna je i ima rucku gore) probavali smo tri sata i nista .Problem je sto nemas gde da sipas vodu ,tj.navlacih vodu tako sto uhvatis za rucku i dizes gore dole , kad krene voda ti je ukljucis u struju.Ona malo baci vodu i stane i tako tri sata gore dole .
Na kraju je kupio Pedrolo i resio problem.
Ma jok nije ta.za tu nikad nisam ni čuo( a radim u vodovodu).
Obicna potapajuća,vibraciona(ulaz je dole,izlaz gore,),aluminijumska nefarbana.
Samo spustis u vodu i za deset sekundi evo vode(kad palis prvi put),Posle voda kreće za sekundu,dve posto nemoze da se slije dole.
 
Trebaće mi nekakva pumpa za navodnjavanje omanje bašte (klasičan sistem - voda i motika). Voda u bunaru je na 4-5 m, posle toga voda se "penje" za manje od 1m. Koliko sam video, najbolje što mogu da nađem u ovoj vukoj***** je Pedrolo. Problem je u tome što ima samo dva modela, 40 l/min i 100 l/min. 40 je previše slabo, a 100 bi mi verovatno brzo ispraznilo bunar. Rešenje je naravno kupiti jaču i "stisnuti" izlaz, ali jedni prodavci kažu da će tada pumpa da se (previše) greje, a jedni da joj neće faliti ništa.

Dakle - koliki minimalni presek može da ima izlazno crevo za Pedrolu od 100 l/min?

Po nekoj mojoj logici tesno crevo ne bi trebalo da predstavlja problem jer specifikacije kažu da takve pumpe mogu da pumpaju vodu i na preko 50m visine, a tada protok opada nekoliko puta. Ja bih hteo da smanjim protok na oko 60 l/min, a to je za ovu od 100 l jednako pumpanju vode na 30m. http://www.pedrollopumps.com/pkpage.html
 
1 Bar ti je 10,5m visina vodenog stuba, pa ti vidi sta ta pumpa moze da postigne. Ima plocica na pumpi sa podacima.
 
@ zed

pretpostavljam da kazes iz iskustva ?

Koliki honda daje max pritisak na izlazu ? Moja daje 2-2.5 bara pa mi u dlaku dovoljno . Napamet mi je palo da promenim turbinu tj da stavim neku koja daje veci pritisak
 
Cika Peto hvala na linkovima

Voleo bih da neko kaze o hondinim pumpama posto je ovaj moj made in prc pumpa , pljunuta honda . skinem i namontiram .

http://www.hondasrbija.co.rs/index....ga-Transportna-kolica-Delovi/Za-navodnjavanje

http://www.hondasrbija.co.rs/index....ga-Transportna-kolica-Delovi/Visokog-pritiska

" Odlikuje se posebno dizajniranim radnim kolima koja im omogućavaju veći pritisak (5 bara) tj. mogućnost prenosa vode na veću visinu i udaljenost. "

Ovo je moja

http://www.villager.rs/index.php?id=286
 
Nazad
Vrh