Bastenske pumpe za navodnjavanje

Nisam bas neki stručnjak iz ove oblasti ali ovako.
Cev je oko 5m, stim sto viri iz zemlje oko pola metara. 1m je sito koje se nalazi na dnu, iznad sita je nepovratni ventil. Znaci od tog nepovratnog ventila do pumpe ima nekih 4m.
Stavljao sam rucnu pumpu jer sam mislio da nema vode, ali kad bi imao nekog crnca da pumpa ceo dan, ne bi bilo problema. Vode ima.
Pumpa izbaci samo koliko ima u njoj i nista vise.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242498095[/time]_________________________________________________
Gledao sam danas Womax pumpu 1000w. Da li neko ima iskustva sa njom? Vredi je kupovati?
Meni treba samo za zalivanje travnjaka. Nekih 200m2 max :D
 
Najverovatnije imas malo vode.Rucno izbacujes sporije.
zasad sito spusti da mu gornji deo bude preko 8m nize od dna sahte,pripremi se za kupovinu injektora ili potopne pumpe.
Privremrno resenje je izpiranje bunara
 
shaki ja imam onu kinesku -made in PRC - Ali vecu i spusteno okiten crevo u bunar oko 8m i obicna korpa ona najjeftinija, i to mi sluzi isto za zalivanje tako i mogu ti reci da cepa extra dve prskalice one siroflexove zajedno cepaju cuda prave , a mislim da ti je to slicno kao i womax , sve je to isto made in prc. ova je bila pre 2godine 4500din na pijaci , i kad pcne da zeza skines poklopac onaj ocistis i zamenis lezaj i radi jos bolje nego kad je bila nova , toje ona plava pumpa .
 
Ma i ja se to bojim da nema vode. Pre 2-3 godine radjena rekonstrukcija ulice. Vode bilo na 3m dubine. Plivali ljudi u njoj dok su postavljali glavne linije za kanalizaciju.
Ali ono sto mi neda mira je sledece. Ja kad nju ukljucim ona otpilike izbaci vode koliko ima u cevi za dosipanje i ja odmah dispem vode. Nista se nedesava. Ne izbacuje tu dosutu vodu. Kad skidam pumpu u njoj ima vode.
Ma moram danas iskopati nekog ko ima pupmu pa da vidimo sta se gde zbiva.
Hvala na info.
 
Zato sam ti tako i napisao jer nisam zeleo prepucavanja ima/nema vode. Pumpa vuce 7m,ako je tvoja i neka super nece izvuci sa 8m i stvoriti pritisak :ppozdrav:
 
I ja imam problem sa pijacarkom plavom,duzina bunara 24m cevi 5/4 i imam rucnu pumpu,nemam dole nepovratni ventil,postavio sam te komad ispod rucne pumpe na vertikalu,u nastavku na te komad ide nepovratni horizontalni ventil dalje kuglicni ventil i na kraju pijacarka plava,i nikako da mi povuce vodu iako ja sa rucnom napumpam vodu do gore i kroz plavu prodje voda ali nece da ide kad ukljucim u struju,nivo vode mi je na otprilike 8-9m visine.
Ako mi neko moze pomoci neka mi posalje sta da radim.
 
Pod pijacarkom nadam se da mislis na plavu malu pumpu monofaznu na kojoj pise 10 do 90 lit u minuti.Po meni imas mnogo spojeva na kojima moze vazduh da udje .Slican problem sam resio tako sto sam sve izbacio i u bunar gurnuo cev od 5/4 i dole nepovratni ventil ( na dubinu od 7 metara ) i na drugom kraju matica koja se srafi u pumpu i ima gumicu .Tako sam smanjio mogucnost greske u usisu samo na taj sraf( fals vazduh).Ako samo malo negde udje vazuh ne samo ta pumpa nego nece nijedna da radi ili ce raditi sa 10 % kapaciteta.
A problem sipanja vode u tu malu pumpu koja ima mali sraf na kome bi trebalo da sipas vodu dok se ne napuni kolo i usisna cev je posebna prica .Tu sam stavio tj.zavrnuo ventil i na ventil flasu od kisele vode odsekao na pola ( mnogo lakse se sipa voda ) i kada ukljucis pumpu kad krene voda da izlazi tu gde si sipao zavrnes ventil.
Objasni malo sta ti znaci nivo vode je na 8-9 metara ? ako ti je na toj dubini prva voda onda imas problem ,posto sve povrsinske pumpe mogu samo do 7 metara da povuku vodu .
 
Ona veca plava pijacarka vuce kod mene sa 8m dubine , a vidi ovako ako je obicno crevo gumeno - meni se desavalo da pumpa kad pocne da vuce to crevo spljosti zalepi ga i onda sam stavio okiten dole korpu pravu malo vise platis ali nemas sta dase mlatis posle i na sve spojeve sam stavio kudelje i namazo silikonom i zasrafio do .... kraja :haha: i nemam problema cim uklucim pumpu odmah vuce ito pun pritisak
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242941256[/time]_________________________________________________
i jos nesto bolje tije da crevo koje ide u bunar dole bude sto veci fi i dobra korpa i nema problema
 
Da,usisno crevo uvek mora biti kruto tj.ili okiten ili gumeno ojacano sa zicom da ne bih dolazilo do spljostenja.Super ako ti pumpa vuce sa te dubine ali svaka ima limit i on je na 7 m mozda 8 m .Na vecem bunaru sam stavljao isto sto i ti ali pristupacna voda na 3 m i kada pumpa povuce vodu obori nivo za 2 metra ,daje dizelka 500-600 l/min. ali poce da me zeza ,ne daje ni 30 l/min. Nosio pumpu na remont u DMB mucio se 3 dana i na kraju promenio usis u manje spojki i radi kao luda. A ono sr... od vatrogasnih spojki sam skroz izbacio.
 
Imam boseni bunar a ne kopani,postavljeno je 24m pocinkovane cevi 5/4,mislim da mi je prva voda na otprilike 8-9m od povrsine,dole ima samo sito,nema nepovratni ventil,a pumpa je plava koja stoji u horizontalnom polozaju,monofazna je,na njoj pise max 100l u minuti,H 35m,075kw.
 
ovako nesto verovatno
33m8t9s.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243004456[/time]_________________________________________________
toje moja skalamerija sa naj novijim cudom tehnike , ono belo desno :haha:
 
Upravo takva pumpa,samo marke pedrola,kod mene je colovni i ulaz i izlaz,i samo ja ne vucem iz bunara nego je maticna cev 5/4 (buseni bunar)
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243008804[/time]_________________________________________________
Ne znam da li bi mi mozda neka kama pomogla,jel ona jaca pumpa od ovih kineskih plavih zna li neko,moram sto pre naci nesto da mi povuce vodu jel ce mi sav paradajz i paprika da izgori,cale mi crkava pumpajuci vodu rucno svaki dan
 
pa mozda tije najjednostavnije da nekako stavis dobru korpu na okiten crevo pa njega gurni kroz cev dole u bunar i toje to , barem bi trebalo biti
 
Ako je videno ogledalo dublje od6-7m pomaze samo darling.Mozes je naci u boljeopremljenim tehnickim muzejima.
Tebe spasava injektor ili potopna pumpa.Samo ti je maticna tanka :udri:
 
Tu je najbolja muljna ili od 2 folce napravis splav,najnega pumpu sa nepovratnim ventilom.Nikakih problema sa usisom :D
Preporuka nakon upotrebe izvuci da bi bilo vecno
 
Mislim da potapajuca za 5/4 nepostoji ako neko zna nek me ispravi.A sto se tice muljne trebala bi da zavrsi posao .Ali gde god pitas za pumpu svi imaju isti asortiman ,bar ja nisam nasao dobru muljnu pumpu . A monofaznu pumpu sam kupio Pedrolo max 160 lit/min. od uvoznika iz Subotice i zadovoljan sam . Tel. 024/792-052 skroz sam zadovoljan .A oni daju preporuke zapumpu u zavisnosti koliko vode ima , kakav je bunar i td.

@ jhona deru
Objasni malo taj tvoj patent.
 
@Sale to sam ti i napisao a i injektor za tu dimenziju je problem :zli:
To to je tajmer, saltur, podesis kad da ukljuci i kad da iskljuci zalivanje. :D ::svaka cast::
 
Zna li neko gde u Beogradu postoji prodavnica specijalizovana bas za pumpe za navodnjavanje,da mogu da ti daju neki savet,neki strucnjak da li postoji za te stvari
 
Nazad
Vrh