Suncokret 2018

Sa puta kod Padine,Kovacice se takodje moglo videti puno samoniklog,nzm sta je tu u pitanju.Ja sam ove godine namerno na jednoj zadnjoj maloj parceli u 2 baterije sipao obicno seme suncokreta od prosle godine,tu istu parcelu sam vrsio prekjuce,sve normalan suncokret bio,nigde ovako samoniklih.
Ja imam jedno 2 kj ovakve šume i cenim jer znam da je pre bio lg 65.
 
Na njivi na kojoj nikad nije sejan suncokret (njiva je u čovekovom vlasništvu oko 25 godina) je pre 4 godine posejan neki LG56xx,tako nesto i taj koji je nikao je imao jako puno ovakvog.Ovo godine je na njivu posejan neki pionirov hibrid i jako puno ovoga je izaslo,toliko da je redovno posejan suncokret nije video.U medjuvremenu su na njivi bili psenica,soja i kukuruz.Čudo koliko godina samorast moze da izlazi.
 
Napunio dve zmajevke sa 4,5 jutra (2,6ha). Pionir LE 99. Vlaga 7,5%. Nadam se da je to oko 8 tona.

Zadovoljan sa prinosom.
 
To je odlično.Da je vlaga bila veća osetilo bi se drastično i na prinosu.Napiši nam agrotehniku ako nije tajna.
 
Bitna je agrotehnika jako, Ali mislim da je presudna uloga u klasi i kvalitetu zemljista....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
To nije nista,sa takvim prosekom bi vam se smejali u Sasama i rekli da ste propalica.Rodjak mi je javio da niko nema ispod 3000 kg/kj prosek suncokreta bez obzira na hibrid,vlaga je svima bila izmedju 7 i 10 ,necistoca od 1,5-2%.Tamosnja psihoza me podseca na tekst iz Teen magazina tamo negde 1994,1995 gde se deca javljaju psihologu sa pitanjima i problemima i tako jedan petnaestogodisnjak iznosi svoj problem kako ima najmanji penis u razredu i hoce da se ubije jer ima samo 17cm a ostatak MUSKARACA iz razreda svi preko 20 cm...:bravo:Jos me rodjak pita sta mislim da je uzrok tako loseg roda kod mene,tj, sto nemam i ja preko 3 t/kj???
 
Tako je jedan dečko iz mog sela prijavio prinos od 6.700 kg u grupi Dobra zemlja a sa površine od 2 k.j. :haha: Kada smo ga pitali sa koje parcele došli smo do zaključka da se malo zabunio jer tamo ima 3,5 k.j.Jutra svake godine sve ždrebnija i ždrebnija.
 
Prošli tjedan ovršen suncokret. Neoma prosjek na malo jače od 20 jutara 2,44 m/kj, vlaga od 5,5-9, a Pioneer-ov 99 za metar manji prinos i bio je posijan na jutro i tri frtalja. Sve u svemu ove godine sam jako zadovoljan sa prinosom. Oba prskana protiv bolesti
 
Prošli tjedan ovršen suncokret. Neoma prosjek na malo jače od 20 jutara 2,44 m/kj, vlaga od 5,5-9, a Pioneer-ov 99 za metar manji prinos i bio je posijan na jutro i tri frtalja. Sve u svemu ove godine sam jako zadovoljan sa prinosom. Oba prskana protiv bolesti
Kada i sa čime si ga prskao protiv bolesti?

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh