Suncokret 2018

Jel tacno ovo sa dobre zemlje za viktoriju i 200 evra po toni.
 
Kaze mi cale da se mnogo brzo menja bukvalno za 2-3 dana od kad pocele vrucine, ja sam bio na moru pa nisam pratio. A jos uvek nemamo preteranog iskustva sa suncokretom :osmeh:
 
Bilo je prosle godine da je slicno bio zelen Pioneer a zrno unutra suvo, samo sto pravi velike primese kad je ovako stablo zeleno i taj sundjer iz glave.....inace ne mora da znaci da ima vlagu seme
 
Najveći prerađivač i otkupljivač suncokreta u Srbiji, "Viktorija logistic", u vlasništvu "MK grupe", objavila je juče akontne cene za ovogodišnji rod ove uljarice. Kilogram će plaćati 23,60 dinara plus PDV.
:sta:
 
U Rumuniji 310e/t a ovi nasi 200e,, bravo AV!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sunflowerseed production is down almost 3mil. t mainly for RU and UKR on lower yields from dry conditions.
Committee for the Common Organisation of Agricultural Markets 26 July 2018

Short-term outlookfor EU agriculturalmarkets in 2018 and 2019

http://www.blackseagrain.net/



Znači predviđanja i izveštaji relevantnih institucuja u EU i SAD ukazuju na smanjenje prinosa suncukreta u vodećim državama proizvođačima/izvoznicima suncokreta, zbog loših vremenskih uslova, kao i povećanje potrošnje pomenute robe. To su zemlje u okruženju, cene na berzama u EU u UKR 24. jula bile su 331 eur/t i 311 eur/t, na danasnji dan u UKR 315 eur/t, cena suncokretove sačme je 267 eur/t i raste. U HU 289 eur/t bez PDV-a.A kod nas cena 210 eur/t... ma da, otvoreno tržište bez monopola i kartelskog udruživanja....
 
Committee for the Common Organisation of Agricultural Markets 26 July 2018

Short-term outlookfor EU agriculturalmarkets in 2018 and 2019

http://www.blackseagrain.net/



Znači predviđanja i izveštaji relevantnih institucuja u EU i SAD ukazuju na smanjenje prinosa suncukreta u vodećim državama proizvođačima/izvoznicima suncokreta, zbog loših vremenskih uslova, kao i povećanje potrošnje pomenute robe. To su zemlje u okruženju, cene na berzama u EU u UKR 24. jula bile su 331 eur/t i 311 eur/t, na danasnji dan u UKR 315 eur/t, cena suncokretove sačme je 267 eur/t i raste. U HU 289 eur/t bez PDV-a.A kod nas cena 210 eur/t... ma da, otvoreno tržište bez monopola i kartelskog udruživanja....
Ja mislim da je onaj lik upropastio sve kad je objavio fotku zelenog suncokreta i vlaga mu bila 13% a prinos 5.500kg/ha objavio je to u grupi "Dobra Zemlja".

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Prvi krug bunker prelivao mislio sam da će biti 25m kad vaga kaže nesto preko 16 m .
Kad svedem na SRPS bice oko 1500 kg po kj.Neoma seme iz RO,prskano posle setve pre nicanja samo,propuls fungicid kad se zadnjih dana moglo u njivu.Setva 19 .4 na 50 cm .Izgledao dobro celu vegetaciju.Jednostavno nije nalio zrno.Parcela je iza Peetove 7 red jedna duž nas deli .Slike ne mogu da ubacim .

Izračunat prinos,nije baš tako kako sam napisao ali nije ni daleko 2.09 ha -5989 kg SRPS .
 
Poslednja izmena:
Tako i meni prosle godine na jednoj parceli,suncokret kao suma,curi u bunker strava,a na vagu kao perije da imam u prikolici...
 
Nazad
Vrh