Suncokret 2018

Ostaje Kondi i sledece godine...
 
I ne skodi nista ici samo Psenica - Repica ?

Vec par godina unazad isao sam skoro samo psenicu 40%,repica40% kukuruz 10% i suncokret 10%.
Ovde kod mene slabo ide kukuruz, a suncokret kao kultura ne dopada mi se nesto kako ide u zadnjih par godina a i nema ni neku vrednost i puno ulaganja ima.
 
Kod mene trećina površina ide pod pšenicu, a na ostatak kukuruz, suncokret i soja.

Od hibrida za 2018 planiram Pioneer le99 i da probam nešto od syngente. Sve je brdo, peta i šesta klasa zemlje.
 
Da li je neko probao da seje sortu Paraiso...firma Saten union,Austrija? Dosta je povoljan ispod ruke...cena mu je 110-120 e 150 000 biljaka i prska se kao i Neoma...pozdrav
 
Negde sam pročitao da je na jednom ogledu bio jako dobar NS Fantazija i Konstantin,jel neko imao iskustva sa ovim semenima?
 
Ja sam pre nekoliko godina sejao Fantaziju i dala je dobar prinos negde oko 2350 kg po jutru ali hoce da poleze pa je problem pokupiti.Inace sam pre nekoliko godina citao na forumu kako je neko kudio ns suncokrete pa mi bilo krivo i ja posaljem Robiki poruku sa rezultatima ns hibrida ali on to nije objavio na forum. Suncokret je zajebana kultura i kad mu nije god nema kila ni Sindzenta koju inace veoma cenim
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan na prezentaciji Pionira izneta informacija da se ocekuje da ce biti zasejano 300 000ha ove kulture sto je povecanje za 50% u odnosu na prosek. Ako se to ostvari eto nama problema sa cenom.
 
Verujem da ce tako biti, jbg. kod nas se sve radi stihijski, ljudi se odmah bacaju na tu kulturu koja je protekle godine naj vise dala, kad ono prc cena dno, pa sledece godine se izbacuje i tako kad se uhvati raskorak ni bog ne moze pomoci!
 
Kockanje je veliki rizik, 80 ili 90% površina dati jednoj kulturi, pa ako omane, veselo...

U ovoj godini može da se desi da soja bude vrh a da sa suncokretom puknemo.
Kod mene suncokret, kukuruz i soja ova godine idu na približno jednake površine, pa jedno drugo neka krpi :D
 
Znam samo jedno da sam 2016 zaradio na soji tako dobro da 2017 preklopim...ipak kad sojka opali raširi se ono naj veće jedro na brodu.E sag kad nam na velika vrata uđe GMO pitanje dali će moći i ono naj manje da se raširi...Kod nas nije bilno sjajno sa suncokretom.
 
Poslednja izmena:
Kockanje je veliki rizik, 80 ili 90% površina dati jednoj kulturi, pa ako omane, veselo...

U ovoj godini može da se desi da soja bude vrh a da sa suncokretom puknemo.
Kod mene suncokret, kukuruz i soja ova godine idu na približno jednake površine, pa jedno drugo neka krpi :D
Darko kad kazes da je moguce ove god. da soja bude vrh a da puknemo na suncokretu, na sta konkretno mislis? Cene ili prinosi?
 
Nazad
Vrh