Suncokret 2018

Suncokret je stranooplodna biljka i bez insekata se ne moze oploditi. Sve stranooplodne biljke su medonosne upravo zbog privlacenja insekata koji vrse prenos polena dok sisaju nektar.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Eto paradoksa recimo,prvo smo ja i drugar sejali moj suncukret,i izujedale nas pcele cim smo izisli da namestimo sejalicu,jer je neko parkirao pcele bas na cosak moje njive...a sad kad mu trebsju pcele ovaj ih premestio.. eto ti ga sad..
 
LG 56.65
d1b06a6bd2f9e7d19ea8c86ccbd1b844.jpg


Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Kod nas suncokreti bas dobro izgledaju. Sklopovi fenomenalni, cini mi se po ataru ove godine jako malo stete je bilo od glodara i insekata nakon nicanja. p
Pcelara nikad vise u ataru. Kamiona prikolica kosnica ja ne pamtim da je ikada bilo toliko. Ceo atar je pokrivem pcelarima. Sada lepo toplo dok suncokret cveta, mada ima i vec iscvetalog. Oseti se miris kada prodjes drumom pored njiva sa njim. Atar za sada milina videti.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Takodje i kod nas. Stvarno obecava u ovom trenutku, samo da ne bude po onoj narodnoj.... Obecanje ludom radovanje.
 
Neoma,setva 19.4,zeazin ,telus ,girasolin+ total na crno i flupisor ispod lista prskan u kasnijoj fazi.Propuls u zadnjim danima ulaska.150kg po kj 8-16-24 predusev soja.
Povela se poloemika da li su tanki ili ne.Ja sam bio istog mišljenja kao Slobapatrola činili su mi se tanki međutim kako vreme odmiče hlave rastu ko lude.Vidi se na slikama da ima "tankih" i to ovi što su kasnije nikli pa tek sad cvetaju ovi precvetalu već imaju zavidne šešire. Pre 5 dsna sam ga opet analizirao i baš mi se činio tanak. Sada se slažem sa Peet-om da su dosta dobri.Mada ipak da čekamo kombaj sli sam optimista.
1d0b445c05ad37408a14faad58c2ea02.jpg
5963e178a91d94fce6e18736357a86f9.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
slike.php
[/URL] [/IMG]:osmeh: U pitanju je NS Kruna, novi hibrid, odlikuje ga osmeh i niski rast, to se za sada i vidi a o prinosima ćemo malo kasnije :ppozdrav:
A u dvorištu imamo više vrsta ukrasnih ali nisu još svi procvetali :)
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
@Slavkos sunja ti je kao lutka juce sam prosao i odusevio me ovaj nasmejani ali ni ostatak ekipe nista nije za podcenjivanje slobodno mogu reci da sada na nasem terenu trenutno taj tvoj dominira videcemo sta kaze kantar!
 
Ne odgovara suncokretu ovo vreme, tako da lako može podbaciti. Džaba krupna glava, ako zrna budu prazna.
Zato ne treba pre vremena donositi procene o već dobrom prinosu, kao što se radi i u ostalim temama. Na kraju, kantar će reći.
 
meni se i dalje ne dopadaju suncokreti.kao da im ove godine nesto ne ide na ruku.
Da, u pravu si, ja sam danas obilazio stranu atara prema glogonju, nisu bas nesto suncokreti, ima i dobrih, ali u mom slucaju 2 parcele su mali i tanki, druge tri su solidni. Sve je isto, isti predusev ista hemije, sejano istog dana, 22.04., radi se o singenti bacardi.
 
jel suncokret može jako podbaciti? (glava je popunjena kod mene u 90% slučajeva i crno je zrno tj ljuska, ali malo malo kiše dobijemo i hladnije je, jel ima netko iskustva u takvim uvjetima. danas je palo opet 15 litara i za vikend javlja 25....
 
Nazad
Vrh