Suncokret 2018

Hvala... :ppozdrav:

Za ova moja brda i 6-u klasu ja sam za sad zadovoljan, treća godina kako sejem suncokret. Imam još dve parcele sa Pioneer-om le99. A ovaj lg sejem prvi put.

Videću hoće li i koliko biti razlike u prinosu izmedju ova dva hibrida. Ako je ne bude, pioneer le99 zadržavam jer je jeftiniji za prskanje. Išao sam sa cerealisom. Dok za lg pulsar plus ima jaku cenu.
 
Moje njive sve imaju dosta ambrozije. Išao sam sa tenderom, terbisom i girasolinom posle setve a pre nicanja. Zatim sa cerealisom, prvi split 20 gr a drugi 15 gr. Nema ni jedne jedine.
 
Evo ga kondi, samo 100kg ureje po jutu. Sta ce biti videcemo.
0e0e6679fdf1e47ffff97367d02ae53a.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ne bi se slozio s tobom po ovom pitanju. Ti kao da zivis u drugom svetu. Ovde i u okolini koliko sam ih video su cista suprotnost od tvoje tvrdnje.
Ja samo mogu da kazem da i kod nas ima i dobrih a ima i bas losih ,sklop je uglavnom losiji i ima po nekoliko razlicitih velicina u istoj parceli sve u svemu sareno
 
Da li je tačno da posle skidanja suncokreta treba zemlju dobrooo nađubriti? Zbog dobro razgranatog korenovog sistema pokupi sve što ima u zemlji. Nisan ga nikad sejao pa zato pitam.
 
sama cinjenica da prinos koji iznese u kg nije veliki govori u prilog tome da ne iscrpi njivu kao sto se prica.Ali kada su u pitanju rezerve vlage tu je strucnjak da pokupi i zadnju kap pa kazu da se seje u mocvarnim terenima nizama da isxrpi od viska vode.Tako pise po literaturi raznoj ali posto ja nisam covek sa ove planete imas one koji jesu i imaju znanja za sve nas ovde.Veryjem da se neki profesori doktori pa bi im da prefiks mrdr Peet naprimer.
 
Ovde je slicno stanje kao kod slobepatrole, mrsavo mi to sve deluje za neke ozbiljne prinose.
Mada ste imali vise padavina od nas, I bolja vam zemlja nego nasa.
 
mrdr Peet kaze drugacije.
Mozda su oni u drugoj drzavi?
Ne spadam ja u mr i dr ja ti samo iznesem ono sto i corav moze videti kako atar izgleda. Eto ti kao ekspert u povrtarstvu gde zalivas par kj i u ratarstvu vise ti stoji titula mrdr nego meni, doduse kao i svuda postoji po neka parcela koja je losija a to direktno je do onog koji obradjuje tu zemlju. Isto je i sa drugim kulturama, ali vise od 80% kultura su u fenomenalnim uslovima za put ka odlicnom rodu.
 
a ne mrdr pero ipak ja mislim da tvoj atar je slika cele Srbije.Akontinkazes tako tako.Ne moze se ici protiv jednog mrdrfr
 
Nazad
Vrh