Suncokret 2018

Ja sam ove godine kupio nove ulagace i obavezno sam u svakoj njivi kontrolisao dubinu. Ako je dobra priprema sa novim ulagacima ide bas duboko.
Niklo je sad skoro sve. Ima poneko zrno izbusio zicar ali je nicanje bar 95%

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Današnji posao nije uspeo prskanje na crno bez kiše
e6c00159ba5617eb728fb3955ba8944c.jpg
db696d45225cccc1e5f2b75e934da3e1.jpg
571c13eb963aacf12ea4084ce766d117.jpg
 
Dobro je sto si valjao lepo je nikao suncokret ali te trave bi bilo daleko manje da nisi to radio ali sredio si ga dobro i najedio komsije posto si verovatno prvi prosao ulicom sa paracem:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam prosle godine bas sam tom kombinacijom unistio 11kj najboljeg suncokreta. Nije napravio 30% glava,a prinos je bio 300kg po jutru.
 
A jel treba paziti na razmak izmedju prskanja sirokolisnih i uskolisnih korova?npr da li smem u istom danu da poprskam i jedno i drugo?
 
I mene interesuje koliki mora da bude razmak izmedju prskanja za sirokolisne i uskolisne. Ne planiram u istom danu ali bih prskao mozda u razmaku 4-5 dana

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Najmanje 5 dana razlike izmedju prskanja.Milovane unistio si suncokret jer si prskao preko dana,tj kad su vrucine bile predpostavljam.
 
Ja nikada nisam mesao, ali sam isao jdno za drugim prskanje Pulsar (Listego) i Pantera (Fuzilejd) bukvalno dok odem da napunim prskalicu i nazad na istu njivu, nisam imao nikad problema....da mesam nisam nikada probao
 
Ja idem kombinaciju Fuzilejd za uskolisno i Listego ili Ekspres za sirokolisno. Meni ovi iz Sindzente rekli da ne mesam Listego i Fuzilejd. Kaze sad sa Fuzilejdom i za 7-10 dana da predjem sa Listegom.
 
Jedne godine sam mešao pulsar i pola doze fuzilejda. Nije bilo problema.
Koliko sam upamtio, ne bi trebalo da se meša zbog smanjivanja dejstva. Ja sam prskao odvojeno, prvo pulsar pa za 5-6 dana fusilade. Prošle godine sam koristio kvazar umesto pulsara a ove sam uzeo liste u paketu sa neomom. Fusilade ostaje i dalje.
 
Ja sam mešao kletox i express, i nikakvih problema po suncokret. Mada, najbolje je pridržavati se uputstva.

Inače ove godine sejao Bacardi I Neostar, nicanje katastrofa. Klijavost ima dobru, ali energiju jako lošu, kad pri ovako toplom vremenu ne može da izadje. Obredji i jako neujednačeno nicanje. Za ubuduće će se znati, priprema, čeka se kiša, pa tek onda što plića setva.
 
Danas cale oprskao Kletoxom suncokret 1l/ha videcemo da li ce ici jos 1l kasnije ako nesto izadje. Kaze mi da izasao dosta cicak i gorusica i jos po neka sirokolisna ali u manjoj razmeri. Radjeno je zemljisno ali je palo vrlo malo kise i nije uspelo izgleda. Trenutno je krenuo 3 par listova, da sacekam da krene 4 par listova pa da prskam nekom kopijom expresa ili moze da izadje do kraja 4 par ??
 
Isprskao juče Kondi posejan 5.4 sa 1.4l/ha fuzilejda. Sirka kao nikada do sad, livada, negde se ni vrste nevide, ni suncokret nije los, ako mu ovoliki sirak ne bude previše smetao dok Otrov ne odradi nadam se da će biti ok, trebao sam ranije jedno 7 dana da prskam u splitu, al dobro sad... mada zemlja je već počela da puca bez kiše na nekim mestima....
e76a1d134fa163d3732ea9464bf824d8.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Moje suncokrete sam već prskao od sirka, a širokolisnatih skoro da i nema.
 
Nazad
Vrh