Suncokret 2018

Zavisi sve od terena do terena, negde je bolji pionir negde sindzenta. Ja sad imam sumiko i le99 pa ce vidimo na kraju ko je bolji.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam par puta kad je duvao vetar digo zmaja. Vezao ga za pecaljku. Za efikasnost nemogu da tvrdim ali Cini mi se da nisu dolazile nekoliko dana. Imam i sliku.
IMG_20180428_150323_509.jpg
Mi smo tako u bostanu rasterali vrane ... najbolje je što ne mogu da se naviknu jer nisu uvek ista kretanja vetra ... treba postaviti ukoso dugačku motku i vezati ga tako da kad visi sa nje ne dodiriva zemlju ... godi i da se stavi jedan vorgov da se kanap ne upetlja ... imam i ja neke slike al su mi na kompu, ako nekog interesuje mogu postaviti ...

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Sta mislite kad bi mogla zetva neome ici koja je sijana 10.4. A objesila je glave barem prije 3 tjedna. Doduse nije jos donji list pocela odbacivati?
 
Kondi je sigurno jaci po prinosu, ali Le99 je jeftinije seme i zastita od korova. Na kraju to je tu negde ili je kondi u maloj prednosti.
 
Kondi je sigurno jaci po prinosu, ali Le99 je jeftinije seme i zastita od korova. Na kraju to je tu negde ili je kondi u maloj prednosti.
Prednost je sto ljudi nema da se muce sa korovima. Jednom prskas ,od sirokolisnih jednom od uskolisnih i spartas i kraj price. A kod kondija ,zemljisna mozda ne uspe, a godina kisan kao ova, jos ako nisu ti njive ostale ciste od prethodne godine ...e da vidis belaja od trave u suncokretu.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Upravo jedan od razloga sto sam sejao ovaj hibrid,imam neku njivu u B.Dvoru,tamo uglavnom sirokolisnih korova ima,uskolisnih jedva da ima(sirak ne voli 6-tu klasu).
 
Tacno, mora njiva da je cista. Jos nesto, Kondi u redjim sklopovima zbog losijeg nicanja ili zbog stetocina nadoknadjuje prinos krupnijim glavama.
 
danas sam bas gledao suncokret od komsije pored mog suncokreta.njegov je syngenta ali ne znam koji glave su neke velike neke male(kod jedne velike glave uzeo sam zrno,zrno je jako sitno).Kod mene pionir skoro preko 90% glavee su sve iste,nisu velike nego ono srednje(uzeo sam jedno zrno da vidim kako je,naliveno je jako dosta krupnije zrno pored syngente).
 
Kod nas i kad je ovakva kisovite godina suncokret tesko da ima prosek jaci od 1900,meni se ne svidja kao kultura i ne bih ga posejao nikada,ali nam bila licitacija 28dec i nisam imao kud.

I jos ako bude neka smesna cena od 28din onda cu ga izbaciti srkoz.
 
Kao prvo opet ce krenuti sa akontnom cenom dok ne vide tacno koliko imaju na stanju a potom kad donose odluku da je prinos dobar, ne vidim zasto da nam daju vise od 30 din. konacnu.
Sisace nas do gole koze!
 
Vi sejete soju, kod nas je nema.

Kod mene ne ide soja.

- - - - - - - - - -

Kao prvo opet ce krenuti sa akontnom cenom dok ne vide tacno koliko imaju na stanju a potom kad donose odluku da je prinos dobar, ne vidim zasto da nam daju vise od 30 din. konacnu.
Sisace nas do gole koze!

250.000ha posejano,50.000ha vise nego prosle godine,rodna godina sada o koju ceni da se nadamo 50?:haha:

Ja uvek kazem da suncokret nece imati jacu cenu od repice, to kazem i podvucem.
Prosel godine repica 40din suncokret 36.Ove godine repica 36(susna godina za nju) suncokret koliko da pucamo ??::novac::
 
Obilazio danas suncokret i nisam zadovoljan. Radi se o neomi, 80% glava nisu popunjene tamo di je suncokret startao dobro,tamo di je kilavio sada je popunio glave do kraja, jel moguce da je ovog uhvatilo razdoblje kisa i hladnoce pa da nije popunio ili je nesta drugo razlog? Jel itko imao u pokusu hibrid dijamant i kakav se pokazao? Promotor ga jako hvali
 
Nazad
Vrh