Suncokret 2018

Zavrsila je u bunkeru dobrim delom ali su rezultati i merenje necistoce bili realni.Na drugom otkupnom mestu sam nosio suncokret cist kao da je selektiran pa su izmerili 6%necistoce.Samo da vam napomenem,sito kroz koje se radi analiza necistoce za suncokret treba da bude 2mm.To su mi rekli iz Jugoinspekta.Iznenadicete se na šta se sve moze naići na otkupnim mestima.
 
Zavrsila je u bunkeru dobrim delom ali su rezultati i merenje necistoce bili realni.Na drugom otkupnom mestu sam nosio suncokret cist kao da je selektiran pa su izmerili 6%necistoce.Samo da vam napomenem,sito kroz koje se radi analiza necistoce za suncokret treba da bude 2mm.To su mi rekli iz Jugoinspekta.Iznenadicete se na šta se sve moze naići na otkupnim mestima.
Za pšenicu i ječam ide isto 2mm sa duguljastim rupama,uljanu repicu 1mm sa okruglim rupama,soju 3mm sa okruglim rupama,kukuruz 4,5mm sa okruglim rupama.
Ovu su propisane mere za sita koja se koriste za utvrdjivanje necistoca na otkupnim mestima
 
Ovo je slika drzavne zemlje koja se izdaje stočarima po pravu prečeg zakupa.Trebalo bi streljati pametnjakovića koji je smislio da se stocarima izdaje zemlja na period od godinu dana a stupanje u posed je u decembru mesecu.Rezultati su vidljivi u celom potesu zemlje koja se izdaje i koristi na ovakav nacin.Trajno unistavanje i zakorovljavanje velikih povrsina zemlje.Inace ispod ove ambrozije su bili Neoma i Kondi koji su dali oko 1600 kg/kj.Bio je i deo parcele koji je bio čistiji koji je i doneo ovaj prosek.
537b9df56d6ec4f84b75c61e855c55d7.jpg
Ja bih umro ovde,alergija.
 
Maxo,na slici ovaj Le 99 deluje krupno i glave velike,a nije prebacio 2 t?Jel tehnologija u pitanju ili nešto drugo?Vidim da su mnogi prebacili 2 t a na oko glave lošije od tvojih.
 
Maxo,na slici ovaj Le 99 deluje krupno i glave velike,a nije prebacio 2 t?Jel tehnologija u pitanju ili nešto drugo?Vidim da su mnogi prebacili 2 t a na oko glave lošije od tvojih.
Ovde je bila jedna parcela od 50ha pola je bilo predusev uljana repica i suncokret a druga polovina je bila psenica.Tacnije negde na oko sigurno je prebacilo negde smo imali i ambroziju ali ne tako strasno.Ja sam napravio prosek kako pise na papiru iz opstine da je tolika povrsina jer je drzavna zemlja ali iz starta znam da su matijevici usli 2ha u nas posed to vidim i na snimku preko gps-a.Tako da kad skinem tih 2ha prosek je 2000kg.


Nesto sam skinuo usluzno coveku kod mene le25 prosek na 7kj 1950kg.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Maxo,na slici ovaj Le 99 deluje krupno i glave velike,a nije prebacio 2 t?Jel tehnologija u pitanju ili nešto drugo?Vidim da su mnogi prebacili 2 t a na oko glave lošije od tvojih.
Tehnologija je u pitanju i to uglavnom tehnologija merenja i racunanja povrsina njiva...Da je Maxa znao da njivu od 1 ha smanji na 80 ari dosta bi povecao prinos.posto on to nema pojma,prinos svega 19xx kg/kj.:bravo:
 
I kome bi islo to u prilog ukoliko bi to uradio? Njemu sigurno ne! Kod nas su neki poceli ne samo da smanjuju parcele prilikom vrsenja vec i da se hvale kako su za par desetina evra platili vise i za arendu.
Ima nas raznih!
 
Vlaga o'šla u pm.Čekajuci da zeleniš požuti,vlaga utekla.Od 5,5-5,8% Prinosi nesto bolji nego prošle,a mnogo bolji nego predprošle godine.Kondi je prešišao Edison...
 
Poslednja izmena:
Moj kombajner isto kaže da je kondi davao više od edisona a ovaj bi trebao da bude naslednik kondija.
 
Nazad
Vrh