Suncokret 2018

Moxo po tom suncokretu vidi se koliko ste vi kise imali vise od nas. Ja imam oko 2,5kj posejanog 11 Aprila i sutra nameravam skinuti to, Neoma je pitanju.
Jedna parcela u Alibunarski a druga ka Ilandzi, ali moram ici veceras u obilazak jer na tim stranama bilo je oblacno i cula se grmnjavina.
 
Sta ima da ti suse suncokret od 11% vlage?Pa JUS je bio 50 godina 11%,sad su smanjili na 9 % da mogu da ti ukradu neki procenat.Sa 11% vlage kad se dva puta izelevira bice oko 9%,kakvo crno susenje.Do 18% vlage se kod nas prima a do 16% se sigurno ne susi,mozda i do svih 18%.Skinu ti samo sasusenje,to i tako nije tvoje...

Blago vama,vamo je jus9, 10%ako je skidaju 1%. Ako imas 10.1 pa navise ide susenje,lane bilo sa pdvom 3 eura.... tako da kod.nas nitko iznad 10 ne skida osim ako je non stop kisa pa si prisiljen
 
Moxo po tom suncokretu vidi se koliko ste vi kise imali vise od nas. Ja imam oko 2,5kj posejanog 11 Aprila i sutra nameravam skinuti to, Neoma je pitanju.
Jedna parcela u Alibunarski a druga ka Ilandzi, ali moram ici veceras u obilazak jer na tim stranama bilo je oblacno i cula se grmnjavina.
Jeste Peet,daleko vise kise smo imali od vas inace ova parcela je 5 klase.Eto i danas bio pljusak jak kod nas palo je jedno 5lit

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
NS Konstantin

27ywv1z.jpg


2dbw8wx.jpg


6ozy12.jpg


116v0xz.jpg
 
Rabadzija da li si pre sejao NS hibride i koliko rode po jutru?
Odavno sejem NS,radio sam uporedbu sa LG sunc medjutim nisam primetio veliku razliku i prinosu.
Od godine do godine zavisi prinos.
Nekako sam tvrdoglav pa mi se nedaje para za preskupo Syng seme al jbg mozda gresim.
Inace danas malo zagledao ujakovu njivu do moje ( on samo strane seje) ima dosta bolesti do kod mene na NS tu i tamo po neki.
Sta ces kad mi Djordje Cvarkov neki dalji rod pa volem svoje....:haha:
 
Danas gledao kondi, jako lose, 20% polomljena stabljika , jedno 3% pao skroz na zemlju , zri na silu zbog bolesti , le99 po izgledu je za njega premija, i zrna bolje popunjena , homogeno zrenje , kondi prvi i zadnji puta kod mene.
 
Danas gledao kondi, jako lose, 20% polomljena stabljika , jedno 3% pao skroz na zemlju , zri na silu zbog bolesti , le99 po izgledu je za njega premija, i zrna bolje popunjena , homogeno zrenje , kondi prvi i zadnji puta kod mene.
Danas mi rece covek da je Neoma zalosno bolesna sredina glave nije popunjena dok kod pionira uzeli uzoraz iz sredine tacno zrno lepo formirano i krupno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Probao sam nekoliko godina većinu vodećih hibrida pošto je sindženta bezobrazna sa cenom .Na žalost morao sam da priznam da je konkurencija u zaostatku.Ovo se odnosi na moje područje .Najbolje je probati više hibrida na istoj parceli pa onda suditi.Ne sporim da expres hibridi Pionir i Sumo deluju moćno ali na vagu ,može da sledi razočarenje.Svako od nas ima svoje favorite ali ..........
 
Prekopirano kao kod kolege,svake godine probam neki hibrid pored kondija i nema mu ravnog za sad. Rado bih ga zamenio za neki jeftiniji i sa jeftinijom zastitom od korova :)

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ako bi je skinuo sa 13% verovatno bi imao 2200kg po jutru. bravo za prinos.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh