Suncokret 2018

I ovde je poceo suncokret da se skida,vidim dragona kod Sutjeske nacinje parcelu bas dok sam prolazio,no takvih parcela je malo,ipak vecina ce sacekati jos bar nedelju dana po meni,i to pod uslovom da bude ovako toplo.
 
Danas sam cuo da je prvi suncokret skinut, prinos je bio 1600 kg po kj, vlaga 6.
Moj ce ici sledeci vikend, nije bas neki, ne ocekujem bas puno.
4njjW.jpg
 
Kod nas su prosle godine do 15 primali, ali tu ti skinu kozu
Kako ti skinu kozu?? Standard je 9. Skinu ti 6 i to je to nema rtroskova susenja i ostalih gluposti. Po meni bolje je vrsiti sa 15 nego sa 7. Ovom drugom je i dusa suva i sve sitno izduva kombajn. Ne treba teziti perfekciji ni sto se tice vlage,a i necistoce.
 
Kod nas se danas kosilo punom parom,vlaga ima cak i sa 6%da ne poverujes, sura idem da izmerim vlagu, pa ako moze da kosimo

- - - - - - - - - -

Kod nas se danas kosilo punom parim ,vlaga ima cak i sa 6%da ne poverujes, sutra idem da izmerim vlagu, pa ako moze da kosimo
 
Kako ti skinu kozu?? Standard je 9. Skinu ti 6 i to je to nema rtroskova susenja i ostalih gluposti. Po meni bolje je vrsiti sa 15 nego sa 7. Ovom drugom je i dusa suva i sve sitno izduva kombajn. Ne treba teziti perfekciji ni sto se tice vlage,a i necistoce.

Meni se najbolje pokazalo sa 12% vlage. Na 15 ima gubitaka
 
Kako ti skinu kozu?? Standard je 9. Skinu ti 6 i to je to nema rtroskova susenja i ostalih gluposti. Po meni bolje je vrsiti sa 15 nego sa 7. Ovom drugom je i dusa suva i sve sitno izduva kombajn. Ne treba teziti perfekciji ni sto se tice vlage,a i necistoce.
Slazem se sa tobom, kada je vlaga 7,8 pa i 9,10 to je po meni vec i presuseno, i kaliralo i.... Ko uhvati 11,12 eventualno 13 mislim da je idealka. Sa 14,15 je vlazan i ne vrse ga kombajn lepo digne onda dosta i primese....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Slazem se sa tobom, kada je vlaga 7,8 pa i 9,10 to je po meni vec i presuseno, i kaliralo i.... Ko uhvati 11,12 eventualno 13 mislim da je idealka. Sa 14,15 je vlazan i ne vrse ga kombajn lepo digne onda dosta i primese....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Jel vi zbilja ne placate susenje? Nama je trosak susenja oko 3 eura po meteru suncokreta ako je vlaga 11% i nitmo ne skida iznad 10%ako zbilja nije neka nenormalna kisa koja ne predtaje padati ili slocno.
 
Jel vi zbilja ne placate susenje? Nama je trosak susenja oko 3 eura po meteru suncokreta ako je vlaga 11% i nitmo ne skida iznad 10%ako zbilja nije neka nenormalna kisa koja ne predtaje padati ili slocno.
Sta ima da ti suse suncokret od 11% vlage?Pa JUS je bio 50 godina 11%,sad su smanjili na 9 % da mogu da ti ukradu neki procenat.Sa 11% vlage kad se dva puta izelevira bice oko 9%,kakvo crno susenje.Do 18% vlage se kod nas prima a do 16% se sigurno ne susi,mozda i do svih 18%.Skinu ti samo sasusenje,to i tako nije tvoje...
 
Nazad
Vrh