Suncokret 2018

Juce smo zavrsili sa suncokretom. Sav je bio Neoma
djubren sa 100
kg/kj Ureje predsetveno.
Prosek prinosa 1998 kg/kj
za isplatu 1882 kg/kj
Vlaga od 6.2 do 10 % primese 7% bilo je vise ali smo isli i na razumevanje zbog niske vlage gde nema bonifikacije.
O ceni nista ne kazu, bitno da je suncokret kod njih pa sad nam mogu sta hoce.
Samo jos da dodam da pred hangar kod Race su cekali Bosanski kamioni da ljudi doteraju suncokret i odmah su utovarali i nosili. Vozaca sam pitao koja je cena tamo i rece mi da ne zna dok u ocima mu se videlo da laze. Ne razumem zasto toliko tajni, isto i na ovom forumu retko kad neko napise koja je cena s one strane Drine.
21bef38c1daaf19593222d5a910b3353.jpg


d7711b1ff22827e3d7e87ad916f81759.jpg


18009583e8c9cc9fed864ddb3e1a8cff.jpg


8f99775ca6ae26b6647da111425cbbc6.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako god sam probao da nastelujem sita i vetar da ga napravi cistijim, zbog niske vlage, uvek je nesto zrna izbacio vani, pa sam mu posle j... nanu i zatvorio jos vetar. Nisam hteo ni zrno da izgubim jer i onako sa cenom nas ubijaju.
 
Pa sta fali ovoj Peet-ovoj Neomi koliko vidim po pisanju kod njih je bila zestoka susa a opet prinos je vrh 18,8m/kj?!Necistoca je neminovna sa toliko malom vlagom!
 
Prinos je super. Ja sam juce radio SY Sumiko vlaga na istoj parceli prvo 10,6 pa onda 9,5. Prinos 1993kg cisto za isplatu po jutru iako smo dobijali lepu kisu. Dobio 150 kj ureje predsetveno, i fuzilejt od hemije samo. SY Bakardi za neki dan ce moci da se radi, a SY Subaro i LE25 nece jos 7-10 dana moci sigurno da se radi mozda i vise.
 
Prinos je super. Ja sam juce radio SY Sumiko vlaga na istoj parceli prvo 10,6 pa onda 9,5. Prinos 1993kg cisto za isplatu po jutru iako smo dobijali lepu kisu. Dobio 150 kj ureje predsetveno, i fuzilejt od hemije samo. SY Bakardi za neki dan ce moci da se radi, a SY Subaro i LE25 nece jos 7-10 dana moci sigurno da se radi mozda i vise.
Taj subaro me zivo zanima kakav je ubacio bih ga umesto ili uz kondija.....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
I Ja sam danas zavrsio svoj suncokret Syngenta Bacardi, prinos nista posebno, jedva 1900kg po kj, a cujem kod nas po selu kose od 1500 - 2700kg, zavisi od dela atara, a verovatno i od semena. Moj je sav bio na istoj strani atara, sve u svemu nisam bas preterano sretan.
44nXY.jpg
44Use.jpg
 
Evo stanja kod mene :Kondi sejan 16.4 na 22cm od đubreta video samo ono što je prošlo pored njive. Prskanje gardoprimom i Fyzilendom i samo zagrnut. Danas ovršen vlaga 8,3% primese 3,3% a rodilo 1920kg /kj. Ja prezadovoljan uloženo/dobijeno samo da je cena OK sve bi bilo dobro.Samo da napomenem da je sklop bio lošiji od početka je bio redak u odnosu na posejani razmak.
 
Poslednja izmena:
I Ja sam danas zavrsio svoj suncokret Syngenta Bacardi, prinos nista posebno, jedva 1900kg po kj, a cujem kod nas po selu kose od 1500 - 2700kg, zavisi od dela atara, a verovatno i od semena. Moj je sav bio na istoj strani atara, sve u svemu nisam bas preterano sretan.
44nXY.jpg
44Use.jpg
Slažem se sa tobom da je kvalitet semena odigrao ključnu ulogu ove godine, i da nam zavaljuju seme pitaj boga kog kvaliteta da nismo ni svesni toga. Kod mene se seme kondija koje mi je ostao od prošle godine i ovogodišnje očigledno razlikovalo od nicanja pa do vršidbe. Staro seme je u startu bolje niklo, biljke bile robusnije, veće glavice, u vrsidbi su jos imale zelenu masu i bile u boljem stanju od ovogodisnjeg koje kao da se razbolelo i nasilno prekinulo vegetaviju i sasušilo.

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
ja danas zakosio moj le25 (bio zelen u petak kada sam obilazio) kad ono vlaga 10 i uradili ga. mnogo je visok izrastao. kao zmajevka je mozda cak i malo veci. Kolicinski u prikolicama treba da je presao 2 tone po jutru i to dosta, ali kada je stao na vagu umalo se nisam slogirao, jedva 1800 kg po kj cisto. Pionir je kod mene zavrsio sa suncokretom, a po izgledu moguce i sa kukuruzom.

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh