Suncokret 2018

LG 56.65 i sakrivanje od sunca.
ed4e301ea06a40d6e4e821d1212cff65.jpg


Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Moji suncokreti su toliko prljavi da me je sramota da kacim slike. Nista dok se sirak ne osusi, juce prskano sa Fusiladeom, 0,75l po kj, a dan pre toga sa Listegom Plus 1,1 lpo kj.
Inace, sklop i nacanje su odlicni, a njive su prljave kao nikada da sada.

Kod nas je skoro sav atar prljav,izaslo je sve sto je moglo izaci od trave a pogotovo sirak,mislim da je to bolje nego da je ostao rizom u zemlji,sad je bila prilika da se dobro zvekne sirak u suncokretu...

Nego imam jednu nedoumicu,na jednij parceli mi je ostetio komsija suncokret prskajuci kukuruz,kako je vetar nosio do desetak i vise vrsta,gore se smezurao a donji listovi onako,ima li tu neke vajde....imao sam pre par godina slicno iskustvo ali je taj sto je ostetio i vrsio na jesen a meni dao drugu parcelu tako da nisam upoznat sa kolicinom roda..
 
Poslednja izmena:
Uf,ja magarac zaboravio sa cim sam prskao lane,imao istu situaciju,i bilo na oko sasvim oristojno na tih 8 do 12 redova do komsije..
Cini mi se da je Kristal dao savet sa cim da prskam,paprobaj njega pitati...

- - - - - - - - - -

Nasao sam! Preparat se zove cirkon,proizvodjac ekoplant...kristal jeste dao savet..hvala baća..
 
Neces se mnogo ovajditi od tog suncokreta meni je komsija prosle godine 0,5kj oprskao laudisom isto tako po vetru prskao i vetar zaneo preko mog suncokreta kao nesto se oporavio ali je rod bio katastrofalan i porazavajuc glavice ostale sitne kao pesnice.Isao sam ja i sa epin extra i cirkonom i nema cime sve nisam isao ali dzabe!
 
Dali moze Gringo 75wg da se koristi u ekspres suncokretu i sto je najvaznije koja mu je cena?Imam ponudu ali neznam koliko da ga platim
 
Završio zagrtanje još prekjuče, i kukuruza i suncokreta, žurio zbog najavljenog potopa, a ono, opet ćorak. Suncokret je mogao još koji dan i da sačeka.
 
Ne skida ambroziju. Ja sam zagrnuo bas sumiko zbog sitne ambrozije, malo manji od ovog sa slike.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Da,radjeno je kopijom ekspresa,cerealisom u splitu... pise do 4 para listova da se koristi ali u splitu moze i malo kasnije.ambrozije nemam u suncokretu pa ne znam kako deluje na nju...
 
Ošpartan Kondi danas, i do vršidbe to mu je to. Fuzilejd odradio posao maksimalno (a imao je posla poprilično, na zadnjoj slici je čistiji deo njive, drugi deo je bio katastrofa. Ništa mu nije promaklo). Sklop je malo nezadovoljavajuci što zbog samog kondija, a mislim da je ovog puta i mašina imla poprilicnog udela u tome tako da videćemo šta će biti, nadam se najboljem....
3087c86cd195b49e56605f538a5a5b51.jpg
6dabaac3bffe3e487355fc30600c65b1.jpg
6bd509a54eadfd83c6beb5f56ce9c391.jpg
d12a801431f2de4daf09325aefd29d86.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh