Suncokret 2018

Gotovo juče sa suncokretom....pionir nećemo više sejati...hvala mu al nije to to...u stvari videćemo dogodine hoće li ga u opšte biti u plodoredu...
 
Ja ću dogodine vratiti le25 u setvu. Čini mi se bolji od le99 na ovoj mojoj zemlji. LG 50.635 mi je bio bolji od le99, i po prinosu i po hektolitru, tako da ću ga sejati i dogodine. Površine pod suncokretom sledeće godine povećavam za duplo.
 
Cista njiva kao beton posle Le99 a jeftinija nekoliko puta hemija od Singentine, treba staviti na papir i seme koje je jeftinije pa videti da li se stvarno vise isplati Singenta ako rodi cirka 2m vise
 
Pisao sam o problemu "rogatog" suncukreta pri vršidbi suncokreta .Danas sam video kako se pate sa rogama pri branju kukuruza.
Slikano je iz daleka .Ja sam istanjirao 9 kj a oni su 3 puta obišli.



 
A sta su radili pa im suncokret ostao u kukuruzu?????????????? Inace nijedan berac nevole suncokret.
 
Oprskano je ali vidi se po slici da je suncukret "mlad".Izašao je posle prskanja.Zemljišna komponenta iz Callista mu ne može ništa.
 
Sigurno 70% psenice se seje na suncokretiste pa kako u psenici nema toga i jos se tanjira ne prevrce se zemlja.Kod mene u ataru to nisam video pa mi cudno.
 
Kod mene ide sulja,psenica pa repa.Bude i u repi posle 2 god ali ovoliko ne.Mada kad uvelicam sliku pa i kuruzi su 3 u metar.
 
To je odlično.Da je vlaga bila veća osetilo bi se drastično i na prinosu.Napiši nam agrotehniku ako nije tajna.

Izvinjavam se zbog kašnjenja, ne stižem da odgovorim...
Predusev kukuruz, pre njega repa, pšenica, suncokret. Pred jesenje oranje tri petnaje oko 150 kg\KJ, zatvorena brazda krajem februara, pred setvu oko 100 kg\KJ uree. Setva na 24,5 cm, prskan na crno, jedno špartanje i to je to.
 
Juce kosio pioneer le 25 , u jako tvrdoj zemlji 18mkj , le 99 u malo meksoj 19m/kj cisto kad odbiju sve.

Sejan 22 maja, 100 map zaorano i 100 ureje u prolece, glave sitne,vikok 2.5m ,led ga tukao .Sreca dobro nalio zrno pa vagnuo dobro.Vlaga 12

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Cista njiva kao beton posle Le99 a jeftinija nekoliko puta hemija od Singentine, treba staviti na papir i seme koje je jeftinije pa videti da li se stvarno vise isplati Singenta ako rodi cirka 2m vise

S cim prskas pioneer?
Jel se isplate clearfield hibridi? Koliko uniste ambroziju?
 
Nazad
Vrh