Suncokret 2018

Neomu I Le99 treba porediti samo na kantaru nikako vizuelno, pogotovo sto nisu ista grupa zrenja, pa ako su u istom danu sejani naravno da ce srednje kasni lepse izgledati.
Nego nije samo Neoma Syngenta, ima tu dobrih hibrida koliko hoces, ja sam turio ove godine jednu vrecu Bacardia , pola na mojoj zemlji-natoreno stajnjakom a pola na nekoj osrednje losoj arendi, da vidimo sta ce reci kantar u 2 razlicita uslova, za sad jako lepo izgleda na obe strane.
 
Juče se nastavilo kod nas sa skidanjem neome . Prosek 2100 kg po kj .
 
Bilo je godina kad je u mom kraju barolo ro kidao sa prinosom....od 2.8 čak do 3.2t po kj...vrhunski...već sledeće godine na pola...tako da imaju oni potencijala,sigurno... sad se setio,bilo to 13te...12te bila takva suša da usevi ništa hrane nisu potrišili,pa ko je opet djubrio to je bilo zlo od prinosa...
 
Neoma ,setva 19.4,nesto mu tanka izgleda.
Setva na 50 cm
754332a28d26f836aef6b34e8b4fafaf.jpg
1af156c36e19433446d3bd4c71127ff3.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nije Pero to je u 7 ,otprilike sa tvojim suncokretom u ravni tj iza tebe.U 5 ima suvljih jel je zemlja malo drugačija pogledaj u temi soja tata Božin suncokret se vidi pored moje soje i sredina je crna.U sledećih 7 dana dosta ce se kositi.
 
Suncokret grozan ove godine.Bolestan nikakav.I ovinkasnije sejani odbacuju lisce brzo nema tu sta da napuni glavu .Prisilno zrenje.
9d3fc7e33abac65a906c79e079db61fd.jpg
4a9550455769c13006632a9568a9c262.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Setva 12.4 kondi izgleda da za 5 dana mocice da se skida na ovoj parceli na ostalim za 10 ak dana. Rekao bi da ga je onaj susni maj pogurao da ranije zavrsi.....


1806ffeed46a4472265151f01184c6ad.jpg



e2b2545900905873fa633e47e7e2978d.jpg


Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zdravo

Pratim ovu temu i zanima me jedna stvar... Nisam nikada sijao suncokret niti ga itko na našem prostoru sije pa o tome ne znam ništa.
Vidim da ne đubrite suncokret nešto puno. Da li obilno đubrenje negativno djeluje na suncokret ili jednostavno nije isplativo ?

Planiram da ga sijem na godinu.

LP
 
@Peet : Onaj covek o kome sam ti rekao da ce skidati neomu ovih dana,danas je zavrsio sa parcelom od 20ha.Za 5-6 dana mislim da cemo svi krenuti sa zetvom ovde kod mene,suncokreti naglo menjaju boju.
 
Nisam ga pitao,video danas iz daljine da je skida,ja sam gruberisao_On ima 200+kg vise od svih nas,jer ima depozitore za djubrivo na sejalici,prosle godine prvi je krenuo da skida suncokret 31.jul i imao prinos 1550kg.

Sigurno je imao preko 2t sada.
 
Zdravo

Pratim ovu temu i zanima me jedna stvar... Nisam nikada sijao suncokret niti ga itko na našem prostoru sije pa o tome ne znam ništa.
Vidim da ne đubrite suncokret nešto puno. Da li obilno đubrenje negativno djeluje na suncokret ili jednostavno nije isplativo ?

Planiram da ga sijem na godinu.

LP
Zavisi koje prinose ciljas,za ozbiljan prinos osnovno djubrivo je neophodno,mozes nesto ustedeti na azotnim djubrivima.Ne odgovara mu mnogo azota,tera u stabljiku i lisce a ne povecava mnogo prinos i dugo ostaje zelen.
 
Nazad
Vrh