Suncokret 2018

Neoma ne izgleda lepo ali rodi dobro a to je bitno.
Nema logike da rodi bolje od ostalih hibrida jer je ona vec sada crna za 2 dana moze da se kosi to znaci da je obolela odjednom dok ostale kuce hibrida su zeleni kao trava a sejani u istom danu oa vi vidite.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Danas obisli suncokrete. Ove godine imam samo le99koji je nizi trenutno od le25 za jedno 20cm. Le99 tek sporadicna pojava bolesnih biljaka. Dok kod le25 ima mozda i 1%. Govorim o trulezi stabla. Bolest se kasno pojavila tako da jos nema nikakve brige. Zetva zavisno od parcele do parcele bice od sredine avgusta, a bogami nesto i na kraju i mozda udje u sept. Glave popunjene do kraja i zrna nalivena.
2a90f6608ea44c191196d25c933bc643.jpg


Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Nema logike da rodi bolje od ostalih hibrida jer je ona vec sada crna za 2 dana moze da se kosi to znaci da je obolela odjednom dok ostale kuce hibrida su zeleni kao trava a sejani u istom danu oa vi vidite.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Danas moj tast skinuo oko 8 kj neome prosek malo manje od 2 tone po kj. Sejana početkom aprila neznam tačno kad. Vlaga oko13.
 
Pa ako neoma daje nesto ispod 2t ona ostali bi trebalo najmanje dati 2.2t
 
I meni na oko bolje izgledaju pioniri ali videćemo .ja ne verujem izgledu.
 
I prošle godine su pioniri izgledali bolje ali ih je neoma ošišala ,bar kod nas u ataru do sada neoma i kondi neprevaziđeni.
 
Ali videcemo svaka godina je drugacija,videcemo ko ce odneti pobedu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Iskreno po izgledu i ja sumnjam da će neoma biti bolja,pioniri dosta bolje izgledaju ali neka vaga presudi.Imam i pionir i neomu razlika je drastična u korist pionira.
 
Ja znam samo da me vata strah kad ulazim u tu Neomu prilikom vrsenja, tako ruzno izgleda da mi se cini da nece biti nista od tog suncokreta.
Ali samo u prvom krugu, pa kad vidim da ne mozes izaci pun krug, onda mi se tek srce smiri:osmeh:
 
Ja imam jednu neoma pola njive je prskano sa Pulsarom a pola nije. Baš me interesuje razlika u prinosu, u izgledu je bilo razlike od početka.
 
Coci izgleda da se kvare.Ima po neka ali ne bi trebala biti ni jedna.U tom delu atara je blato samo tako.Izgleda da je tamo tresnula velika kišurina.
 
Nazad
Vrh