Suncokret 2018

Juce cujem pricu suncokret 30din,a soja 36din nece preko toga ici i kukuruz 12din.
 
Ala smo mi glupavi ja ne verujem , isto kao i 2016 god , zastrasuju nas kukuruz 11-12 din ,suncokret 28 , soja 30 . I onda se mi nesto kao bunimo i dobijemo kukuruz po 15 , suncokret po 35 i soju po 40 i budemo srecni ko mali majmuni jer kao izborili smo se za nesto i kao dobra cena . A to obicna taktika otkupljivaca

Natera te da budes zadovoljan jadnom cenom



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ja što čujem u vezi cene zadržim za sebe.Ima još dosta dana do skidanja useva i tek kada budu u skladištima može da se priča o cenama.
 
Zmaja smo posle zetve spremili za sunu, ostalo jos adapter da mu zakacimo. Mada ove godine dosta smo posejali tako da racunam da ce i usluge morati da platim. Mislim da sa ovim temperaturama nece bas suncokret brzo doci.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Najmerodavnije će biti šta kaže kantar.


Nema sta,danas sam se uverio, uzeo jednu glavu gde je syngenta i uzeo jednu sa njive gde je Pioner le99, kod syngente sredina glave tj centar nije naliveno do kraja(nije zrno formirano kako treba) dok le99 cak u centar glave jako lepo formirao zrno i naliveno i jako su krupna zrna poput ove iz syngente ne znam tacno da`l je Neoma ili Kondi ali razocarenje je za takvu godinu(je*em ti ja taj hibrid koji u ovakvu godinu kao ova ne naliva lepo sva zrna)
 
Nije tu problem nalivanje nego kisa i ne oplodnja cvetova.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
50000 ha vise suncokreta,30000 vise repice 150000 vise psenice, svake god ista prica,cega ima manje posejanog?.. a drzava nam sve manja..

Apsolutna masa ( puna zmajevka, razlika bude i 1000kg) je na strani syngente i to uvek prevagne u mom kraju.
 
U potpunosti ista situacija i na mojim parcelama.Singentina zrna suncukreta su kao olovo.
 
Sacekaj druze jos 20-30 dana pa javi prinos videces da je syngenta prinosnija! Kondi zna da od samog pocetka izgleda lose i posle obraduje na kantaru! ::000::
 
Sacekaj druze jos 20-30 dana pa javi prinos videces da je syngenta prinosnija! Kondi zna da od samog pocetka izgleda lose i posle obraduje na kantaru! ::000::
Ne vidim tu logiku gde ce syngenta pobediti, isti dan setva sve isto primenjeno le99 u centar zrna puna syngenta u centar nije popunila zrno kao da joj je susa zaustavila nalivanje (a to ove godine nije bilo suse).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kazu da od 30.07. pa do 18.08. idu visoke temp. Da vam to ne ubrza zrenje suncokreta? A posle toga opet pad temp i kisa. Bice opet problema u zetvama.
 
Le25

9k5elj.jpg


- - - - - - - - - -

Glava ispunjena do kraja.
 
Durban je bio dobar prošle godine ali u redovnoj setvi. Ovaj tvoj za sada obećava.
 
Nazad
Vrh