Suncokret 2018

Meni nuđeno 30 konačna ili 25,5 akontaciona. Uzeo sam ovu drugu ponudu kao i većina proizvođača. Inače su cene sa pdv

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
suncokret je kod mene pri kraju.Neoma kao i godinama sije sve.Prinosi su ne zapamceni te ih necu pisati.Jedino sto moram je da je recimo suncokret sejan na suncokretiste uz 100kg ureje po KJ dao od mimimum 2000kg do 2480kg po kj.Tako da stari agronomi koji imaju svoje teze mogu lagano u penziju dolaskom novih hibrida raznih herbicidnih tolerancija.Ocekujem cenu od 32-33 rsd sa pdv.
 
Bilo bi lepo videti analizu tog zemljista. Ja sam greskom posejao 1 lanac suncokret na suncokret i prinos je bio dobar. Ali ne bih to radio. Kukuruz je najlosiji na njivi hde je predusev suncokret, a ne jos gde je bio dve godine za redom.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
I kod mene je pri kraju. Imam još 1,5 lanac jako zelen. Prinos vrlo vrlo ujednačen i zavisio je samo od kvaliteta njive, od sorte ne. Imao sam le 25, le 99, neomu i LG 56.63 cl.
 
Ovo je slika drzavne zemlje koja se izdaje stočarima po pravu prečeg zakupa.Trebalo bi streljati pametnjakovića koji je smislio da se stocarima izdaje zemlja na period od godinu dana a stupanje u posed je u decembru mesecu.Rezultati su vidljivi u celom potesu zemlje koja se izdaje i koristi na ovakav nacin.Trajno unistavanje i zakorovljavanje velikih povrsina zemlje.Inace ispod ove ambrozije su bili Neoma i Kondi koji su dali oko 1600 kg/kj.Bio je i deo parcele koji je bio čistiji koji je i doneo ovaj prosek.
537b9df56d6ec4f84b75c61e855c55d7.jpg
 
Da ,agronomi mogu diplomu da okače o klin.Kod nas parcele (državna zemlja)šklj klase ,suncukret 5 godina za redom sa 100 kg ureje dao 1900 kg/kj.

U principu moze da se prodje kroz crveno bez posledica osim ako ne naidje pun sleper ili nesto slicno:ppozdrav:Na nekog ce se slomiti to silovanje kad tad ali neka radi svako kako misli da treba:ppozdrav:
 
Da dodam vezano za gornju sliku:korov je skoro cele vegetacije rastao ispod suncokreta koji se lepo oprasio i formirao glave ali se jako vidi da je ambrozija odnela velik deo hrane i vlage suncokretu.Inace u ovom prohodu sa slike rod je bio nekih 1000 kg/kj.Kondi je mnogo bolji rod dao u ovom cirkusu od Neome.
 
Svaka ti čast ,na trudu jer ovo je baš rundavo,što si pristao a i slikovito pokazao da sve može kad neko hoće:ppozdrav:
P.S. Da nije možda ona varijanta kompezacije za djubre?
 
Nzm kako ta ambrozija nije zavrsila u bunkeru,teze je od zrna suncokreta.Cek ti imas cereu 72-ku ako ne gresim,dzabe pricamo,nije to mali zmaj.
 
Nazad
Vrh